Сонячна батарея для зарядки автомобільного акумулятора

  1. Сонячні батареї на автомобіль вже реальність?
  2. Установка геліопанелей на автомобілі
  3. Особливості зарядки автомобільного акумулятора від сонячної батареї
  4. Приклади геліопанелей для автомобіля від різних виробників
  5. Сонячна батарея «ТСМ-15F»
  6. Sunsei Solar Power

В енергосистеми житлових приміщень сонячні батареї проникли досить давно. Але автомобілі, які оснащуються зарядками акумулятора від енергії сонця, поки ще є рідкістю. Хоча вже є серійні зразки, які використовуються в реальних умовах на дорогах загального користування. Автомобільні гіганти зайнялися цим питанням у зв'язку зі збільшенням інтересу до джерел альтернативної енергії в усіх сферах народного господарства. І в продажу можна зустріти всілякі зразки, які заряджають АКБ, перетворюючи сонячну енергію в електричну. Так, що вже можна використовувати такі пристрої на практиці.

Зміст статті

Сонячні батареї на автомобіль вже реальність?

Практично всі автолюбителі знайомі з проблемою розрядки акумулятора автомобіля в самий невідповідний момент. Причини можуть бути різні: тривалий час була включена музика, забули вимкнути фари, автомобіль довго стояв. Дуже пощастить, якщо в такій ситуації вам дасть прикурити власник іншого автомобіля. Деякі навіть возять з собою запасну акумуляторну батарею. У подібних ситуаціях може виручити геліопанель, яка представляє собою батарею з сонячних панелей. Це пристрій підзарядить акумулятор, що дозволить завести автомобіль.


До речі, в складі багатьох житлових геліосистем присутні стандартні автомобільні акумулятори.

Виробники вже освоїли випуск сонячних батарей, пропонуючи різні варіанти по видається напрузі і потужності. У тому, числі і для зарядки автомобільного акумулятора. Тому вибрати є з чого вже зараз і в подальшому асортимент буде тільки розширюватися.

Тут варто зазначити, що зарядка автомобільного акумулятора від сонячних батарей є процесом, сильно розтягнутому по часу. Процес зарядки повністю розрядженого акумулятора від такої панелі може займати від 9 до 11 годин. Так, що геліопанелі найкраще застосовувати для підтримки необхідного рівня заряду в поїздці. А в екстреній ситуації сонячні батареї допоможуть відновити заряд акумулятора, необхідний для запуску. Сонячні панелі, що встановлюються в автомобілях, відмінно підходять для тих, хто їздить на тривалі відстані і далеко від цивілізації.

Також геліопанелі можуть зацікавити тих, що активно використовує мультимедійні системи в автомобілях, а також інші системи з великою витратою енергії. До речі, їх можна використовувати і на морському транспорті. Такі сонячні батареї вже набули популярності у рибалок і людей, які люблять відпочинок на природі далеко від міст.

Установка геліопанелей на автомобілі

Часто сонячні панелі можна зустріти у виконанні для установки на дах автомобіля. Такі моделі дозволяють отримати високу віддачу і досить швидку зарядку. Для цього необхідний модуль сонячних батарей, площа якого приблизно один метр квадратний. У місцях з жарким кліматом і великою кількістю сонячних днів деякі автовласники застосовують кілька фотомодулів. Вони закріплюють їх на спеціальних стійках. В результаті на даху автомобіля знаходиться мобільна електростанція, використовуючи яку ви зможете заряджати акумулятор.


Такі рішення дуже популярні в місцях, які віддалені від цивілізації. Є приклади, коли завдяки сонячним панелям з автомобіля прибирали генератор. Замість нього зарядка акумулятора велася від геліопанелі. В результаті цього знімається певна навантаження на двигун і зменшується витрата палива. Але такі рішення не носять масового характеру. Для цього потрібна достатня кількість сонячних батарей і наявність сонячного світла.

Компактні сонячні батареї можуть також розміщуватися і в салоні. У цьому випадку вони застосовуються для харчування приймача, телевізора і деяких інших споживачів струму в салоні. Для зарядки автомобільного акумулятора вони не підійдуть, а здатні лише звільнити його від зайвого навантаження. Якщо мета в тому, щоб заряджати автомобільний акумулятор, то буде потрібно більш потужна модель.

Якщо ви не можете собі дозволити встановити сонячні батареї на даху (припустимо, там ви перевозите речі, обладнання та т. П.), То можна подумати про придбання мобільного варіанту. Складні геліопанелі для зарядки акумулятора автомобіля можна возити в багажнику.

При необхідності розкладає їх, підключаєте до акумуляторної батареї і підзаряджатися. Також можна розглянути варіант з декількома компактними модулями. Вони з'єднуються один з одним, щоб досягти необхідної вихідної потужності.

Практично всі сучасні сонячні батареї для автомобільних акумуляторів пропонують для підключення два варіанти:

  • За допомогою клем безпосередньо до акумулятора;
  • Через прикурювач.

У будь-якому випадку обов'язково ознайомтесь з інструкцією виробника батареї. Неправильне підключення може пошкодити, як саму батарею, так і електрообладнання автомобіля.

Особливості зарядки автомобільного акумулятора від сонячної батареї

Як ви знаєте, процес зарядки кислотних акумуляторів для автомобіля - це не швидка процедура. Ці АКБ повинні заряджатися силою струму, що становить 0,1 від номінальної ємності. При прискореної зарядки великими значеннями сили струму, скорочується термін служби акумулятора.


Перевищення параметрів по струму у випадку з геліопанелямі практично виключено. Вихідний струм більшості моделей не перевищує 1 ампера. В цьому випадку ви зможете зарядити автомобільний акумулятор за всіма правилами, але досить довго. Тому цей метод використовується для підтримки АКБ в зарядженому стані або в цілях реанімації, коли потрібно трохи «підбадьорити» акумулятор, щоб завести автомобіль. Що стосується конкретних параметрів геліопанелей, то для підтримки заряду вистачає моделей з потужністю 5─6 Вт. Для повного заряду акумулятора за більш-менш розумне майбутньому виникне необхідність у моделі, потужність яких становить 30─60 ват.

Фахівці рекомендують для автомобіля вибирати модуль сонячних батарей, який в довжину складає 1 метр, номінальною потужністю приблизно 15 ват і напругою 12 вольт. Вкрай рекомендується купувати модель з контролером заряду або купувати окремо відповідний пристрій. Контролер потрібно для того, щоб захистити автомобільний акумулятор від зайвого заряду або від зворотного розряду. При достатній площі даху можна розмістити кілька геліопанелей і з'єднати їх в єдиний ланцюг для більшої потужності. Наприклад, площа даху автобуса, мікроавтобуса цілком може згодитися для організації такої системи.

Приклади геліопанелей для автомобіля від різних виробників

Сонячна батарея «SunForce»

Компанія «SunForce» - це виробник сонячних панелей з Канади. Вони випускають сонячні батареї різного призначення. В тому числі, для зарядки автомобільних акумуляторів. В їх продуктовій лінійці є досить потужні моделі.

В їх продуктовій лінійці є досить потужні моделі

Сонячна батарея «SunForce»


Габарити сонячної автомобільної панелі «SunForce» складають 97 на 35 на 4 сантиметри. Потужність складає 17 ват. У комплекті з пристроєм поставляється контролер 7 ампер / 12 вольт. Також є крокодили і перехідник для прикурювача. Цю геліопанель можна без проблем розмістити на таких транспортних засобах, як автомобіль, трактор, фура, катер. Виробник зазначає, що їх пристрій функціонує в туман і дощ.

Сонячна батарея «ТСМ-15F»

Ця геліосистема для автомобіля випускається в гнучкому корпусі.

Ця геліосистема для автомобіля випускається в гнучкому корпусі

Сонячна батарея «ТСМ-15F»

Габарити ТСМ-15F складають 60 на 27 на 0,5 см. Потужність пристрою дорівнює 15 ват. Струм заряду 1 ампер. Пристрій має компактні розміри і без проблем встановлюється на даху автомобіля.

ККД це геліопанелі становить 22 відсотки. Корпус, згідно із заявами виробника герметичний і надійний.

Sunsei Solar Power

У цього виробника для автомобілістів є досить популярне пристрій під назвою Sunsei SE-500. Геліопанель має габарити 37,5 на 36 на 2,6 см. Вона проводиться в водонепроникному корпусі. Потужність складає 7,5 ват, а сила струму 0,5 ампер. На автомобілі Sunsei SE-500 кріпиться з використанням штатива, який купується окремо. Панель призначена для підтримки акумулятора в робочому стані. З його допомогою можна спокійно використовувати мультимедіа, користуватися додатковими приладами при заглушеному двигуні.

З його допомогою можна спокійно використовувати мультимедіа, користуватися додатковими приладами при заглушеному двигуні

Sunsei Solar Power


Заряд автомобільного акумулятора виконується при включеному або вимкненому двигуні. Сонячна панель Sunsei SE-500 має в комплекті «крокодили» і адаптер для підключення прикурювача. Модель стане в нагоді не тільки для легкових автомобілів, але і на катерах, тракторах і іншому транспорті.

Серед мінусів можна відзначити невелику потужність панелі Sunsei SE-500. Але зате вона дозволяє поєднувати кілька цих панелей разом. Струм можна зібрати систему з необхідною потужністю. Ці панелі компактні і можуть бути встановлені практично в будь-якому місці.
Наостанок скажемо, що сонячна батарея для зарядки автомобільного акумулятора є корисний пристрій для тих, хто часто слухає музику і дивиться телевізор в машині. Хоча про повноцінну заміну автомобільної АКБ говорити не можна. На наш погляд, найкраще використовувати геліопанель як підзаряджатися пристрою в екстреній ситуації. Заряджати повністю акумулятор, що сів краще від мережевого ЗУ.

Сонячні батареї на автомобіль вже реальність?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация