ремонт ноутбука

 1. Короткий опис
 2. Вступ
 3. Проблеми з включенням ноутбука
 4. Причини проблем з включенням ноутбука
 5. Рішення проблем з включенням ноутбука
 6. прогрів чіпа
 7. Рішення проблем із зображенням на моніторі ноутбука
 8. Рішення проблем із зображенням
 9. Рішення інших апаратних проблем з ноутбуком
 10. Періодично пропадає веб-камера, Bluetooth-адаптер та інші пристрої
 11. Хрипить, пригальмовує або заїдає звук

Короткий опис

Детальний опис як можна вирішити апаратні проблеми з включенням ноутбука, з дефектами зображення, а також багато інших проблем в домашніх умовах.

Вступ

У цьому посібнику йтиметься про рішення апаратних деяких проблем з ноутбуком, нетбуком або комп'ютером. Сюди входять в першу чергу проблеми з включенням ноутбука, проблеми з роботою відеокарти і дисплея, а також невеликі проблеми з роботою різних пристроїв на зразок приводу, жорсткого диска та інших.

Попередження: Рішення такого роду проблем передбачає розбирання пристрою і безпосереднє втручання в його роботу. Якщо у вас немає достатнього рівня знань і досвіду, то краще цю роботу довірити фахівцям сервісного центру. При недостатньому рівні знань і досвіду ви можете отримати "трупик", ремонт якого в подальшому буде економічно недоцільний. Деякі дії, які будуть описані в статті можуть позбавити вас права на гарантійне обслуговування. Ще раз. Сумніваємося в своїх силах - віддаємо ноутбук фахівцям в сервісному центрі. Так буде дешевше.

Їли ви все ж вирішили спробувати полагодити ноутбук своїми силами, то вам якось потрібно його розібрати. Якщо на даному етапі виникнуть проблеми, то ви можете завантажити керівництво по сервісному обслуговуванню для вашого ноутбука. Там зазвичай є докладний опис з фото процесу розбору ноутбука, а також дані по запчастинах. Для ноутбуків Acer, eMachines і Packard Bell такі інструкції можна завантажити з першої сторінки цієї теми: Інструкції для ноутбуків . Питання розбирання ноутбука обговорюються тут: Діагностика та ремонт ноутбуків .

Дуже важливе зауваження: перед тим як розбирати ноутбук або іншу подібну техніку в обов'язковому порядку витягайте батарею і відключайте харчування! Також якщо є можливість користуйтеся засобами захисту від статичної електрики. Внутрішні елементи ноутбука дуже чутливі до нього і можуть запросто вийти з ладу.

І так. Тепер можна переходити до конкретних проблем з ноутбуком і способам їх вирішення.

Проблеми з включенням ноутбука

Опис проблем з включенням ноутбука

Ноутбук при натисканні кнопки включення не запускається. Це може бути як повна відсутність реакції, так і варіанти, коли ноутбук на кшталт включився, вентилятор працює, але на екрані нічого немає. Окремим пунктом стоїть випадок, коли ноутбук зависає при проходженні POST при завантаженні BIOS і в той самий BIOS можна увійти.

Причини проблем з включенням ноутбука

Спочатку розглянемо випадок, коли ноутбук взагалі не включається і випадок, коли ноутбук включився, але на екрані нічого немає.

Насправді причин подібних проблем може бути безліч. Розглянемо найбільш часті:

 1. Проблеми з харчуванням. Це може бути збій в роботі блоку живлення, вихід з ладу перетворювачів і стабілізаторів напруги на материнській платі. Також не варто виключати випадків, коли просто порушений контакт в роз'ємі живлення або трапилося внутрішнє пошкодження кабелю блоку живлення. Часто відсутність якоїсь реакції ноутбука на кнопку включення говорить саме про проблеми з харчуванням;
 2. Проблеми з чіпсетом. Це вже веселіше. Чіпсет, кажучи простою мовою, це одна або дві великих мікросхеми на материнській платі. Якщо таких мікросхем дві, то одна з них називається північним мостом (розташована ближче до процесора) і південним мостом. Останнім часом їх функції стали об'єднувати в одній мікросхемі. Часто при проблемах з чіпсетом ноутбук все ж подає ознаки життя при натисканні на кнопку харчування. Ноутбук ніби й включився, індикатори горять, але зображення немає. Також при проблемах з південним мостом можуть з'являтися збої в роботі USB-портів, портів SATA і інших інтерфейсів. Якщо у вас перед тим як ноутбук перестав включатися погано працювали USB, вінчестер з приводом епізодично пропадали або ще якась схожа проблема була, то має сенс говорити, що проблема саме в південному мосту;
 3. Дефекти процесора. Таке буває рідко, але теж буває. Симптоми ті ж. Ноутбук не включається;
 4. Проблеми з мультконтроллером. Мультконтроллер (в народі просто "мультик" або Embedded Controller) це також досить велика мікросхема. Зазвичай вона включає контролер клавіатури та інших додаткових кнопок (KBC), контролер харчування, управління вентиляторами, контролер управління переривань і інші цікаві речі. Якщо з цієї мікросхемке щось трапляється, то ноутбук також не захоче включатися;
 5. Проблеми з відеокартою. Теж досить часта проблема. Якщо перед тим як ноутбук не захотів включатися ви бачили на екрані різні дефекти зображення або ноутбук не хотів працювати на драйвері від виробника відеочипа, то проблема скоріше-всього в відеокарті.

Якщо ноутбук все ж включається, на екрані видно написи і при заставці BIOS, відбувається зависання, то тут теж кілька варіантів:

 1. Проблеми з оперативною пам'яттю;
 2. Проблеми з жорстким диском або приводом;
 3. Проблеми з іншими системними пристроями.

Рішення проблем з включенням ноутбука

Ось ми і підійшли до найцікавішого. Розглянемо як же потрібно діяти, якщо ноутбук не хоче включатися і на екрані нічого немає. Ось приблизний алгоритм:

1. Потрібно перевірити чи є на виході з блоку живлення напруга, відповідає воно паспортному (вказано на самому блоці живлення) і, найголовніше, чи не сильно просідає при підключенні до навантаження. На останньому моменті зупинюся детальніше. Часто в блоках харчування спостерігається така поломка: напруга в холостому режимі нормальне, а якщо підключити навантаження у вигляді ноутбука, то воно сильно просідає. Так бути не повинно. Щоб перевірити чи не сильно просідає напруга на виході з блоку живлення, потрібно якось підчепитися вольтметром до виходу з блоку живлення коли той підключений до ноутбука. Це можна зробити як тонкими проводками, так і дуже акуратно до контактів роз'єму живлення на платі ноутбука.

Якщо на виході блоку живлення напруги немає або воно сильно просідає, то проблема з включенням ноутбука полягає в блоці живлення. У цьому випадку блок живлення потрібно замінити або полагодити. А ось якщо з блоком живлення все добре, то читаємо далі.

2. Спробуйте включити ноутбук без акумулятора. Якщо він раптом включився, то це означає, що проблема скоріше-всього в акумуляторі.

3. Потрібно спробувати відновити BIOS. Детальніше про це написано в цьому посібнику: БІОС. Питання по прошивці і відновленню BIOS . Питання задаємо на тому ж форумі.

4. Тепер варто зайнятися чіпсетом і відкритий. У домашніх умовах змінити чіп або зробити реболлінг ви не зможете. Це вимагає не тільки знань і досвіду, а й відповідного аж ніяк не дешевого обладнання та шаблонів.

На щастя, існує спосіб тимчасово пожвавити вийшла з ладу мікросхему. Цей строк може бути найрізноманітнішим: від днів до років. Даний спосіб полягає в прогріванні чіпсета і відеокарти. На ньому варто зупинитися докладніше.

прогрів чіпа

Для непідготовленого користувача цей процес може здатися чимось з розряду фантастики або як мінімум "вуличної магії" :) Насправді даний спосіб дуже часто допомагає оживити чіп. Їм часто користуються в сервісних центрах.

Суть даного методу полягає в тому, що дефектний чіп нагрівається до 220-250 градусів на невеликий час. Це призводить до того, що місця з'єднань чіпа з підкладкою і підкладки з платою пропаіваются і відновлюється контакт.

У сервісних центрах для прогріву чіпа використовується спеціалізована паяльна станція, але що ж робити якщо такий вдома не виявилося? На щастя, вихід з даної ситуації є. Можна використовувати звичайний будівельний фен з регулятором температури:

Коштує такий фен недорого, та й у господарстві річ корисна. Для прогрівання чіпів потрібен фен з регулятором температури повітря на виході. Потужність і насадки не критичні.

Попередження: прогрів ноутбука - це дуже небезпечна і складна операція. Є ризик пошкодити компоненти ноутбука статичною електрикою і зайвим нагріванням. Варто також згадати, що не всі компоненти ноутбука добре переносять високу температуру. Деякі з них (конденсатори, наприклад) можуть навіть вибухати при нагріванні. Вдаватися до прогріванню варто лише в разі, коли ноутбук не працює і втрачати в общем-то нічого.

Розглянемо як же відбувається прогрів. Спочатку потрібно розібрати ноутбук. Рекомендації як це робити я вже давав вище. Знаходьте ваш чіпсет і відеокарту. Ось так приблизно виглядає материнська плата ноутбука:

У вас вона скоріше-всього інша. Вгорі праворуч видно північний міст і місце під відеочіп. Лівіше північного моста розташований роз'єм для процесора. Внизу зліва біля батарейки розташувався південний міст. Якщо виникнуть питання з пошуком де у вас якийсь міст і де відеокарта звертаємося сюди: Діагностика та ремонт ноутбуків . До повідомлення обов'язково прикріплюємо фото вашої материнської плати.

У нашому прикладі ми будемо прогрівати північний міст:

і процесор:

Перш ніж братися за фен, потрібно подбати про тепловому захисту інших компонент плати. Ми ж не хочемо, щоб струмінь гарячого повітря нам біленький пластиковий роз'єм для процесора зіпсувала? Для теплового захисту зручно використовувати алюмінієву фольгу. Вона є на кожній кухні. Вона використовується для запікання чогось там в духовці.

Важливе зауваження: при роботі з фольгою сильно збільшується ризик пошкодити компоненти статичною електрикою. Про це потрібно пам'ятати. Для захисту від статичної електрики по можливості користуйтеся антистатичними килимками і браслетами.

Вирізаємо шматок фольги і робимо отвір під сам чіп з підкладкою. Вийде приблизно так:

Тепер можна переходити безпосередньо до прогріву. Виставляємо на будівельному фені температуру приблизно 220-250 градусів. Це дуже важливо. Поставите більше - просто спалите чіп або він просто зміститися на платі разом з деякими іншими компонентами. В цьому випадку похід в сервісний центр вам гарантований. Поставите менше - можете і не отримати потрібного результату.

Коли все виставили, можна починати гріти. Гріти потрібно кілька хвилин. Ось так цей процес виглядає:

А ось так виглядає процес прогріву процесора:

Після прогріву чіпа даєте йому кілька хвилин на охолодження.

Важливе зауваження: крім прогріву феном є ще один набагато небезпечніший спосіб. Полягає він в прогріванні чіпа в духовці. Підходить даний спосіб для одиночних чіпів і для невеликих плат на кшталт відеокарти. Думаю, не потрібно пояснювати чому не можна сунути материнку або інші в духовку і що з цього може вийти. Тому від прогріву в духовці я раджу відмовитися. Це дуже небезпечно.

На цьому тему прогріву я закрию. Всі питання по прогріванню чіпів викладаємо тут: Діагностика та ремонт ноутбуків .

Повернемося до нашого алгоритму. Якщо і прогрів відеокарти, північного і південного мостів не дав результату. Ноутбук не запускається. Що ж робити в цьому випадку?

Насправді вибір зовсім невеликий: або якийсь із мостів, відеокарта або ще щось згоріло, або мультіконтроллером помер, або мікросхемі з прошивкою BIOS дуже погано. У будь-якому випадку цю проблему ви в домашніх умовах не вирішите. Варто звернутися в сервісний центр. Там або спробують полагодити, чи занехають паритися і замовлять нову материнську плату або відеокарту. Їх ви можете спробувати самостійно дістати і замінити. Для цього потрібно звернутися або в сервісний центр, або по інтернет-магазинах пройтися. У вільному продажу такі речі знайти складно.

Важливе зауваження: питання, які пов'язані з включенням і відключенням ноутбука прошу викладати тут: Рішення проблем з включенням і відключенням ноутбука .

Розглянемо тепер що ж робити якщо ноутбук зависає на заставці BIOS:

1. Відключаємо всі зовнішні пристрої на кшталт флешок, карт пам'яті, мишок і інших.

2. якщо можливо зайти в BIOS, то зайдіть в нього і відключіть заставку BIOS. У цьому випадку на екрані буде відображатися процес завантаження і стане відразу видно на чому процес зупиняється.

3. якщо в BIOS зайти не виходить, то потрібно діяти методом тику. Спочатку знімаємо з ноутбука одну планку пам'яті. Включаємо і перевіряємо. Якщо ноутбук все ще зависає, то ставимо планку назад і дістаємо іншу. Якщо ноутбук і далі зависає, то ставимо іншу планку назад і витягуємо CD / DVD-привід. Перевіряємо. Якщо і далі зависає, то витягуємо вінчестер.

Таким ось чином можна визначити в чому проблема. Зазвичай проблеми виникають через поганий контакт в роз'ємах, через помилки в ОЗУ і на вінчестері. До речі, перевірка даних пристроїв на помилки показана в цьому керівництві: Швидка діагностика несправностей ноутбука . Якщо будуть виявлені помилки в ОЗУ, то її потрібно міняти. Аналогічно і з жорстким диском.

Окремо хочу відзначити випадок, коли ноутбук починає зависати на стадії BIOS після спроб користувача встановити різні неоригінальні збірки Windows. При установці ушкоджується завантажувач в MBR і в деяких випадках це може привести до зависання. Щоб це виправити, потрібно зняти вінчестер, підключити до іншого комп'ютера і перерозбити його. Детальніше тут: Зміна розділів на жорсткому диску за допомогою Acronis Disk Director . Можна також завантажитися з диска з Windows XP, зайти в консоль відновлення, натиснувши на букву R, і ввести команди fixboot і fixmbr.

Тепер можна перейти до інших типовим проблемам.

Рішення проблем із зображенням на моніторі ноутбука

Опис і причини проблем із зображенням

Проблеми із зображенням теж досить часте явище. Виявляються вони у вигляді дефектів зображення, різних смуг на екрані і інших речей. Ось приклади як це виглядає:

Дефекти можуть бути найрізноманітніші. Іноді навіть зображення двоїться чи четверо. Варіацій маса.

Причин появи такого роду проблем небагато:

 1. Проблеми з відеокартою;
 2. Проблеми зі шлейфом матриці;
 3. Проблеми з самої матрицею.

Рішення проблем із зображенням

Для вирішення проблем із зображенням потрібно виконати такі дії:

1. Підключити до ноутбука зовнішній монітор. Якщо і там виявляються ті ж дефекти, що на основному дисплеї, то з великою часткою ймовірності можна говорити, що винна в цьому всім відеокарта. Для вирішення цієї проблеми потрібно прогріти відеочіп. Процедура прогріву вже була описана вище. Якщо не допоможе, то потрібно міняти відеокарту. Якщо вона вбудована в материнку, то потрібно ноутбук нести в сервісний центр, а якщо немає, то можна і самим поміняти. Нові відеокарти можна замовити в сервісному центрі або в інтернет-магазинах. З питань апгрейда звертаємося сюди: Апгрейд. Обговорення способів модернізації ноутбука . Стосовно проблем з відеокартою сюди: Рішення проблем з відеокартою і монітором ноутбука .

Якщо на зовнішньому моніторі все добре, то скоріше-всього проблема в матриці або в шлейфі.

2. Якщо при зміні положення кришки з матрицею зображення на дисплеї змінюється, то проблема майже гарантовано в шлейфі. Ось так сам шлейф виглядає:

Проблема може бути як в самому шлейфі, так і в місцях його контакту з матрицею і з материнською платою:

Часто причиною є поганий контакт шлейфа з роз'ємами. Рідше сам шлейф всередині перетирається. У таких випадках його зазвичай змінюють.

А ось якщо у вас дефекти зображення не змінюються при русі кришки, то переходимо до наступного пункту.

3. Проблеми з самої матрицею або з її дешифратором:

Зазвичай ремонт таких поломок зводиться до заміни матриці.

Важливе зауваження: всі питання по відеокартам і матрицями прошу викладати тут: Рішення проблем з відеокартою і монітором ноутбука . Попередньо наполегливо рекомендую прочитати тему.

Рішення інших апаратних проблем з ноутбуком

Ноутбук періодично сам по собі відключається або зависає

За даними проблемам є цілі керівництва: Як позбутися від періодичних подтормаживаний в іграх та інших додатках і охолодження ноутбука .

Якщо причиною відключень є не перегрів, то варто оновити BIOS ноутбука. Якщо не допоможе, то звертаємося до сервісного центру.

Періодично пропадає веб-камера, Bluetooth-адаптер та інші пристрої

Варто в першу чергу перевірити шлейф, за допомогою якого вони підключаються до материнської плати. Також можна перевірити як вони себе ведуть в Linux: Пошук і установка драйвера для веб-камери .

По переверненому зображенню з камери є окреме керівництво: Рішення проблеми з перевернутим зображенням камери .

Хрипить, пригальмовує або заїдає звук

Спочатку читаємо цей посібник Рішення проблем зі звуком і перевіряємо як працює звук в Linux - Швидка діагностика несправностей ноутбука . Якщо в Linux все добре, то значить проблема з драйверами або з самої Windows. Якщо в Linux аналогічний проблеми зі звуком, то звертаємося до сервісного центру.

На цьому все. Проблеми з включенням ноутбука ви можете викласти тут: Рішення проблем з включенням і відключенням ноутбука , Проблеми з відеокартами і зображенням на моніторі обговорюються в іншій темі: Рішення проблем з відеокартою і монітором ноутбука . Питання по розбиранню ноутбука і по прогріванню чіпів потрібно викладати тут: Діагностика та ремонт ноутбуків . Наполегливо рекомендую перш ніж ставити питання ознайомитися з темою. Варіанти "вам терміново треба" або "ви дуже-дуже поспішаєте" і тому немає часу читати тему не проходять.

Всі зауваження та пропозиції щодо самої статті ви можете висловити через дану контактну форму: відправити e-mail автору. Прошу зауважити, що якщо у вас щось не виходить, то питати варто тільки на форумі . Подібного роду електронні листи будуть проігноровані.

З повагою, автор матеріалу - Тонієвич Андрій. Публікація даного матеріалу на інших ресурсах вирішуються виключно з посиланням на джерело та з зазначенням автора

У сервісних центрах для прогріву чіпа використовується спеціалізована паяльна станція, але що ж робити якщо такий вдома не виявилося?
Ми ж не хочемо, щоб струмінь гарячого повітря нам біленький пластиковий роз'єм для процесора зіпсувала?
Що ж робити в цьому випадку?

Лента Новостей

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация