Стенд з пожежної безпеки

 1. Вимоги до виготовлення стендів
 2. Загальні правила щодо оформлення стенду з пожежної безпеки
 3. Зміст і матеріали
 4. Стандартний стенд з пожежної безпеки
 5. Зміст пожежного стенда на підприємстві
 6. Де встановлювати стенд
 7. Оформлення пожежного куточка в дитячому садку
 8. Протипожежний куточок в дитячому саду містить:

Раптово виниклу пожежу викликає паніку

Раптово виниклу пожежу викликає паніку. Розгублений, непідготовлений людина схильна робити помилкові дії, які часто призводять до трагедії. Неправильні дії під час пожежі обертаються втратою майна, вони завдають шкоди здоров'ю і загрожують життю людини.

зміст:

 1. Вимоги до виготовлення пожежних стендів
 2. Правила оформлення і розміри стенду з пожежної безпеки
 3. Стенд з пожежної безпеки на підприємствах
 4. Пожежний куточок в дитячому саду
 5. Пожежний стенд в загальноосвітній школі

Готовність і вміння діяти в надзвичайних ситуаціях допоможе врятувати власне життя і допомогти оточуючим. Формування набору цих важливих знань починається ще в школі, на уроках ОБЖ.

Пожежні стенди з інформаційними матеріалами необхідно встановлювати в місцях з масовим перебуванням людей. Їх можна зустріти на території великих підприємств і бізнес-центрах, в гіпермаркетах і торгових центрах, в кінотеатрах, в дитячих садах, школах, поліклініках і лікарнях.

Місця розміщення, утримання і загальні вимоги до оформлення таких стендів регламентуються Правилами пожежної безпеки.

Вимоги до виготовлення стендів

Законом не передбачені чіткі вимоги до зовнішнього вигляду і змісту інформаційних стендів. Але при виготовленні слід дотримуватися деякі норми і правила. Дотримання цих умов в основному націлене на зручність користування і підвищення пожежної безпеки самого стенду.

 1. Матеріали для вироби повинні мати стійкість до впливу тепла і не підтримувати горіння. За основу стенда беруть листової пвх-пластик, підвісні кріплення роблять з металу, а навісні деталі з оргскла або пластику ПЕТ.
 2. Матеріал, що використовується повинен мати досить довгим терміном експлуатації і високу стійкість до пошкоджень.
 3. Стенд не повинен мати сильно виступаючих частин і гострих кутів.
 4. Для виділення важливих елементів на стенді використовують яскраві кольори, шрифти або рамки. Дизайн підстави можна виконати в єдиному стилі з корпоративними квітами або дизайном інтер'єру.
 5. Дизайн і розмір текстової частини підбирається так, щоб його без проблем міг прочитати людина з поганим зором. Не варто вживати спеціальні технічні вирази і довгі речення. Текстова інформація на стенді пишеться простою і зрозумілою мовою.
 6. Додатковим корисним елементом може стати накладної «кишеньку», що містить брошури та листівки з найбільш важливою інформацією для подальшого вивчення.
 7. Інформаційні матеріали на стенді захищають від зовнішніх впливів вінілової плівкою або екраном з плексигласу.

Загальні правила щодо оформлення стенду з пожежної безпеки

Розмір стенду

Протипожежний стенд являє собою жорстку щитову конструкцію зі стандартним розміром 490 на 770 мм. Залежно від змісту і оформлення стенду, розмір можна змінювати. Головне правило тут - читаність всіх елементів змісту стенда.

Зміст і матеріали

На стенді в спеціальних рамках розташовують інформаційні матеріали про пожежну безпеку. Це можуть бути виписки із закону або розпоряджень МНС, плакати і брошури з графічними і текстовими матеріалами з пожежної безпеки. Весь вміст стенду повинно бути розбірливим і легко читатися, а найбільш важливі дані і інструкції виділяють кольором і розміром щодо інших матеріалів.

Стандартний стенд з пожежної безпеки

У стандартний набір матеріалу для стенду входять інструкції з пожежної безпеки, плакати з правилами використання вогнегасників та інших первинних засобів пожежогасіння, розташованих на об'єкті, телефони виклику спеціальних служб, схема евакуації і загальні правила безпечної поведінки на об'єкті.

Зміст пожежного стенда на підприємстві

Стенди для використання на підприємствах можуть бути виготовлені в настінному або підлоговому варіанті. Для зручності проведення навчальних заходів, стенди встановлюють на пересувному підставі. У стандартне зміст виробничих пожежних стендів входить:

 • Схема будівлі, з позначенням евакуаційних виходів і місць знаходження пожежного обладнання.
 • Правила евакуації при виникненні нештатних ситуацій.
 • Номери телефонів виклику екстрених служб.
 • Порядок дій співробітників при виявленні загоряння.
 • Інструкція по користуванню вогнегасниками та іншими первинними засобами пожежогасіння.
 • Інструкції з використання індивідуальних засобів захисту органів дихання.
 • Рекомендації з надання першої медичної допомоги.
 • Рекомендації з підтримки протипожежного режиму на підприємстві.

Де встановлювати стенд

Пожежні стенди повинні встановлюватися в місцях найбільшого скупчення або прохідності людей. У великих організаціях і на території підприємств необхідно одночасно встановлювати кілька пожежних інформаційних стендів. Найчастіше їх можна зустріти біля входу або виходу з території, в зонах відпочинку, їдалень, вестибюлях. У місцях з високим ризиком виникнення пожежі, встановлюють стенди і плакати з урахуванням специфіки даних приміщень.

Основні вимоги до місця розташування стендів з пожежної безпеки:

 • Розташування стенду не повинно перекривати проходи і перешкоджати пересуванню людей до евакуаційних виходів.
 • Місце для стенду вибирається з урахуванням його прохідності. Інформацію повинно побачити якомога більшу кількість людей.
 • Щоб стенд був досить висвітлений, при необхідності застосовують додаткові джерела світла.
 • Стенд повинен знаходитися на видному місці і бути добре помітний, а інформація на ньому легко читатися.

Оформлення пожежного куточка в дитячому садку

Статистика пожеж, що виникли через дитяче пустощів невтішна. Дитина, що грає з сірниками, часто не усвідомлює рівень небезпеки цього заняття. З цієї причини важливо інформувати дітей про правила пожежної безпеки та про можливі сумні наслідки необережного поводження з вогнем якомога раніше. Діти не завжди знаходяться під наглядом дорослих, і в ці хвилини безпеку дитини залежить від його знань і вміння діяти в небезпечній ситуації.

За допомогою облаштування в дитячому саду куточка з пожежної безпеки діти отримають ці важливі знання. Стенд в яскравій ігровій формі пояснить дитині як діяти при виникненні спалаху, куди дзвонити, як убезпечити себе і оточуючих. Вихователі повинні регулярно проводити заняття з дітьми по вивченню куточка пожежної безпеки, пояснювати, що зображено на тому чи іншому плакаті і відповідати на запитання дітей.

Протипожежний куточок в дитячому саду містить:

 • Зображення і текстову інформацію по небезпечних дій і їх наслідків.
 • Плакати з описом дій в разі виникнення пожежі
 • Опис роботи пожежних
 • Список телефонів для виклику екстрених служб
 • Набір ігрового матеріалу для вивчення правил безпеки

Відео: навчання дітей пожежної безпеки

Стенд з пожежної безпеки в школах

Інформаційний стенд для школярів може містити більше корисного матеріалу. Шкільні пожежні стенди часто включають в себе цікаві факти, статистичні дані, інфографіку. Якщо інформації занадто багато, ключові деталі позначають яскравим кольором або виділяють розміром шрифту.

Приклад стенду з пожежної безпеки, встановленого в будівлі загальноосвітньої школи:

Приклад стенду з пожежної безпеки, встановленого в будівлі загальноосвітньої школи:

На пожежних стендах для освітніх установ вказують таку інформацію:

 • Найчастіші причини побутових пожеж
 • Телефонні номери виклику служб порятунку
 • Правила поведінки під час пожежі в квартирі, в школі
 • Небезпечні фактори пожежі (паніка, опіки, отруєння продуктами горіння ітп)
 • Безпечна експлуатація електричних приладів
 • Дії при неможливості вийти з палаючого приміщення
 • План евакуації із зазначенням шляхів до виходів
 • Дії при евакуації з будівлі школи

Найбільш придатними місцями для установки стендів «пожежна безпека» вважаються стіни біля входу в їдальню, актову залу або гардероб. Ці місця мають найбільшу прохідність і тут з інформацією на стенді познайомиться більшість учнів.

Великі обсяги інформації поділяють на частини і наносять на кілька тематичних стендів. З них складають куточки пожежної безпеки в кабінетах по ОБЖ.

Лента Новостей

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация