Пропав звук macbook? Що робити якщо у Вашої macbook немає звуку

 1. Поради експертів: Як правильно вибрати сервіс?

Техніка Apple славиться своєю надійністю і зручністю у використанні, але це далеко не єдині достоїнства Вашого MacBook. Запис і обробка звуку - напрямок, успіхами в якому корпорація з Купертіно пишалася з самого появи серій MacBook і iMac. Не тільки iPod або iPhone, але і Ваш MacBook зможе порадувати чудовим звучанням навіть найвибагливішого слухача.

Такому високій якості, зрозуміло, відповідає висока складність організації звукової системи. На висновок аудіо сигналу в техніці Apple впливає безліч факторів, тому, якщо у Вашого MacBook не працює звук, причин може бути дуже багато. У даній статті ми опишемо найпоширеніші з них.

Збій в роботі операційної системи

Незважаючи на те, що OS X від Apple вважають однією з найдосконаліших систем в світі, при її роботі все ж можливі збої. Проблеми з програмним забезпеченням може викликати:

 • Установка стороннього прикладного ПО для обробки аудіо (плеєри, програми для запису і монтажу звукових доріжок),
 • Помилки при оновленні OS X або прошивки EFI (при неякісному інтернет-з'єднанні, різкому відключення живлення).
 • Помилка в ядрі системи

Некоректна настройка параметрів звуку

Крім проблем в роботі операційної системи відсутність звуку в OS X може бути неправильно вибрано параметр відповідних параметрів. Наприклад, в системі можуть бути обрані зовнішні динаміки, харчування на які в даний момент не подається.

Іноді система перенаправляє звук на бездротову аудіо систему (bluetooth), гучність на якій виключена. Зрозуміло, ситуація банальна, але наше завдання повністю виключити всі очевидні причини:

Якщо пропав звук MacBook - відкрийте "Системні налаштування" >> "Звук" або перейдіть до цього пункту прямо з верхньої панелі OS X. Перевірте, чи правильно встановлено "Вивідний пристрій" у вкладці "Вихід".

Для перевірки - відключіть навушники, виберіть - вбудовані динаміки, встановіть гучність на максимум і спробуйте відтворити будь-якої системний звук або аудіо-трек в одному із стандартних форматів (наприклад, AAC, MP3), так як файли у за замовчуванням контейнерах (форматах ) можуть відтворюватися з помилками через застарілу або пошкодженої версії драйвера.

Якщо це не допомогло, спробуйте тимчасово "розірвати" всі з'єднання bluetooth і видаліть пари, після цього зробіть системне скидання (очищення nvram) комбінацією клавіш Alt + Cmd + R + P при включенні пристрою (утримувати клавіші необхідно з моменту включення пристрою до повторного звуку вітання ). Іноді це дозволяє видалити всі тимчасові системні файли і вирішити проблему.

Якщо ж після всіх зазначених дій у Вашого MacBook немає звуку - причину варто шукати в апаратної несправності.

несправний динамік

В першу чергу, може призвести до пошкодження (або виробив свій ресурс) один або кілька динаміків Вашого MacBook. Динаміки у всіх пристроях Apple не тільки демонструють якісне звучання, а й мають досить тривалим терміном служби, але, тим не менш, несправність все-таки може виникнути в результаті

 • Постійного прослуховування на максимальній гучності або з програмним посиленням певних частот (після кількох років інтенсивного використання)
 • механічного пошкодження
 • Контакту з рідиною (окислюються окремі елементи, втрачають свої властивості мембрани динаміків)
 • Перепаду напруги (виходить з ладу електроніка, встановлена в корпусі динаміка електроніка)

Відновленню динаміки практично не підлягають (часто ремонт можливий, але недоцільний): в разі появи проблем буде потрібно установка нових комплектуючих.

Коротке замикання в роз'ємі 3.5мм

Іноді через попадання вологи (і утворення окислів) або сторонніх предметів в роз'єм навушників (3.5мм) відбувається коротке замикання і система помилково розпізнає підключення зовнішні колонки / навушники незалежно від того, чи знаходиться 3.5мм jack в роз'ємі - аудіо сигнал направляється на " відсутнє ". Допомогти в цій ситуації може чистка самого роз'єму будь-яким видаляє окисли складом, наприклад, спиртом, FLUX-OFF або видалення сторонніх часток з роз'єму. Якщо після чистки функціональність роз'єму не відновиться, необхідно його замінити (але варто пам'ятати, що практично для кожної материнської плати необхідний специфічний роз'єм). Якщо після заміни роз'єму ситуація не змінилася - причину несправності варто шукати в материнській платі та інших компонентах.

несправний аудіокодек

Звукові ланцюга Вашого MacBook організовані дуже складно. Включають в себе безліч допоміжних елементів, що відповідають за "захист" системи (запобіжники), фільтри сигналу, пристрої первинної обробки, конденсатори і транзистори, але основним елементом звукової системи є Аудіо кодек: мікросхема, що містить сам кодек AC97 ', який безпосередньо відповідає за дешифрування сигналу, передавачі і контролери пристроїв S / PDIF, пред-підсилювачі сигналу мікрофона і навушників (HP Amp), обробники цифрових входів.

З наведеного опису можна зрозуміти, що мікросхема бере участь у багатьох процесах, а отже, нашкодити їй може неправильна робота або пошкодження різних комплектуючих, недотримання рекомендацій з використання MacBook і периферійних пристроїв:

 • Неправильне підключення (або використання занадто потужних) периферійних пристроїв
 • Використання неякісних периферійних пристроїв з "непродуманою" системою захисту.
 • Перепади напруги в мережі або (рідше) примусове відключення живлення / скидання пам'яті SMC при працюючій системі.
 • Контакт материнської плати з вологою (волога при цьому не обов'язково повинна потрапити в область розташування аудіо кодека - досить викликати коротке замикання йди збій в харчуванні однієї з ліній материнської плати).

Залежно від моделі Вашого MacBook, для заміни мікросхеми аудіо кодека можна скористатися різними прийомами, наприклад, в класичних MacBook Pro Unibody і MacBook з дисплеєм Retina ремонт проводиться на паяльної станції. Мікросхема встановлена ​​безпосередньо на материнській платі, в області роз'єму 3.5 "мм (але в класичній серії використовується кодек з виведеними по периметру контактами, а в серії з Retina дисплеєм - мікросхема у виконанні BGA, що трохи ускладнює ремонт).

При виході з ладу кодека в MacBook Air при бажанні можна обійтися і без пайки, так як мікросхему розробники розмістили на периферійних пристроях: в моделях A1237 (2008) - A1304 (2009) - на платі одного з динаміків (буде досить замінити сам динамік, оскільки він поставляється в зборі з даною платою і, відповідно, новим аудіо кодеком), в моделях 2010 року (і більш пізніх) кодек розташований на платі з роз'ємом MagSafe, USB і 3.5 "мм. Усунути проблему Ви зможете просто замінивши цю плату.

Якщо можливості замінити плату повністю немає - можна як і раніше перепаять сам кодек, в тому числі і з пристрою-донора, оскільки часто при виході з ладу, наприклад, ланцюгів харчування на платі, сама мікросхема залишається робочою.

Більш того, в пристроях одного року випуску часто встановлюються однакові кодеки, наприклад - нових MacBook Air і останніх ноутбуках лінійки Retina використовується одна і та ж мікросхема від Cirrus Logic: CIRRUS 4208, в більш "старих" моделях Air - CIRRUS 4206. Кодеки цього ж виробника встановлюються в iPhone і iPad. Про якість говорить ще і той факт, що апаратне забезпечення Cirrus Logic використовується і в професійних аудіокарта, наприклад, серії ASUS XONAR.

Проте, в деяких моделях ноутбуків Apple використовувала кодеки іншого великого постачальника аудіо-чіпів: REALTEK.

Всі перераховані вище варіанти також можуть привести до виникнення більш складної в усуненні проблеми, яку рідко вдається усунути проблему, оскільки вийти з ладу може не тільки сам кодек, але і "обв'язування" - допоміжні елементи і система живлення мікросхеми. в такому випадку простої заміни кодека (особливо в MacBook Pro Unibody) буде недостатньо, а для відновлення функціональності материнської плати потрібно компонентний ремонт MacBook (Відповідних ланцюгів).

Для успішного ремонту потрібно знання схемотехніки Apple, наявність професійного обладнання та (бажано) пристроїв-донорів.

Якщо у Вас пропав звук на MacBook Pro або не працює звук на MacBook Air - телефонуйте нам! Ми беремося навіть за найскладніші ремонти!

Поради експертів: Як правильно вибрати сервіс?

Ніколи раніше не зверталися за ремонтом електроніки?

Не знаєте з чого почати? В першу чергу - не переживати! Ознаки хорошого і якісного сервісу видно відразу. Ми підготували інструкцію для тих, хто шукає майстерню або сервісний центр по ремонту Apple

Справжні, чесні і прозорі ціни на сайті

Реальні терміни і гарантія - це повага до вас

Репутація професіоналів Apple і досвід в кілька років

Могушкова Ліна Назіровна
20 травня

Питання: Доброго дня, у мене невеликі проблеми з відтворенням відео на MacBook Pro OS X 10.7.2 з усіх джерел (в загальному) .Обновіла Flash Player, справа виявляється не в німецько мене стоїть блок на звук; збільшити і зменшити не виходить, тк вискакує перекреслений значок.Что робити?
Для більшої інфо можу надіслати скрін екрану, показати значок

Відповідь: Добрий день! У облікового запису пристрою ви адміністратор або просто користувач? Це можна подивитися в настройках (користувачі групи) .Для визначення несправності пристрою потрібна діагностика. Діагностика - безкоштовна і відбувається в найкоротші терміни.
З повагою MacPlus.

Подивитися весь коментар Приховати

Коротин Сергій Андрійович
13 серпня

Питання: Доброго дня, пропав звук на mac book unibody 2010р. При спробі зменшити-додати звук, показує іконку блокування, в настройках не вказує вихідних-вхідних пристроїв.

Відповідь: Доброго дня, Сергій.
Діагностика даної несправності проводиться безкоштовно.
Вона допоможе визначити вид робіт і їх остаточну вартість.
Будемо раді допомогти Вам! Працюємо щодня з 9:00 до 21:00.
Виїзд кур'єра в межах МКАД безкоштовний.
Чи можемо самі доставити апарат в сервісний центр.

Подивитися весь коментар Приховати

}?>Поради експертів: Як правильно вибрати сервіс?
Поради експертів: Як правильно вибрати сервіс?
Ніколи раніше не зверталися за ремонтом електроніки?
Не знаєте з чого почати?
Что робити?
У облікового запису пристрою ви адміністратор або просто користувач?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация