Швидко розряджається батарея на Android

 1. причини проблеми
 2. Проблема ємності АКБ
 3. знос АКБ
 4. фонові додатки
 5. Віджети та інші активні додатки
 6. Автоматична синхронізація облікових записів і даних користувача
 7. Слабкий або нестійкий сигнал мобільного зв'язку
 8. Включені модулі GPS, Bluetooth і Wi-Fi
 9. Яскравість дисплея і функція автоповороту
 10. Процес Media Server Android
 11. Додатки, які споживають найбільше енергії
 12. Що робити, коли батарея швидко розряджається
 13. Правильна експлуатація АКБ

Сьогодні ми вже не уявляємо своє життя без мобільних пристроїв, таких як смартфони та планшети на платформі Android Сьогодні ми вже не уявляємо своє життя без мобільних пристроїв, таких як смартфони та планшети на платформі Android. І це не дивно, адже з їх допомогою ми легко можемо зв'язатися з друзями, колегами та рідними, вирішити різні повсякденні завдання, виконати фінансові операції і т. Д. Однак у подібних гаджетів є одна проблема - низька автономність. У цій статті ми розберемося, чому швидко розряджається батарея на Android і як з цим боротися.

причини проблеми

Насправді причин, за якими акумулятор швидко втрачає заряд, досить багато, і всі їх перераховувати просто безглуздо. Однак можна виділити кілька найбільш поширених чинників, які впливають на автономність роботи:

 1. Невелика ємність АКБ (акумуляторної батареї).
 2. Знос батареї.
 3. Використання великої кількості додатків, які постійно працюють у фоновому режимі.
 4. Слабкий або нестійкий сигнал мобільного зв'язку.
 5. Постійно включені датчики GPS, модулі Bluetooth і Wi-Fi.
 6. Висока яскравість екрану.
 7. Автоматична синхронізація облікових записів користувача.

Сюди ж можна додати ще кілька причин, за якими відбувається швидкий розряд акумулятора на Android: наприклад, неякісна АКБ, замикання контактів батареї (в результаті проникнення води або механічних пошкоджень) і т. Д.

Проблема ємності АКБ

Напевно, найбільш очевидною причиною малої автономності гаджета є той факт, що сам виробник з метою економії (здешевлення кінцевого продукту) встановлює батареї з невеликою ємністю. При цьому, як правило, використовуються не найякісніші матеріали. У цьому питанні просто потрібно бути уважним. Адже деяким користувачам не особливо важлива автономність. Та й самі мобільні пристрої з метою здешевлення роблять зі слабкими комплектуючими, які споживають менше енергії.

Це навіть не проблема. Адже виробник вказує всі параметри пристрою в інструкції і технічних характеристиках. Тому при покупці смартфона або планшета завжди звертайте увагу на параметри батареї - вибір ємності залежить від ваших потреб.

знос АКБ

Ні для кого не секрет, що акумуляторні батареї мають свій ресурс, який з часом витрачається. За ідеальних умов експлуатації цей ресурс становить 3-5 років (залежно від типу акумулятора, матеріалів, з яких він виготовлений, і інших чинників). Тобто, як би ви не намагалися зберегти батарею, вона все одно вичерпає свій ресурс. Її ємність з часом просто буде зменшуватися.

Другий фактор зносу вже залежить від самих користувачів. Враховуй тип батареї, її потрібно правильно використовувати. Мало хто замислюється, як правильно експлуатувати акумулятори, через що термін їх служби істотно зменшується. Про те, як правильно використовувати АКБ, ми поговоримо нижче. А зараз переходимо до наступної причини, чому Android система жере батарею.

фонові додатки

Кожен користувач повинен розуміти, що для роботи програми потрібні певні ресурси. Тобто процесор, оперативна пам'ять і відеочіп повинні обробляти дані, а для роботи ЦП, ОЗУ і відеокарти потрібна енергія. Все дуже просто - чим більше додатків ви встановлюєте на своїй гаджет, тим сильніше буде навантаження на батарею.

Причому тут є один нюанс - часто ми не закриваємо додаток, а просто тиснемо кнопку «Home» - і все програми згортаються, але не перестають працювати. Тому завжди закривайте ігри та інший софт правильно. Крім того, багато програм працюють у фоновому режимі і при цьому постійно споживають енергію, ви навіть не дізнаєтеся про це. Наприклад, додатки для зв'язку по інтернету (Skype, Viber і т. Д.). Вони знаходяться в режимі постійного сканування.

Віджети та інші активні додатки

Ще одна причина, чому швидко сідає зарядка на Android, полягає в тому, що ми дуже любимо красиві віджети. Що таке widget, напевно, знає кожен власник смартфона або планшета. Якщо в двох словах, це активне застосування для відображення часу, погоди, фотографій прямо на робочому столі.

Тут слід враховувати, що заряд з'їдають тільки активні widget. Звичайно, вони зручні, а багато хто з них дуже красиві, але важливо розуміти, що вони постійно сканують підключення до інтернету, а при підключенні постійно звертаються до певних сайтів. Наприклад, якщо це widget погоди, він запитує інформацію на метеорологічних сайтах. При цьому вони відображають інформацію на робочому столі-найчастіше з анімацією. Все це створює досить значне навантаження на АКБ.

Автоматична синхронізація облікових записів і даних користувача

В наш час великого поширення набули хмарні сховища. Згадайте, скільки у вас різних облікових записів - всілякі соцмережі, різні сайти (на яких реєструєтеся і постійно заходите), пошта (причому у кожного мінімум 2-3 ящика на різних сервісах), клієнти багатокористувацьких ігор (наприклад, WoT Assistant і т. Д .). Всі ці записи постійно синхронізуються з серверами і хмарами для відображення актуальної інформації і відстеження змін.

Синхронізацію більшості подібних програм можна відключити тільки через диспетчер додатків, тобто доведеться зупинити кожну програму окремо. Також в сучасних смартфонах є функція автоматичної синхронізації - ви можете просто відключити цю функцію, що знизить навантаження на батарею. Синхронізацію більшості подібних програм можна відключити тільки через диспетчер додатків, тобто доведеться зупинити кожну програму окремо

Але це не панацея. Ви повинні розуміти, що багато програм (такі як VK, хмарні клієнти і клієнти ігор) все одно залишаються активними і при підключенні до інтернету починають активно зв'язуватися з серверами.

Слабкий або нестійкий сигнал мобільного зв'язку

Одним з найбільш енергоспоживаючих елементів будь-якого смартфона (або планшета з функцією дзвінка по GSM-зв'язку) є модем GSM. Це адаптер, який дозволяє користуватися стільниковим зв'язком. Відключити його можна, активувавши автономний режим ( «У літаку»). Одним з найбільш енергоспоживаючих елементів будь-якого смартфона (або планшета з функцією дзвінка по GSM-зв'язку) є модем GSM

Це дозволить істотно підвищити автономність роботи гаджета, але дзвонити або відправляти СМС ви вже не зможете.

При цьому, чим слабкіша сигнал, тим більше споживання енергії, так як модем намагається знайти мережу і постійно проводить пошук (сканування). І не дивно, що на Android зв'язок з мобільною мережею жере батарею. Причому це стосується не тільки Android, але і будь-який інший операційної системи. Тут вже нічого вдіяти не можна. Просто потрібен сильний стабільний сигнал.

Включені модулі GPS, Bluetooth і Wi-Fi

Не варто дивуватися, що при включенні таких функцій, як Bluetooth, GPS і Wi-Fi, автономність телефону знижується. При цьому варто відзначити, що найбільш економічним є Bluetooth, Wi-Fi йде на другому місці, а ось GPS споживає найбільшу кількість енергії. Однак сам по собі адаптер Wi-Fi споживає трохи заряду, але з його допомогою пристрій виходить в інтернет. І чим більше у вас віджетів, різних додатків для соцмереж, тим більше даних телефону доведеться передавати для синхронізації, тим більше навантаження на батарею.

Іншими словами, чим більше трафіку ви використовуєте, тим більше споживання батареї. Тому не варто дивуватися, що на Android Wi-Fi з'їдає батарею. Вірніше, не Wi-Fi, а додатки, які використовують бездротовий зв'язок для виходу в інтернет. Це стосується і Bluetooth з GPS. Чим сильніше навантаження на адаптер, тим більше вони споживають енергії: Bluetooth-колонки, гарнітура або постійно включена навігація з геоданих - все це сильно навантажує АКБ.

Яскравість дисплея і функція автоповороту

Логічно припустити - чим яскравіше екран, тим більше енергії він споживає. Для підвищення яскравості треба збільшити напругу на світлодіодне підсвічування матриці (або подати більшу напругу на органічні світлодіоди). Все просто - робіть екран більш тьмяним для продовження автономності. Якщо говорити про функції автоповороту екрану - все пояснюється включенням або відключенням роботи датчика гіроскопа. Для цього потрібна електроенергія.

Отже, екран Android жере батарею разом із вищезгаданими факторами. Автоповорот, навпаки, - споживає найменше заряду.

Процес Media Server Android

Media Server - процес (служба), який відповідає за сканування медіафайлів в пам'яті смартфона (планшета). Причому сканується як внутрішня, так і зовнішня пам'ять. На перший погляд нічого складного і особливо енерговитратного немає. Але з цією службою часто пов'язана проблема швидкого розряду батареї.

Вся справа в тому, що в ідеальних умовах служба сканує пам'ять і після виявлення всіх медіафайлів (музика, відео, фото та т. Д.) Процес зупиняється. Але, якщо в пам'яті пристрою є пошкоджений файл (або сама пам'ять має помилки), то процес зациклюється і повторюється нескінченно доти, поки ви не видалите пошкоджений файл або не вимкнете пристрій. Через таких збоїв на Android сервер медіа жере батарею, і здатний в лічені години спожити весь заряд АКБ.

Щоб цього не відбувалося, скористайтеся рекомендаціями:

 • Не робіть дефрагментацію файлів (це стосується тільки флеш-накопичувачів і карт пам'яті мобільних пристроїв).
 • Використовуйте тільки якісні SD-карти.
 • При підключенні смартфона до ПК як накопичувач після завершення роботи слід завжди безпечне вилучення пристрою.

Додатки, які споживають найбільше енергії

Вище ми вже говорили про програми, які споживають заряд батареї. Тут все досить просто. Чим складніше програма, тим більше буде споживання АКБ. Наприклад, складні 3D-ігри теж є програмами. При цьому вони дуже вимогливі до ЦП, видеоадаптеру і ОЗУ, через що ігри є найбільш енергоспоживаючими додатками.

Можна зробити короткий список енергоспоживаючих програм в порядку убування:

 • гри;
 • програми для обробки відео, аудіо та фото (медіафайлів);
 • додатки для перегляду відео;
 • соцмережі і додатки, що вимагають вихід в інтернет;
 • віджети;
 • музичні плеєри;
 • прості програми для читання книг, відображення фото, калькулятори, календарі тощо. д.

Щоб дізнатися, як дізнатися, яка програма жере батарею на Android, виконайте наступні кроки:

 1. Входимо в настройки.
 2. Знаходимо розділ «Батарея».

Тут буде відображатися докладна інформація. Якщо не відображається, треба нажатися кнопку «Статистика». Тут буде відображатися докладна інформація

Нижче ви зможете подивитися споживання батареї з моменту останньої зарядки. Все відображається в процентному співвідношенні. Знаючи статистику, ви зможете закрити ті служби і програми, які вимагають більше енергії і при цьому вам не потрібні. Нижче ви зможете подивитися споживання батареї з моменту останньої зарядки

Що робити, коли батарея швидко розряджається

Отже, ми підійшли до питання, що робити, якщо батарея на Android швидко сідає. В першу чергу дивимося статистику батареї, обчислюємо, які служби з'їдають найбільше. Після цього ви зможете закрити їх через управління оперативною пам'яттю або управління активними додатками. Для цього перейдіть в налаштування свого пристрою і знайдіть розділ «Менеджер програм». Отже, ми підійшли до питання, що робити, якщо батарея на Android швидко сідає

Далі переходите у вкладку «Активні» (або «Виконуються») за допомогою свайпа (справа наліво або навпаки, в залежності від моделі пристрою). Далі переходите у вкладку «Активні» (або «Виконуються») за допомогою свайпа (справа наліво або навпаки, в залежності від моделі пристрою)

Тут будуть відображатися активні програми. Ви зможете знайти потрібну програму і зупинити його процес. Але ви повинні розуміти, що воно все одно запуститься після перезавантаження або самостійно при запуску тих чи інших програм. Тому щоб уникнути великих втрат енергії намагайтеся не встановлювати занадто багато програм, видаляйте ті, що вже не потрібні. Також не забувайте відключати Bluetooth, GPS і Wi-Fi-адаптери, коли ви ними не користуєтеся. Це значно збільшить автономність роботи. Тут будуть відображатися активні програми

Зробіть екран не таким яскравим ввечері і в приміщеннях. Сильна яскравість не тільки витрачає заряд, а й сильно дратує очі, якщо навколо темно. Якщо ви з'ясували, що проблему створює служба MediaServer, тобто різні варіанти для вирішення цієї проблеми. Але в першу чергу слід перевірити, чи немає пошкоджених файлів, а також виконати перевірку на помилки в файлах через ПК. В крайньому випадку, якщо повне очищення пам'яті і перевірки не допоможуть, є додаток Media Server Killer. Але воно вимагає root-права.

Більш докладно тема висвітлена в нашій статті «Економія заряду батареї на Android».

Правильна експлуатація АКБ

Нарешті поговоримо про те, як правильно використовувати батарею на мобільних пристроях. Як правило, переважна більшість виробників використовує батареї двох типів:

 • Li-Pol (літій-полімерні) - такі батареї псуються від кількості зарядок (циклів заряду).
 • Li-Ion (літій-іонні) - псуються від часу. Як би ви їх не берегли, вони все одно вийдуть з ладу з плином часу.

Висновок напрошується сам собою. Якщо у вас Li-Pol, заряджайте її до 100% і використовуйте пристрій, поки батарея не розрядиться до 5% (максимум). Якщо розряджати таку АКБ повністю (глибока розрядка), це негативно позначиться на її характеристиках. Якщо ж у вас Li-Ion АКБ, все одно, як її заряджати і розряджати, але краще за вищевказаною принципом.

Жодна батарея не "любить" глибокої розрядки. А ось перезарядити її просто неможливо. Справа в тому, що в батареях і в самих телефонах (планшетах) встановлено контролер заряду. Він просто блокує прийом заряду для АКБ при досягненні 100%.

Швидко сідає батарея на Android: Відео

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация