Приймально контрольні прилади охоронної та пожежної сигналізації для порогових, адресних і GSM систем

 1. ВИМОГИ ДО електропостачання
 2. ПРИЙМАЛЬНО Контрольні ПРИЛАДИ ТА ЇХ ІНТЕРФЕЙСИ
 3. УПРАВЛІННЯ ПРИЛАДАМИ ОХОРОННІЙ І пожежної сигналізації

ХАРЧУВАННЯ - ПІДКЛЮЧЕННЯ - УПРАВЛІННЯ

Алгоритм роботи систем сигналізації будь-якого типу полягає в тому, що охоронно пожежні сповіщувачі здійснюють виявлення факту несанкціонованого проникнення, або вогнища загоряння, його локалізацію, і передають інформацію на приймально-контрольний прилад (ППК або ПКП), який забезпечує реакцію на даний тип події.

Це може бути подача звукового (світлового сигналу), оповіщення власників, інформування правоохоронних органів.

Вибір приймально-контрольного приладу здійснюється по безлічі критеріїв. Він залежить від типу будови, розташування і виду приміщень, а також вимог до функціональності охоронної сигналізації її масштабу і топології.

Класифікація приймально-контрольних приладів.

ППК класифікується за наступними критеріями:

1. Спосіб організації системи безпеки на об'єкті, що охороняється.

Автономна Використовується для невеликих об'єктах типу дач, гаражів, квартир. У разі тривоги спрацьовують сирени і проблискові маячки, встановлені по зовнішньому периметру об'єкта. Основна мета - привернути увагу сусідів, перехожих, персоналу та правоохоронних органів до здійснюваного протиправного діяння. Локальна. Підключається до пульта поста відомчої охорони організації. Основна мета, залучення уваги співробітників служби безпеки шляхом включення індикації безпосередньо на приймально-контрольному приладі охоронної сигналізації або на виносному пульті. Централізована. Через телефонну лінію, НПЛС (безпосередню лінію зв'язку) або GSM модуль інформація передається на віддалений диспетчерський пункт поліції або пожежної охорони.

2. Спосіб взаємодії з охоронними і пожежними сповіщувачами:

 • безадресні;
 • адресні;
 • комбіновані.

3. Топологія шлейфів охоронно-пожежної сигналізації:

 • радіальна;
 • кільцева;
 • деревоподібна;
 • комбінована.

4. За способом передачі інформації:

 • дротова (телефонна лінія, НПЛС);
 • бездротова (радіоканал, GSM).

5. Інформаційна ємність - кількість шлейфів, які можна підключити до приладу:

 • низька (мала) - до 8 шлейфів;
 • середня - 9-64 шлейфів;
 • висока (велика) - більше 64 шлейфів
 • .

6. Інформативність - кількість типів повідомлень (як тривожних, так і інформаційних), які може згенерувати прилад:

 • низька (мала) - до 8 повідомлень;
 • середня - 9-16 сповіщень;
 • висока (велика) - більше 16 повідомлень.

ВИМОГИ ДО електропостачання

Приймально-контрольний прилад пожежної сигналізації може отримувати електроживлення двома способами:

 • від блоку живлення постійного струму на 12В або 24В. Як правило, такі пристрої мають вбудований ДБЖ (джерело безперебійного живлення);
 • від мережі змінного струму із стандартними параметрами 220В, 50Гц. В цьому випадку в складі ППК присутній трансформатор і випрямляч, що конвертують змінний струм в постійний.

Незалежно від типу джерела живлення приймально-контрольний прилад повинен підтримувати працездатність в широкому діапазоні допустимих відхилень по мережевої напруги -15% ... + 10% щодо номінального значення.

Приймальний прилад охоронної сигналізації повинен мати резервне джерело енергопостачання, на який пристрій має переключитися при критичному падінні напруги по основній лінії енергопостачання.

Допускається використовувати в якості резервного, такі типи джерел:

 • резервну мережу змінного струму, підведену в будівлю з іншого електропідстанції;
 • зовнішнє джерело безперебійного живлення. При наявність відповідних клем для підключення;
 • інтегрований ИПБ. Повинна бути забезпечена автоматична підзарядка вбудованими засобами ППК. Під час зарядки прилад повинен забезпечити світлову і / або звукову індикацію, а сам акумулятор на час зарядки відключається від лінії енергопостачання.

Відповідно до вимог нормативів безперебійне джерело живлення повинен забезпечувати працездатність всієї системи пожежно-охоронної сигналізації протягом доби в черговому режимі і додаткових 3 години в тривожному режимі. Контрольний прилад автономної системи сигналізації повинен функціонувати від акумуляторної батареї в черговому режимі не менше півроку.

Блоки живлення для охоронної сигналізації і систем пожежної безпеки багато в чому схожі, але до встаткування пред'являються більш жорсткі вимоги.

На початок

ПРИЙМАЛЬНО Контрольні ПРИЛАДИ ТА ЇХ ІНТЕРФЕЙСИ

ППК ОПС крім контактної колодки, до якої приєднуються тривожні шлейфи, обладнані декількома типами інтерфейсів для підключення зовнішніх пристроїв:

Релейні виходи (сухі контакти і відкритий колектор).

Використовуються для підключення виконавчих пристроїв - оповещателей світлового і звукового типу. Також через релейні виходи можна реалізувати передачу даних на пульт центрального спостереження, розташований на невеликій відстані, проте вони будуть мінімально інформативні.

Також можна підключити "шлейф загальної тривоги", телекомунікаційне пристрій, що має інтегрований GSM передавач або вихід на провідні телефонні мережі.

RS 232.

Цей інтерфейс може використовуватися для підключення до COM порту ПК через перетворювач інтерфейсу (наприклад С2000-Пі, ПІ-ГР або SATEL USB-RS). Максимальна відстань від ППК до комп'ютера не перевищує 15 м. Тип підключення "точка-точка", Тобто, до одного ПК можна підключити тільки один приймально-контрольний прилад.

Мета підключення дистанційний моніторинг і управління охоронно-пожежною сигналізацією за допомогою ПК.

Ethernet.

З недавнього часу на деяких ППК пожежної сигналізації стали з'являтися інтерфейси типу rj-45. Вони використовуються для підключення пристрою до персональних комп'ютерів. Практично до будь-якого ПК який підключений до локальної мережі організації і має відповідне програмне забезпечення.

Передача даних з ППК не робить істотного впливу на інформаційну завантаження локальної мережі (на відміну від систем охоронного відеоспостереження). Однак ще не дуже глибоко розроблена система безпеки для переданих даних.

На даний момент найбільш широко використовується шифрування даних кодерами псевдоперіодіческіх послідовностей з відкритим ключем або виділення ППК і пов'язаних з ним комп'ютерів в окрему VPN (віртуальну мережу).

На даний момент передача даних здійснюється по особливому протоколу зв'язку Industrial Ethernet. Спроби використовувати стандартні протоколи типу CSMA / CD не увінчалися успіхом, так як при одночасній подачі сигналів від декількох периферійних пристроїв система може зависнути на досить тривалий час.

RS 485.

Один з найбільш поширених інтерфейсів в ОПС. До нього Також можна підключати зовнішні пристрої однак найчастіше він використовується для зв'язку між приймально-контрольні приладами. Максимальна довжина лінії з'єднання не перевищує 1200 м. Можливе застосування виняткової лінійної топології розташування сповіщувачів.

При цьому необхідно використовувати согласующее опору на обох кінцях шлифов. Швидкість передачі даних знаходиться в діапазоні 9,6-64 Кбіт / с. Однак, при зниженні швидкості істотно знижуються і вимоги.

Наприклад, при швидкості передачі даних 9,6 Кбіт / с на відстані до кілометрів можна використовувати будь-який тип топології (зірка, дерево), при дотриманні лінійної топології, дальність передача даних зростає до 2-3 км.

Використовуючи спеціальні підсилювачі ретранслятори можна організувати передачу даних на відстані до 5 км. Застосовуючи медиаконвертери перехідники від кручений пари до оптоволокну можна налаштувати канал зв'язку на відстань до 20 км.

USB.

Потрібен для підключення зовнішніх программаторов або ПК.

На початок

УПРАВЛІННЯ ПРИЛАДАМИ ОХОРОННІЙ І пожежної сигналізації

Програмування та управління ППК невеликий інформативності та інформаційної ємності може здійснюватися безпосередньо з кнопкової клавіатури, розташованої на корпусі приладу. В цьому випадку функціональність системи сигналізації буде досить обмежена.

Наприклад, шлейфи можуть мати два основних типи:

Охоронні. Перехід шлейфа в стан тривога при перевищенні порогового значення параметра, що контролюється будь-яким охоронним извещателем або при зміні загального опору шлейфу більше ніж на 10% (захист від злому і саботажу). Пожежні. Відмінність їх від попереднього виду визначається, перш за все, призначенням. Як наслідок, сповіщувачі пожежної сигналізації реагують на такі фактори як задимлення, підвищення температури, наявність відкритого полум'я.

Крім того, охоронно пожежний прилад може мати можливість завдання таких параметрів як "без права зняття" і затримка на взяття (зняття) ". У першому випадку сигналізацію неможливо відключити, використовуючи зовнішні пристрої управління, в другому, включення і (або) виключення режиму охорони відбувається із заданою затримкою.

Другий режим застосовується це для зон, призначених для проходу користувача від входу на об'єкт, що охороняється до органів управління пристроями сигналізації. Як правило, програмуються таким чином охоронні системи адресному сигналізації .

Програматор підключається до ППК через USB порт. Крім того, що через USB програматор можна легко налаштувати сумісні з ним прилади він ще містить в пам'яті кілька стандартних конфігурацій, що дозволяє встановити програму шляхом натискання однієї кнопки.

Управління з комп'ютера здійснюється після його підключення через зовнішній інтерфейс RS 485 і RS 282. На ПК має бути встановлено спеціалізоване програмне забезпечення.

Кожна різновид розглянутих пристроїв має власну індикацію. Однак існують загальні відображаються параметри:

Зони (шлейфи). Являють собою блок світлодіодів розташованих компактно під назвою шлейфу або зони. У разі спрацювання змінюється режим індикації відповідного контрольованого напрямки. Харчування. Як правило, відображаються два параметри AC 220V (наявність мережевого електроживлення) і BATTERY (режим резервного живлення). З першим індикатором все ясно, при подачі електроенергії на прилад він горить зеленим світлом, при відсутності жовтим.

Індикатор BATTERY може мати кілька інформаційних сигналів, які означають: зарядку батареї, активне використання, необхідність заміни і т.п.

для приладів GSM сигналізації існують індикатори, що показують наявність (рівень) GSM сигналу в місці установки обладнання.

Блок індикації може розташовуватися на лицьовій панелі ППК, або являти собою виносну індикаторну панель, яку встановлюють в диспетчерських. Крім того існує ряд програм дозволяють отримувати більш розгорнуту інформацію від приладів ОПС на комп'ютері. Наприклад «T-Loader» для приймально контрольного обладнання серії Оріон.

На початок

* * *

© 2014 - 2019 р.р. Всі права захищені.

Матеріали сайту мають ознайомлювальний характер і не можуть використовуватися в якості керівних і офіційних документів

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация