Портативні радіостанції. Купити рацію в СПб.

  1. Тест рації на землі
  2. Тест рації на море

Іншими словами в Росію прийшли рації , Якими користується весь інший світ, портативні рації стандарту PMR (Персональні Мобільні Радіостанції). Раніше в Росії, для використання частими особами, були дозволені тільки рації LPD (SRD) працюють на частотах 433, 075 - 434, 775 МГц. Про ці радіостанціях ви можете прочитати в наших попередніх тестах.

Для прикладу, використання рацій LPD (SRD) заборонено в наступних країнах: Бельгія, Данія, Фінляндія, Ірландія, Люксембург, Португалія, Великобританія, Іспанія, Литва, Латвія, Естонія, Хорватія, Туреччина. Для рацій PMR таких обмежень немає, ви можете сміливо їхати за кордон і вільно їх використовувати.

Так само важливо те, що в даному діапазоні дозволені рації потужністю 0,5 Вт, що в кілька разів перевищує дозволену потужність LPD (SRD).

Для тесту портативних рацій нам надали дві моделі, вироблені фірмою Motorola.


Рація Motorola T5422 позиціонуємо як " радіостанція вихідного дня ". Продається комплектом, в який входять 2 рації, зарядний устойство, акумулятори.

Продається комплектом, в який входять 2 рації, зарядний устойство, акумулятори

Слід зазначити, що як до Motorola T5422, так і до Motorola XTN446 додаються змінні панелі. Це дає можливість якось урізноманітнити зовнішній вигляд рацій, а жовті накладки для XTN446 прекрасно видно і можливість втратити рацію значно знижується.

Це дає можливість якось урізноманітнити зовнішній вигляд рацій, а жовті накладки для XTN446 прекрасно видно і можливість втратити рацію значно знижується


Всі рації PMR мають всього 8 каналів на відміну від 69 каналів у LPD (SRD), але наявність великої кількості субтоном дає можливість розмовляти тільки своєю групою, не заважаючи іншим.

На передній панелі обох рацій є світлодіод, миготливий коли рація знаходиться у включеному стані і палаючий безперервно, коли йде передача.

Налаштування Motorola T5422 не представляє труднощі, у Motorola XTN446 є одна особливість для виходу в меню програмування, це досягається тільки при включенні рації, коли одночасно втримуєш кнопку PTT (передача) і MON (сканування каналу).
Перемикання каналу, тільки каналу, а не субтоном, чутливість VOX, робота з листом сканування, вибір сигналу налаштовуються без входу в меню програмування.
Загалом це єдине помічене нами маленьке незручність, в іншому рація зарекомендувала себе тільки позитивно. Рація зібрана як професійна модель, але призначена для широкого кола користувачів.
Солідність Motorola XTN446 помічаєш вже при включенні, динамік видає дуже гучний, соковитий звук, навіть без Hands Free, а можливість підключення є в обох моделях, все чітко чутно, навіть не виставляючи повній гучності.
Дуже зручна додається кліпса, рація при необхідності розмови просто виймається з неї, а кліпса залишається на ремені. Кліпса має поворотний фіксований механізм, при перенесенні рація буде знаходиться в будь-якому зручному для вас положенні, горизонтально, вертикально, під будь-яким кутом.
Тепер власне про тест. Тест проводився на тому ж самому місці, в районі Зеленогорска, що і два попередніх. Місцевість горбиста, сосновий ліс з великою кількістю налиплого на гілках снігу, температура мінус 7, середня хмарність. Другий етап проводився на березі Фінської затоки. Ось які результати були досягнуті.

Тест рації на землі

Рація Motorola T5422 в лісі забезпечувала стійкий зв'язок до 1700 метрів, при віддаленості 2100 з'явилися перешкоди, фоновий шум, але спілкуватися все одно було можна.

З відстані 1700 до 2100 м шуми наростали поступово, з 2100 до 2300 різко, що практично виключило можливість спілкування.

З відстані 500 метрів до 1000 метрів передача велася в русі і ніяких перешкод не спостерігалося, після 1000-метрової позначки, до видалення в 1700 м, при русі з'явилися легкі шуми, які "пішли" при зупинці.

Рація Motorola XTN446 в русі забезпечувала стійку без перешкод зв'язок до 1600 метрів, ще раз хочеться відзначити гучність і якість звучання, це кращий показник з усіх рацій, що ми тестували.

На відстані 2300 метрів з'явилися деякі шуми і періодичне пропажа зв'язку, після 2600 спілкуватися стало неможливо.

Тест рації на море

Тест рації на море

Для наочності ми поміщаємо карту з зазначеними точками виходу на берег для сеансів зв'язку.

На початку тесту одна людина перебував в точці M1, потім перемістився в точку 4-8, другий переміщувався вздовж берегової лінії.
До позначки в 3,6 км обидві радіостанції працювали без перешкод з відмінною якістю зв'язку. В русі на дистанції 3,6 км у рації Motorola T5422 з'явилися незначні перешкоди.

При видаленні ще на 1,2 км у Motorola T5422 з'явилися перешкоди вже в статичному положенні, але зв'язок залишалася задовільною. У рації Motorola XTN446 зв'язок залишалася відмінною і на видаленні 4,8 км.

Після цього сеансу на точці 7-0 між нами виявився мис і між раціями не проходив навіть сигнал виклику.

При видаленні на точку 11-0 (11 км), для досягнення прямої, не закрите для рельєфом лінії, вдалося зв'язатися по Motorola XTN446, хоча для можливості спілкуватися одному з нас довелося влізти на дах одноповерхового будови. Сильні перешкоди не завадили нам домовиться про переміщення першої рації в точку 4-8.

Коли між раціями Герасимчука ніяких перешкод крім відстані, картина дещо змінилася. Зв'язок між Motorola XTN446, з достатніми перешкодами, повільно вимовляючи слова, іноді повторюючи їх, але не вдаючись до залізання на дах :), вдалося здійснити на точці 13-3, тобто з відстані 9,1 км. Щодо стійкий зв'язок була на расстояни 8,2 км (точка 12-8).

У нових умовах покращилися свідчення і у рації Motorola T5422. Максимальна відстань між раціями при останньому сеансі зв'язку було 5,3 км.

Остаточні висновки.

Рація Motorola T5422 - хороші технічні характеристики, комплектність поставки і доступна ціна в 4500 рублів за комплект з 2 рацій, зарядного пристрою і акумуляторів, повинні бути цікаві пересічному користувачеві. Якщо врахувати, що в цих раціях присутні всі плюси подібних рацій стандарту LPD (SRD), але є позитивні якості притаманні тільки раціях стандарту PMR, то майбутнє як видно за ними.

Рація Motorola XTN446 - це рація ще не для професіоналів, але вже вийшла далеко за межі суто аматорських радіостанцій.

У висновку хочеться відзначити ще один позитивний факт в роботі з раціями Motorola стандарту PMR 446 МГц. Якщо ви придбали легально ввезену до Росії рацію і вона знаходиться на гарантії, то гарантійне обслуговування ви можете пройти у будь-якого офіційного дилера. Іншими словами, якщо радіостанція була куплена в Москві і ви приїхали, наприклад покататися на лижах, в Санкт-Петербург, то гарантійне обслуговування ви може пройти у офіційного дилера Motorola в Санкт-Петербурзі.

Лента Новостей

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация