Що вибрати: жорсткий диск або твердотільний накопичувач?

При апгрейді комп'ютера користувачів все частіше мучать сумніви, що вибрати: жорсткий диск або твердотільний накопичувач. У обох типів пристроїв є свої переваги і недоліки.

У обох типів пристроїв є свої переваги і недоліки

Довгий час вартість твердотільних накопичувачів була надмірно високою, тому за них голосували рублем лише комп'ютерні ентузіасти та завзяті геймери. Для інших користувачів жорсткий диск вважався більш раціональним вибором, так як пропонував краще співвідношення ємності і ціни. А ось собівартість SSD поступово знижувалася за рахунок переходу на більш прогресивний технологічний процес. До того ж співвідношення сил на ринку істотно змінили катаклізми, що трапилися в країнах Південно-Східної Азії в 2011 році. Сильна повінь порушило весь виробничий ланцюжок, в результаті чого виник дефіцит жорстких дисків, а ціни на них у всьому світі зросли майже вдвічі. Втім, вартість гігабайта «твердої» пам'яті все ще вище, ніж «жорсткої», але різниця вже не настільки велика, щоб можна було назвати беззастережного фаворита.

Хто є хто

Твердотільні накопичувачі, які на відміну від жорстких дисків побудовані на основі флеш пам'яті, а не магнітних пластин, є порівняно новими персонами на комп'ютерному ринку. Раніше чіпи пам'яті використовувалися тільки в флешках і картах пам'яті, на які, тим не менш, народні умільці примудрялися встановлювати операційні системи. Безшумні і стійкі до ударів флеш-диски дійсно виглядали перспективно на тлі жорстких дисків, але інтерфейс USB не дозволяв домогтися досить високій швидкості передачі даних, та ще й відчутно навантажував центральний процесор під час операцій введення-виведення. Як відомо, попит народжує пропозицію, тому дуже скоро в продажу з'явився новий тип накопичувачів інформації - SSD (solid-state drive).

Як відомо, попит народжує пропозицію, тому дуже скоро в продажу з'явився новий тип накопичувачів інформації - SSD (solid-state drive)

Для більш високої швидкості передачі даних серверні SSD підключаються до роз'єму PCI Express, а не SATA

Фактично твердотільний накопичувач - це не що інше, як велика за розміром і обсягом флешка, в якій інтерфейс USB поступився місцем більш швидкому і, головне, майже не навантажує центральний процесор інтерфейсу SATA. Важливу роль відіграє і SSD-контролер, адже часто саме він стає «пляшковим горлечком», які обмежують пропускну здатність чіпів флеш-пам'яті. До переваг твердотільних накопичувачів можна віднести:

■ як правило, більш високу, ніж у жорстких дисків, швидкість читання і запису, а також мінімальні затримки доступу до даних. А це критично важливо, адже «слабкою ланкою» сучасних комп'ютерів часто є саме дискова підсистема;

підвищена температура, постійна вібрація і навіть сильні удари;

■ різноманітність форм-факторів. Серед SSD зустрічаються класичні 3,5- і 2,5-дюймові, а також більш рідкісні 1,8-дюймові накопичувачі, тонкі плати без захисного корпусу і карти розширення PCI Express і навіть чіпи, напаяні безпосередньо на системну плату.

Серед SSD зустрічаються класичні 3,5- і 2,5-дюймові, а також більш рідкісні 1,8-дюймові накопичувачі, тонкі плати без захисного корпусу і карти розширення PCI Express і навіть чіпи, напаяні безпосередньо на системну плату

У планшетних ПК для економії місця чіпи флеш-пам'яті впаюються безпосередньо в материнську плату

Головне конструктивна відмінність жорстких дисків від твердотільних накопичувачів полягає в наявності рухомих частин. Швидкість обертання магнітних пластин, які в просторіччі називають «млинцями», зазвичай знаходиться в діапазоні від 5400 до 7200 об. / Хв., Але є і виключення - серверні моделі на 10 000 і навіть 15 000 об. / Хв. Саме тому HDD більш чутливі до струсів, ніж SSD. Та й форм-факторів у сучасних жорстких дисків куди менше-всього три: широко поширені 3,5- і 2,5-дюймові, а також 1,8-дюймові моделі, які зустрічаються рідше. Але все ж у жорстких дисків є незаперечні переваги перед твердотільними накопичувачами:

■ більш вигідне співвідношення ціни і ємності: наприклад, за 3 тис. Руб. Зараз можна придбати або 3,5-дюймовий HDD на 500 Гб, або SSD на 64 Гб. Хоча ще років зо два тому розрив був вчетверо більше - 1000 Гб до 32 Гб;

■ наявність в роздрібному продажі моделей великого обсягу - до

4 Тб. Так, обсяг 550 для споживчого ринку обмежується величиною 600 Гб, а серверних моделей - 2 Тб;

■ тривалий час безвідмовної роботи, завдяки можливості багаторазового перезапису секторів магнітного диска, тоді як блоки флеш-пам'яті витримують набагато меншу кількість циклів.

цільове призначення

Назвати одноосібного лідера гонки між HDD і SSD неможливо. так як для кожного конкретного завдання слід підбирати відповідне рішення. Ми розглянемо найпоширеніші ситуації і порадимо оптимальні тип і модель накопичувача для кожної з них.

■ Нетбук. Недорогим компактним лептопам часто-густо доводиться працювати в «польових умовах». Часті струсу і несприятливі погодні умови явно не підуть на користь жорсткого диска - рано чи пізно на пластинах з'являться проблемні сектори або зовсім заклинить шпиндель. Так що в даному випадку краще виглядають твердотільні накопичувачі, які зустрічаються в нетбуках багатьох виробників. Інша справа, що, намагаючись знизити до мінімуму собівартість лептопів, виробники ставлять в них SSD ємністю від 8 до 16 Гб. Для Windows 7 і доступу до найбільш необхідних додатків цього явно недостатньо, а миритися з попередньо встановленою менш ресурсномісткої операційною системою Linux готові далеко не всі. Тому в найближчому магазині електроніки варто придбати найдешевший з наявних SSD обсягом не менше 30 Гб. Наприклад, 30-гігабайтна модель OCZ Strata зі швидкістю читання і запису 125 Мб / с і 40 Мб / с відповідно обійдеться всього в 2 тис. Руб., Але для її підключення може знадобитися перехідник mSATA-SATA. До того ж пристрій набагато легше 2,5-дюймового жорсткого диска, що в разі нетбука є безперечною гідністю. Про час напрацювання твердотільного накопичувача на відмову теж турбуватися не варто, оскільки він напевно проживе довше, ніж корпус і дисплей "дорожнього" нетбука.

Про час напрацювання твердотільного накопичувача на відмову теж турбуватися не варто, оскільки він напевно проживе довше, ніж корпус і дисплей дорожнього нетбука

Недорогий твердотільний накопичувач 0CZ Strata стане гарною заміною загиблому жорсткого диска нетбука

■ Ноутбук. Слід розрізняти як мінімум два типи ноутбуків: ті, що служать заміною настільного комп'ютера, і похідні моделі. Лептопи, призначені для використання тільки вдома, часто грають роль файлових сховищ, а тримати сотні гігабайт фільмів, музики і фотографій на - занадто дороге задоволення. Тому якщо ви вирішили замінити старий жорсткий диск ноутбука або встановити другий за допомогою спеціального адаптера, пожертвувавши DVD-приводом, робіть ставку на 2,5-дюймовий HDD. Наприклад, модель Western Digital Scorpio Blue ємністю 1 Тб і швидкістю обертання 5400 об. / Хв. обійдеться в 3,5 тис. руб.

Від похідного ноутбука зазвичай потрібна висока швидкодія і можливість зберігати професійне програмне забезпечення і незакінчені робочі проекти. Тому дешевим SSD на 30 Гб, як у випадку з нетбуком. тут не обійтися, потрібна більш швидка і ємна модель. Непоганим варіантом може стати твердотільний накопичувач Kingston SSDNow V200 (версія Bundle Notebook) на 128 Гбайт зі швидкістю читання і запису 300 Мб / с і 190 Мб / с відповідно. За 4,8 тис. Руб. покупець отримує не тільки сам SSD, але і бокс, куди можна встановити витягнутий з ноутбука жорсткий диск.

Настільний комп'ютер. Власникам десктопів варто зробити ставку відразу на два типи накопичувачів: на швидкий SSD встановити операційну систему і часто використовувані додатки, а на місткому HDD зберігати мультимедійний контент. І якщо дозволяє бюджет, краще не економити, а вибрати одну з кращих моделей в своєму класі. Любителям повної тиші радимо звернути увагу на 3,5-дюймовий 3-терабайт жорсткий диск Western Digital Caviar Green зі зниженою швидкістю обертання, всім же іншим підійде Seagate Barracuda такого ж обсягу. Обидва варіанти коштують близько 5,6 тис. Руб.

З твердотільними накопичувачами вибір не настільки очевидний: як мінімум раз на місяць хтось із лідерів галузі з гордістю заявляє про випуск чергового рекордсмена за швидкістю читання і запису. Але до російського роздробу товари обмеженого попиту, до яких відносяться і флагманські 550, добираються з помітною затримкою. Зараз на прилавках можна без зусиль знайти такі топ-моделі твердотільних накопичувачів на 120-128 Гб вартістю 5-6 тис. Руб .: OCZ Vertex 3 та Agility 3, Kingston HyperX SSD, A-Data S511. Corsair Force 3 та ін. Всі вони побудовані на базі контролера SandForce, завдяки якому можуть похвалитися пропускною спроможністю до 500 Мб / с. але тільки при підключенні до роз'єму SATA3.

майбутнє накопичувачів

Вже зараз можна з упевненістю сказати, що рано чи пізно жорсткі диски підуть на заслужений спокій, поступившись місцем накопичувачів на основі флеш-пам'яті. З кожним роком жорстких дисків все важче задовольняти зростаючі потреби потужних обчислювальних систем в швидкодії, а в концепцію пост-комп'ютерної ери вони і зовсім не вписуються. Найближче майбутнє за SSD - це не викликає сумнівів, але вчені не зупиняються на досягнутому і вже в повний голос називають ім'я приймача чинів флеш-пам'яті. Місце транзисторів, які зараз використовуються в якості запам'ятовуючих осередків, повинні зайняти мемристори - пасивні електронні елементи, здатні змінювати свій опір. Теоретично мемристори можуть стати основою не тільки більш швидкою і ємною флеш-пам'яті, але і оперативної пам'яті, що дозволить скоротити кількість елементів комп'ютера, зробивши ОЗУ і ПЗУ єдиним цілим.

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация