Що краще планшет або ноутбук для роботи, навчання та ігор

 1. Раунд 1. Транспортабельность
 2. Раунд 2. Продуктивність
 3. Раунд 3. Застосування для офісу
 4. Раунд 4. Використання поза електричної мережі
 5. Раунд 5. Серфінг сайтів
 6. Раунд 6. Варіант для студентів і школярів
 7. Бій закінчено. Переможцем став ...

Вибрати електронний пристрій для побутового використання іноді буває важко, особливо якщо Ви не знайомі з їх якісними технічними характеристиками.

Отже. У правому кутку рингу мобільний планшет. У лівому кутку рингу важкоатлет-легкоатлет ноутбук. Два девайса - одна перемога. Що краще планшет або ноутбук? А якщо на ринг вийде гібридний представник цієї ніші трансформер, що володіє перевагами обох агрегатів?

Раунд 1. Транспортабельность

Обидва девайса є мобільними. Планшет покликаний з'єднати оперативність телефону і продуктивність комп'ютера, а ноутбук є лайтовую версію повноцінного ПК. Різниця між пристроями в плані транспортабельності очевидна: лептоп явно програє, оскільки його не візьмеш з собою на легку прогулянку, а якщо візьмеш, то доведеться пакувати агрегат в спеціальну сумку.

Чим відрізняється планшет від ноутбука? Його можна використовувати як звичайний смартфон (хоча розмовляти, тримаючи в руках «лопату», не дуже зручно), носити в широких кишенях. Він обладнується плівкою для дисплея і чохлом, що знижує ризик механічних пошкоджень. З лептопом таке не пройде: упустили - розплатитеся.

Але вибрати девайс для роботи, грунтуючись тільки на цьому критерії, не можна. Тому йдемо далі.

Раунд 2. Продуктивність

Тут лідер теж безперечний - це ноутбук. Однак так здається тільки на перший погляд. Чому? Виробники планшетів ускладнюють пристрою, забезпечуючи їх процесорами, які майже рівнозначні начинці офісних лептопів (про геймерських, звичайно, мова не йде).

Але напханий хорошим залізом планшет оцінюється приблизно в таку ж вартість, як непоганий ноут. Тоді виникає питання: чи варто він цих грошей, якщо все одно не має повну функціональність лептопа?

Різниця між цими пристроями в потужності і раніше залишається колосальною. Якщо необхідна саме продуктивність, здатність тягнути важкі програми та ігри, доступність роботи одночасно в декількох додатках, то питання «ноутбук або планшет» взагалі не варто. Зрозуміло, вибрати потрібно лептоп.

Раунд 3. Застосування для офісу

Фрілансерам, програмістам, копірайтерів та особам інших професій для роботи з документами планшет стане важким каменем на шиї. В першу чергу через відсутність механічної клавіатури. Так, можна її підключити через USB або по блютус, однак користування двома пристроями в зв'язці теж має великі проблеми:

 1. Віддалені клавіатури мають нехорошою здатністю не реагувати на натискання і іноді пропускати знаки, що може стати критичним, якщо Ви складаєте важливий договір або пишете код.
 2. Незрозуміло куди ставити сам планшет, щоб було видно екран. Є підставки для дисплея, але в цьому випадку працювати доведеться на твердій поверхні. Тобто поставити девайс на коліна, як лептоп, не вийде.

Ринок електронних пристроїв представляє нам ще й трансформер: це планшет і ноутбук два в одному. Розкладається пристрій механічно: висунули клавіатуру - отримали лептоп. Деякі агрегати можуть розділятися, інші нерозривно працюють в змичку. Такий девайс теж не позбавлений недоліків:

 • вартість дорівнює або хорошому ПК, або відмінному нетбуку;
 • по товщині пристрій набагато більше, ніж стандартні планшети, що робить його громіздким і позбавляє стилю;
 • найголовніше - рухливі з'єднання дисплея з клавіатурою не надто адаптовані до активного використання: необережне натискання або падіння призведуть до поломки механізму.

вартість дорівнює або хорошому ПК, або відмінному нетбуку;  по товщині пристрій набагато більше, ніж стандартні планшети, що робить його громіздким і позбавляє стилю;  найголовніше - рухливі з'єднання дисплея з клавіатурою не надто адаптовані до активного використання: необережне натискання або падіння призведуть до поломки механізму

Трансформер від передових брендів за високою вартістю може стати відмінним атрибутом успіху або красивою фішкою. У разі якщо потрібно заощадити гроші, такий варіант відпадає.

Раунд 4. Використання поза електричної мережі

Можливість роботи без зарядного пристрою іноді буває вкрай необхідною. Всі три девайса на це здатні, потужність акумулятора залежить від конкретно взятої моделі, але:

 1. Планшет, як трансформер, можна заряджати зовнішніми зарядник, які, до речі, можуть харчуватися і від сонячної енергії, що дає цим аксесуарам додаткова перевага. Тобто Ви можете кілька днів не торкатися до розеток, якщо перебуваєте, припустимо, на природі або відпочинку, а на вулиці стоїть сонячна погода.
 2. Зарядити ноутбук поза домом представляється трудомісткою завданням: можна міняти акумулятори, теж підключати зовнішні пристрої, проте потужності останнього не вистачить, щоб живити ПК. Зарядникі, звичайно, можуть бути більш сильними, але тоді вони стоять дорожче, що в цілому здається зовсім не рентабельним рішенням.

Зарядникі, звичайно, можуть бути більш сильними, але тоді вони стоять дорожче, що в цілому здається зовсім не рентабельним рішенням

За всіма параметрами лептопи цей раунд програють. А між учасниками, що залишилися полягає неслаба різниця: трансформер дає Вам деякі переваги ноутбука, а планшет цим похвалитися не може.

Таким чином, робимо висновок: при повсякденному використанні поза доступу до мережі, якщо необхідно працювати з документами і виконувати ті дії, для яких призначені ПК, найбільш продуктивним виявляється трансформер.

Раунд 5. Серфінг сайтів

Часто трапляються кумедні ситуації: купуються ноутбуки для того, щоб сидіти в інтернеті, дивитися фільми і спілкуватися, наприклад, за допомогою відеозв'язку. Що в цьому випадку відбувається? Людина не використовує потужність і можливості лептопа, тобто він міг би обмежитися телефоном або планшетом. Останній виграє, оскільки має більш широкий екран, що є великою зручністю при переглядах кінокартин.

Трансформер в цьому випадку, як і лептоп, знаходиться в програші, оскільки потреба в його додаткові функції просто відпадає.

Раунд 6. Варіант для студентів і школярів

Звичайно, всім хлопчикам і дівчаткам хочеться отримати планшет: з ним можна ходити по вулиці, розмовляти і купувати красиві чохли. Але для навчання такий агрегат зовсім не годиться. Чому?

 • Потрібно писати реферати, контрольні, курсові та інші види навчальної / наукової роботи. А функціональність редакторів (та й відсутність або незручність клавіатури) користувача строго обмежують.
 • Необхідно працювати з уже готовими файлами, тобто є потреба у функціональному файловому менеджері (швидко і зручно видаляти, перейменовувати, редагувати файли і виконувати з ними іншими операції). Таку властивість має ноутбук, але ніяк не планшет.

Таку властивість має ноутбук, але ніяк не планшет

Цей раунд безпосередньо перегукується з питанням про використання девайсів для офісної роботи, а також фрілансерами і програмістами.

Третій учасник битви - трансформер - може підійти для навчання, однак, крім наявності механічної клавіатури, більше він запропонувати нічого не здатний (функціональність, продуктивність і т.д.). Тому лідером як і раніше залишається лептоп.

Бій закінчено. Переможцем став ...

... ніхто не став. Тому що ноутбук, або планшет, або трансформер гарні кожен в своїй галузі. Планшет - для серфінгу сайтів і листувань в соціальних мережах, ноутбук - для ігор і роботи з документами, трансформер- як два в одному, трохи для того і трохи для іншого.

Якщо не можете вибрати між представленими девайсами щось одне, орієнтуйтеся на два головні критерії:

 1. Необхідність роботи поза межами досяжності мережі. Якщо така потреба є, лептоп відпадає.
 2. Потреба в активній взаємодії з файлами (наприклад, для навчання) і важкими програмами. Якщо це Вам потрібно, значить, необхідно вибрати ПК.

Що краще планшет або ноутбук?
А якщо на ринг вийде гібридний представник цієї ніші трансформер, що володіє перевагами обох агрегатів?
Чим відрізняється планшет від ноутбука?
Чому?
Тоді виникає питання: чи варто він цих грошей, якщо все одно не має повну функціональність лептопа?
Що в цьому випадку відбувається?
Чому?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация