Що таке кеш в телефоні? - інструкція по його очищенні [2019]

 1. Що таке кеш в телефоні?
 2. Навіщо потрібне очищення кешу?
 3. види кеша
 4. Популярні способи очищення
 5. Системна очищення в старих версіях Андроїд
 6. Очищення в нових версіях ОС
 7. Використання спеціальних додатків
 8. Використання режиму відновлення

Багато власників смартфонів чули фразу «хочеш, щоб гаджет працював швидше - почисти кеш». Рада абсолютно вірний, але далеко не всі уявляють собі, як здійснюється подібна процедура і про що взагалі йде мова. Тому для початку розберемося, що таке кеш в телефоні на Андроїд і навіщо його чистити.

Що таке кеш в телефоні?

буде корисним

Кеш (Cache) - спеціально виділена область системної пам'яті, яка використовується для збереження певної інформації, яка необхідна встановлених додатків. Основна мета цього розділу - прискорити процес роботи смартфона.

Наприклад, програми перегляду графічних об'єктів зберігають там ескізи, щоб повторно не завантажувати процесор перерахунком картинки. Веб-браузери зберігають макети найбільш часто відвідуваних сторінок, щоб виключити їх постійне скачування, а також зменшити трафік і час очікування.

Навіщо потрібне очищення кешу?

Єдина проблема, пов'язана з використанням кешу, полягає в його постійному зростанні. В кінцевому підсумку, це призведе до нестачі пам'яті для роботи основних додатків, що негативно позначиться на швидкодії гаджета.

В результаті вийде, що кеш виконує функції, абсолютно протилежні тим, для яких призначений: уповільнює роботу пристрою замість прискорення всіх активних процесів.

З подібній ситуації існує простий вихід - очищення кешу ОС Андроїд. Це досить проста операція виконується різними методами, які детально розглянуті нижче.

Часто задають питання «що буде, якщо очистити кеш на Андроїд?». Шкоди це, однозначно, не принесе.

Зверніть увагу

Процедура абсолютно безпечна, якщо виконувати її з дотриманням певної технології. Зате розмір вивільненої пам'яті і збільшення швидкості роботи мобільного пристрою (особливо якщо пам'ять була забита графічними файлами і результатами онлайн-переглядів відео) будуть відчутні і порадують власника смартфона.

Єдине попередження: при очищенні кеша працюючих програм може виникнути збій в їх функціонуванні. Тому перед проведенням подібної операції рекомендується попередньо закрити всі активні програми.

види кеша

Операційна система Андроїд поділяє cache-пам'ять на три основних групи:

 • Dalvik. Внутрішня системна область, віддана під пам'ять віртуальної машини-регістра Далвік. Доступ користувачам в цей розділ закритий, та й не рекомендований: видалення даних може викликати серйозний збій в роботі гаджета.
 • Системний cache. Використовується для роботи програм і додатків, що забезпечують функціонування операційної системи. Сюди нам теж вхід заборонений, оскільки непрофесійне втручання в роботу ОС призведе до непередбачуваних наслідків.
 • Кеші програми користувача - саме той розділ внутрішньої пам'яті, який можна і потрібно періодично звільняти. Всі рекомендації на тему «Як очистити кеш на Андроїд» стосуються саме області користувальницьких програм.

Тепер, отримавши загальне уявлення про предмет, переходимо безпосередньо до процедур очищення кешу на Андроїд.

Популярні способи очищення

Існує три основні варіанти того, як очистити кеш на Андроїд:

 • за допомогою системних можливостей;
 • використовуючи сторонні додатки;
 • скориставшись функціями режиму відновлення ( Recovery Mode ).

Перші два способи надають можливість видалення даних як всіх призначених для користувача додатків одночасно, так і кастомними підходу до процесу: можна очистити кеш в телефоні на Андроїд тільки для однієї або декількох програм, не чіпаючи інші.

Системна очищення в старих версіях Андроїд

Для операційної системи до 5 версії включно груповий спосіб очищення недоступний, доведеться окремо виконувати операцію для кожної програми. Послідовність дій така:

 • заходимо в меню «Налаштування», активуємо «Додатки»;
 • заходимо в меню «Налаштування», активуємо «Додатки»;

 • в списку вибираємо додаток, з яким збираємося працювати, і Тапа на нього;
 • під інформацією про розмір займаного кешем обсягу пам'яті знаходимо кнопку «Очистити кеш» і натискаємо на неї;
 • під інформацією про розмір займаного кешем обсягу пам'яті знаходимо кнопку «Очистити кеш» і натискаємо на неї;

 • повертаємося до списку додатків і повторюємо вищеописані дії для всіх програм, cache яких вирішили почистити.

Очищення в нових версіях ОС

Алгоритм того, як очистити кеш на Андроїд для Самсунг Галаксі та інших сучасних моделей телефонів, що використовують ОС версії 6 і вище, дещо відрізняється. В цьому випадку кнопка «Очистити кеш» в розділі кожної програми не було. Необхідно активувати пункт меню «Сховище», і вже в вікні запустити процедуру.

буде корисним

У більшості нових модифікацій ОС існує можливість одноразової очищення всього користувальницького кеша. Для цього слідуємо по ланцюжку меню «Налаштування» -> «Пам'ять» -> «Дані кешу» і у відповідь на що з'явився запит «Очистити?» Підтверджуємо дію натисканням «ОК».

Використання спеціальних додатків

Існує безліч утиліт, в набір функцій яких входить очищення кешу: Cache Cleaner, Clean Master, CCleaner і інші. Більшість з них безкоштовні і доступні для скачування в стандартному магазині Google Store. Розглянемо, як почистити кеш на Андроїд за допомогою кожної із зазначених програм.

Для початку потрібно скачати обраної програми з магазину і встановити його на своєму смартфоні або планшеті. Потім запускаємо утиліту і виконуємо наступні дії:

Використання режиму відновлення

Запуск Recovery Mode зазвичай здійснюється при серйозних неполадках в роботі гаджета, тому вдаватися до нього зайвий раз недоцільно. Власників смартфонів, вироблених в Китаї, може підстерігати сюрприз у вигляді меню Рекавері на китайській мові . У цьому випадку, щоб уникнути неприємних наслідків, краще вибрати інший варіант очищення.

Зверніть увагу

Володарі англомовного меню режиму відновлення можуть очистити пам'ять, вибравши пункт «Wipe cache partition».


Крім того, очищення cache відбудеться при повернення до заводських налаштувань (Пункт меню «Wipe data / factory reset»). Однак слід мати на увазі, що при цьому повністю зникнуть всі сліди користувача активності : Крім кеша, втечуть і самі користувальницькі додатки разом з адресною книгою і збереженими файлами. Тому не варто користуватися режимом Рекавері без особливої ​​необхідності.

Що таке кеш в телефоні?
Навіщо потрібне очищення кешу?
Що таке кеш в телефоні?
Навіщо потрібне очищення кешу?
Часто задають питання «що буде, якщо очистити кеш на Андроїд?
Для цього слідуємо по ланцюжку меню «Налаштування» -> «Пам'ять» -> «Дані кешу» і у відповідь на що з'явився запит «Очистити?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация