Потужні блоки живлення: завершення

  1. Seasonic X-1250 Як і слід було очікувати, 1250-Вт модель багато в чому схожа на 1050-Вт - такі ж...
  2. Hiper M1000
  3. Lepa G1600-MA-EU

Seasonic X-1250

Як і слід було очікувати, 1250-Вт модель багато в чому схожа на 1050-Вт - такі ж корпус і платформа. З огляду на те, що X-1050 нормально функціонувала на потужністю 1200 Вт протягом тривалого часу, можна припустити, що X-1250 отримала Gold-сертифікат 80 PLUS просто тому, що «недотягнула» до платинового при такій заявленої потужності.

Загалом, X-1250 і X-1050 - це практично один і той же блок живлення, відмінності між ними мінімальні. Значить, все гідності 1050-Вт моделі можна перенести на 1250-Вт, хіба що температури силових елементів під навантаженням будуть вище на 1-3 ° С.

Стабільність напруг під навантаженням так само хороша, як і у X-1050: падіння на 2% з невеликим на лінії +12 В і на 3% на +5 В, і трохи менше 4% на каналі +3,3 В. Примітно, що на обох блоках напруги виставлені так, щоб на контактах гнізда, впаянного в системну плату, виходило на 0,05--0,1 в вище номіналу. До честі X-1050 варто відзначити більший «запас міцності»: блок продовжував нормально функціонувати при зростанні потужності навантаження до 1,5 кВт, при цьому рівень нагріву силових елементів збільшився незначно.

PC Power & Cooling Silencer Mk III 1200W

Це бренд, досі невідомий на території Росії. Його походження так і залишилося б загадкою, якби не скромний логотип OCZ на боковій стінці коробки. Як виявилося, під брендом PC Power & Cooling випускаються продукти преміум-класу - по крайней мере, так їх позиціонує виробник. Перший подібний продукт, який потрапив мені в руки - БП Silencer Mk III потужністю 1200 Вт, виявився цілком відповідним заявою. Із загальної маси він виділяється перш за все кольором - модель абсолютно біла, лише решітки вентилятора і наклейки на бічних сторонах чорно-сірі. Крім того, у цього блоку вісім сталевих модульних роз'ємів (в 2006--2007 рр. Такі ж встановлювала на свої блоки компанія Hiper). Пластикові засувки, звичайно, звичніше, але металеві коннектори і прослужать довше, і на вигляд більш привабливим.

Усередині корпусу розміщена платформа виробництва Super Flower, що пройшла сертифікацію 80 PLUS Platinum, з чого можна зробити висновок, що якість на висоті. Однак виробник особливої ​​уваги на це не акцентує.

На трьох основних силових каналах роздільна стабілізація напруги. Силові ключі і діод в високовольтної частини змонтовані на довгому алюмінієвому радіаторі. Аналогічним чином мосфети в низьковольтної частини встановлені на алюмінієвому поздовжньому радіаторі. На платі з модульними роз'ємами розпаяні додаткові ємності, що згладжують пульсації.

Напруги на всіх трьох каналах спочатку завищені на 1-2%, що укупі з роздільним стабілізацією напруги дає просідання щодо номіналу менше 1%. Рівень шуму у цього блоку низький навіть при 1000 Вт і більше, а максимальна температура підкладки польового транзистора в низьковольтної частини становить 76 оС, що, звичайно, хороший результат.

Hiper M1000

Видаючи цей блок на тест, мене надихали словами про нову платформу. Мовляв, цей M1000 не такий, як усі. Правду казав чоловік - відмінностей багато. Hiper чомусь відмовилася від кришки з перфорованого металу, замінивши її звичайною, з цільного, з додатковими поздовжніми штампуваннями для підвищення жорсткості. Отворів для виходу нагрітого повітря всього 12, і займають вони половину площі заднього торця (при 140-мм вентиляторі!). Перед ними - фільтр з крупноячеистой поролону (чомусь на видувному отворі?). Загалом, під час огляду апарату виникає більше запитань, ніж відповідей.

Усередині блоку розміщені три великих радіатора (два - в високовольтної частини, один - в низьковольтної), великі конденсатори і дроселі, з'єднані клеєм. Загальне враження таке: грошей було небагато, але намагалися з усіх сил.

Стендові випробування підтвердили враження: розкид напружень на всіх трьох каналах значний, однак турбуватися варто хіба що за напругу + 3,3-В лінії при підвищенні струму вище 15 А (що в ПК навряд чи станеться).

Вентилятор розкручується на повну потужність вже при навантаженні, рівній 2/3 номіналу, тому максимальна температура основи радіатора в низьковольтної частини порівняно невелика - 67 оС. Мабуть, виробник вирішив про всяк випадок убезпечити себе, завищивши обертів вентилятора.

Lepa G1600-MA-EU

А тепер про найпотужнішому блоці серед восьми представлених. Призначений він перш за все для ентузіастів, що встановлюють рекорди, тому що при екстремальному розгоні енергоспоживання компонентів може виростати в півтора-два рази, і система, в стоці споживають 600--800 Вт, цілком може «от'есть» 1,2--1,6 кВт.

Виробника блоку пізнати не складно, достатньо звернути увагу на разючу схожість нутрощів БП Lepa з Enermax, описаним трохи вище. Та ж платформа, то ж розташування елементів, хіба що вентилятор змінився на 140-мм модель ADDA потужністю трохи більше 5 Вт. Мабуть, платформа, використовувана в БП Enermax, розроблялася із значним запасом, який виробник вирішив реалізувати в блоках під інший маркуванням.

Падіння напруги на каналі +12 В змусило звернути на себе увагу - просадка на 2,2% щодо номіналу при спочатку підвищеному майже на 3% (12,32 В без навантаження) дає привід замислитися над тим, що конструкція БП недопрацьована. Ретельніше вимір вихідної напруги виявило причину: занадто велике падіння на роз'ємі і проводах, адже цей БП віддає по лінії +12 В майже всю заявлену потужність - 1596 Вт (133 А). Чи не фатально, але неприємно. Думаю, виробнику варто змінити модульні роз'єми (але не відмовлятися від них).

Менш завантажені канали +3,3 і +5 В показали кращі результати: падіння відносно номіналу на 1,5 і 2% відповідно. При роботі на повну потужність нутрощі блоку нагріваються до 81 оС, але навіть тоді блок не дуже сильно шумить. Цей БП чутно на відстані 1,5-2 м на відкритому стенді, проте встановлений в корпус, він навряд чи буде вас дратувати.

***

підсумки

Нижче наведено короткі характеристики восьми БП, розглянутих в огляді.

Seasonic X-1050 - недешевий, але якісний і тихий блок. Відмінний вибір для тих, хто готовий серйозно витратитися один раз, щоб забути про проблему харчування комплектуючих на кілька років.

Seasonic X-1250 - аналогічний попередньому, але більш потужний, а значить, ще дорожчий БП.

Gigabyte GE-HK20A-D1 - непоганий, але надмірно гучний БП. На жаль, його ціна невідома, і робити висновки про доцільність покупки поки рано.

Enermax Platimax 1200W EPM1200EWT - відмінний блок преміум-класу для ентузіастів і тих, хто захоплюється розгоном. Ціна, як часто трапляється з продуктами Enermax, кусається - майже 14 000 руб.

Thermaltake Toughpower XT Platinum TPX-1275M - порівняно недорогий, хороший і потужний БП.

PC Power & Cooling Silencer Mk III 1200W - красивий 1,2-кВт БП, що виділяється своєю біло-чорній кольоровій гамою серед вісімки протестованих блоків. Побудований на базі сучасної платформи, він працює досить тихо. Шкода тільки, що в Росії поки не продається.

Hiper M1000 - один з найдешевших кіловатників: його ціна менше 5000 руб. в московському роздробі. Звичайно, результати тестів трохи гірше, ніж у більш дорогих і іменитих моделей, проте приводів засумніватися в надійності не виникало.

Lepa G1600-MA-EU - найпотужніший блок з протестованих. Він побудований на базі тієї ж платформи, що і EPM1200EWT. Ціна поки невідома, але можна припустити, що вона буде нижче, ніж на продукти Enermax аналогічної потужності.

Омусь на видувному отворі?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация