Ремонт і сервісне обслуговування ноутбуків

  1. 1 Найпоширеніші причини звернення в сервісний центр
  2. 2 Частка апаратних і програмних проблем з ноутбуками
  3. 3 Компоненти ноутбука, що підлягають апгрейду
  4. 4 Конструктивні недоліки ноутбуків
  5. 5 Потенційно небезпечні ситуації, які рідко призводять до поломки
  6. 6 Нюанси обслуговування системи охолодження ноутбука
  7. 7 Заміна по гарантії акумуляторів
  8. 8 Особливості сервісного обслуговування нетбуков
  9. рекомендації
  10. Використання ноутбука в зимовий час:

Працюючи над даним матеріалом, ми побували в компанії F1Center, щоб ознайомитися з «внутрішньою кухнею» сервісного ремонту ноутбуків. Нашим безпосереднім співрозмовником і помічником став інженер-діагност Микола Терещенко, який, крім відповідей на питання, що цікавлять нас питання, також погодився дати кілька корисних рекомендацій для читачів журналу Mobility. Працюючи над даним матеріалом, ми побували в компанії F1Center, щоб ознайомитися з «внутрішньою кухнею» сервісного ремонту ноутбуків

Експерт - Микола Терещенко
Посада - інженер-діагност
Освіта - вища (Київський технікум радіоелектроніки, Донецький державний інститут штучного інтелекту)
Стаж роботи - 2002-2008 рр.- DataLux Service, з 2008 р по сьогоднішній день - F1Center

1 Найпоширеніші причини звернення в сервісний центр

Власники ноутбуків звертаються в сервіс-центр з багатьох причин, але, мабуть, найпоширенішою з них є неакуратне поводження, що тягне за собою всілякі механічні пошкодження. Лептопи випадають з рук, падають зі столів (якщо зачепити провід блоку живлення) і т. Д. Причому в залежності від того, як саме відбувалося падіння (з якої висоти, на яку поверхню і яким боком корпусу), ноутбук може обмежитися як простим корпусним ремонтом, так і повною заміною основних компонентів.

Другий за частотою звернень до сервісного центру причиною є потрапляння в ноутбук рідини, причому як способи попадання, так і її типи обчислюються десятками - від пролитої кави, коли, пива до падінь в ванну, дощу на відкритих майданчиках, «сюрпризів» домашніх тварин або навіть спрацьовування просунутої системи пожежогасіння!

Причини, які не ввійшли в дві вищеперелічені категорії, зустрічаються досить рідко і, як правило, викликані природним зносом або недостатньо дбайливого експлуатацією пристрою: стирання маркування клавіатури, що вичерпав ресурс привід оптичних дисків, «розхитані» роз'єми і т. Д.

2 Частка апаратних і програмних проблем з ноутбуками

Програмні несправності користувачі зазвичай усувають самостійно і звертаються в сервісний центр тільки після того, як всі очевидні варіанти вирішення проблеми вичерпані. Таким чином, частка «усвідомлених звернень» через непрацюючий ПО мізерно мала і, як правило, такі заявки виконуються досить швидко.

Однак найчастіше користувачі помилково приймають програмні проблеми за більш серйозні апаратні, що відбувається, наприклад, при установці піратських збірок ОС. Неправильно встановлені драйвера або віддалені «за непотрібністю» системні модулі можуть послужити причиною сповільненій реакції на дії користувача або некоректної роботи різних компонентів пристрою ( «непрацездатні» бездротові модулі, артефакти зображення і т. Д.). Окремо стоїть інсталяція ОС Windows XP (до SP3) на нові ноутбуки з SATA-вінчестерами, яка вимагає досить складної для недосвідчених користувачів послідовності дій, пов'язаних з перемиканням IDE-каналів в BIOS і завантаженням додаткових драйверів.

Якщо ж говорити про апаратні проблеми, то, як правило, основним їх джерелом виступає материнська плата, яка в сучасних моделях є буквально «90% всього ноутбука». В період дії гарантійного терміну несправна материнська плата в основному замінюється, а ось якщо ремонт здійснюється на платній основі, то власнику ноутбука пропонується вибір між повною заміною або більш доступним ремонтом окремих компонентів плати.

3 Компоненти ноутбука, що підлягають апгрейду

Більшість ноутбуків сконструйовані таким чином, що допускають апгрейд оперативної пам'яті і вінчестера навіть мінімально підготовленими користувачами, причому без втрати гарантії на пристрій. Разом з тим зустрічаються ентузіасти, які хочуть чогось більшого - наприклад, замінити процесор або відеокарту. З технологічної точки зору така операція можлива, але тільки в тих моделях ноутбуків, в яких процесор не розпаяний на материнській платі, а встановлений у відповідний роз'єм. Однак для того щоб вона пройшла успішно, знадобиться як мінімум сам процесор, сумісна прошивка BIOS і відповідність нового процесора вимогам материнської плати по енергоспоживання і тепловиділення. Апгрейд ж графічної системи в ноутбуці неможливий в принципі, так як навіть дискретна відеокарта не є окремим знімним модулем, а розпаювали на материнській платі у вигляді окремого чіпа. Причому якщо навіть правильно витягти даний елемент з материнської плати, то встановити більш потужний чіп не вийде, так як кожна варіація мобільного відеокарти вимагає унікальної «обв'язки» живлять і комунікаційними шинами. Ну і наостанок відзначимо найголовніше - економічну недоцільність подібних операцій, адже новий ноутбук в більш потужної комплектації буде однозначно дешевше подібного апгрейда.

4 Конструктивні недоліки ноутбуків

Іноді користувачі стикаються з тим, що з часом навіть при самому акуратному поводженні з ноутбуком відбувається невмотивоване руйнування його елементів - тріщини робочої панелі, шарнірів поверхні кришки, відшаровування сенсорної поверхні тачпада, стирання лакофарбового покриття, перетирання шлейфа дисплея і т. Д.

Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, то проконсультуйтеся у фахівців сервісного центру - можливо, саме така поломка є конструктивним недоліком даної моделі, а значить, вона буде визнана гарантійним випадком і відремонтована безкоштовно навіть незважаючи на механічну природу пошкодження.

5 Потенційно небезпечні ситуації, які рідко призводять до поломки

Однією з «страшилок», яку хотілося б спростувати в першу чергу, виступає боязнь критичного перегріву ноутбука через забитої пилом системи охолодження з подальшим його виходом з ладу. Насправді подібна проблема може привести до збільшення шуму і більш помітного нагрівання поверхонь корпусу, але вивести з ладу компоненти пристрою таким чином досить складно, так як штатні системи охолодження мають солідним запасом міцності, а в дійсно важких випадках (перевищення максимально допустимої для конкретного компонента температури) ноутбук буде просто відключений системою захисту. Однак це не означає, що не варто зовсім звертати увагу на «завиваючи» СО - перманентний перегрів здатний помітно знизити ресурс комплектуючих, а значить, обмежити час життя вашого ноутбука.

Другий «популярною» фобією є боязнь пошкодити матрицю при недостатньо дбайливого транспортуванні, підкріплена мінімальною товщиною дисплейного блоку у сучасних моделей ноутбуків. Насправді, щоб «продавити» кришку ззовні руками або в переповненому громадському транспорті, потрібно дуже сильно постаратися. Таку поломку може викликати акцентований удар з зовнішньої сторони або набагато більш прозаїчна забудькуватість користувача, який залишив на клавіатурі будь-якої твердий предмет (ручку / олівець) і спробував силою закрити кришку.

6 Нюанси обслуговування системи охолодження ноутбука

Діагностувати неполадки системи охолодження ноутбука досить просто - пристрій починає нагріватися помітно сильніше, ніж в перші місяці після покупки, вентилятор працює голосніше і довше, а в особливо важких випадках можливі навіть зависання і спонтанні перезавантаження.

Протягом гарантійного терміну очищення системи охолодження уповноваженим сервісним центром проводиться безкоштовно. Власне операція по плановому обслуговуванню СО, під час якої відбувається очищення внутрішнього простору від пилу, а при необхідності і зміна теплопровідних прокладок / паст і змазування валів вентиляторів, займає всього 20 хв, а значить, ви зможете забрати свій лептоп вже на наступний день. Більш того, «почистити» ноутбук в сервісному центрі ви зможете і після завершення гарантійного терміну - вартість подібної послуги цілком доступна і становить близько 100-200 грн (в залежності від моделі).

7 Заміна по гарантії акумуляторів

Якщо ви помітили, що час автономної роботи вашого ноутбука стало помітно менше, ніж безпосередньо після покупки, то поспішіть відвідати сервісний центр протягом півроку-року (а саме на такий період зазвичай поширюється гарантія на акумулятори) після покупки пристрою.

Методика визначення некондиційної батареї полягає в проведенні стандартного тесту Battery Eater при максимальному навантаженні на компоненти ноутбука в умовах максимальної яскравості підсвічування екрану. Отримане значення не повинно бути менше передбачених виробником показників, в зворотному випадку акумуляторна батарея підлягає безкоштовній заміні. Особливо відзначимо, що, відповідно до рекомендацій компаній-виробників, акумулятори та блоки живлення ноутбуків є неремонтоздатність і в разі поломки підлягають повній заміні.

8 Особливості сервісного обслуговування нетбуков

Як не дивно, але особливих нюансів, крім більш складного процесу апгрейда вінчестера, у сервісного обслуговування нетбуков немає. При цьому, незважаючи на переважно мобільний тип використання і невелику вартість, яка робить стиль роботи з пристроєм більш недбалим, відсоток звернень з приводу корпусного ремонту нетбуків дуже малий. По всій видимості, причина в мінімальних масогабаритних параметрах нетбуків, через що вони отримують набагато менше «поранень» при падінні в порівнянні з повноцінними ноутбуками.

рекомендації

Дії при попаданні рідини на ноутбук:

1. Вимкніть блок живлення.

2. Вийміть акумулятор.

3. Переверніть ноутбук клавіатурою вниз (якщо рідина потрапила безпосередньо на робочу поверхню розкритого пристрою - чашка кави, пролита на клавіатуру) або підніміть його на підставках (якщо рідина підтопила ноутбук знизу - пролилася на стіл, на якому стояло пристрій).

4. Не намагайтеся включити лептоп для перевірки працездатності.

5. Якомога швидше доставте ноутбук в сервісний центр.

Використання ноутбука в зимовий час:

1. Вивчіть керівництво по експлуатації вашого ноутбука і не використовуйте його при температурному режимі, який не передбачений виробником (тобто, не будете робити, на морозі, не залишайте в неопалюваному приміщенні або машині на ніч і т. Д.)

2. Не включайте ноутбук відразу після транспортування по вулиці в холодну пору року - дайте пристрою набрати кімнатну температуру протягом 10-15 хвилин, інакше ви ризикуєте утворенням конденсату на швидко нагріваються компонентах лептопа (процесор, чіпсет, графіка), що в підсумку може привести до проблем із виробом.

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация