Швидко розряджається телефон Android

 1. Мобільний зв'язок та Інтернет, Wi-Fi і інші модулі зв'язку
 2. екран
 3. Датчики і не тільки
 4. Програми та віджети
 5. Функції енергозбереження на телефоні і додатки для продовження роботи від батареї на Android
 6. Як зберегти сам акумулятор

Нарікання на тему того, що швидко розряджається телефон Samsung або будь-який інший (просто смартфони цієї марки частіше зустрічаються), Андроїд жере батарею і його ледве вистачає на добу все чули не раз і, швидше за все, стикалися з цим і самі Нарікання на тему того, що швидко розряджається телефон Samsung або будь-який інший (просто смартфони цієї марки частіше зустрічаються), Андроїд жере батарею і його ледве вистачає на добу все чули не раз і, швидше за все, стикалися з цим і самі. Також може бути корисним: Чому сильно гріється телефон Android або iPhone .

У цій статті дам, сподіваюся, корисні рекомендації про те, що робити, якщо швидко розряджається акумулятор телефону на ОС Android. Приклади я буду показувати в 5-й версії системи на Nexus, але все те ж саме підійде і для 4.4 і попередніх, для телефонів Samsung, HTC та інших, хіба що шлях до налаштувань може трохи відрізнятися. (Див. також: Як включити показ заряду батареї у відсотках на Android , Швидко розряджається ноутбук , Швидко розряджається iPhone )

Не варто очікувати, що час роботи без зарядки після виконання рекомендацій збільшиться в рази (це ж Android все-таки, він дійсно швидко з'їдає акумулятор) - але вони цілком можуть зробити розряд батареї не настільки інтенсивним. Також відразу зазначу, що якщо ваш телефон розряджається під час будь-якої гри, то тут нічим не допоможеш, крім придбання телефону з більш ємним акумулятором (або окремого акумулятора високої ємності).

Ще одна примітка: ці рекомендації не зможуть допомогти, якщо у вас пошкоджений акумулятор: здувся, внаслідок використання зарядних пристроїв з невідповідним напругою і силою струму, були фізичні впливу на нього або просто вичерпано його ресурс.

Мобільний зв'язок та Інтернет, Wi-Fi і інші модулі зв'язку

Друге, після екрану (і перше при вимкненому екрані), що інтенсивно споживає заряд батареї в телефоні - це модулі зв'язку. Здавалося б, що тут можна налаштувати? Однак є цілий набір налаштувань зв'язку Android, які допоможуть оптимізувати витрати батареї.

 • 4G LTE - для більшості регіонів сьогодні не слід включати мобільний зв'язок та Інтернет 4G, так як внаслідок невпевненого прийому і постійного автоматичного перемикання на 3G, ваша батарея живе менше. Для того, щоб вибрати 3G в якості основного використовуваного стандарту зв'язку зайдіть в Настройки - Мобільні мережі - Ще й змініть тип мережі.
 • Мобільний Інтернет - у багатьох користувачів постійно підключений мобільний Інтернет на телефоні Android, на це навіть не звертає уваги. Однак, більшості з них він не потрібно весь цей час. Щоб оптимізувати витрати акумулятора, рекомендую підключатися до Інтернету від вашого оператора зв'язку тільки за потребою.
 • Bluetooth - також краще вимкнути і задіяти модуль Bluetooth тільки в разі потреби, яка в більшості випадків виникає не так вже й часто.
 • Wi-Fi - так само, як і в останніх трьох пунктах, включати слід лише в тих випадках, коли вам це потрібно. Додатково до цього, в налаштуваннях Wi-Fi краще відключити повідомлення про наявність загальнодоступних мереж і пункт «Завжди шукати мережі».

Такі речі, як NFC і GPS також можна віднести до модулів зв'язку, які споживають енергію, але я вирішив описати їх в розділі про датчики.

екран

Екран майже завжди є основним споживачем енергії на Android телефоні або іншому пристрої. Чим яскравіше - тим швидше розряджається акумулятор. Іноді має сенс, особливо перебуваючи в приміщенні, зробити його менш яскравим (або дозволити телефону регулювати яскравість автоматично, хоча в даному випадку енергія буде витрачатися на роботу датчика освітленості). Також, злегка заощадити можна, встановивши менший час до автоматичного відключення екрану.

Згадуючи про телефонах Samsung, слід зазначити, що на тих з них, де використовуються AMOLED дисплеї, знизити витрату енергії можна, встановивши темні теми оформлення і шпалери: чорні пікселі на таких екранах майже не мають потребу в харчуванні.

Датчики і не тільки

Ваш Android телефон забезпечений безліччю датчиків, службовців для різних цілей і споживають батарею. Відключивши або обмеживши їх використання, ви можете продовжити час роботи телефону від акумулятора.

 • GPS - модуль супутникового позиціонування, який деяким з власників смартфонів не дуже-то й потрібний і використовується вкрай рідко. Ви можете відключити GPS модуль через віджет в області повідомлень або на екрані Android (віджет «Енергозбереження»). Крім цього, рекомендую зайти в Налаштування та в розділі «Особисті дані» вибрати пункт «Місцезнаходження» та вимкнути там відправку даних про місцезнаходження.
 • Автоматичний поворот екрану - рекомендую відключити, так як дана функція задіє в роботі гіроскоп / акселерометр, також споживає багато енергії. Додатково до цього, на Android 5 Lolipop я б рекомендував відключити додаток Google Fit, також використовує ці датчики в фоновому режимі (про відключення додатків написано далі).
 • NFC - все більша кількість Android телефонів сьогодні оснащується модулями зв'язку NFC, проте людей, активно їх використовують, не так вже й багато. Відключити можна в розділі налаштувань «Бездротові мережі» - «Ще».
 • Тактильна - це не цілком стосується датчиків, але напишу про це тут. За замовчуванням на Android включена вібрація при торканні екрану, функція ця досить-таки енергозатратна, оскільки використовуються рухомі механічні частини (електромотор). Щоб заощадити заряд, можна відключити цю функцію в Настройки - Звуки і повідомлення - Інші звуки.

Здається, по цій частині нічого не забув. Переходимо до наступного важливого пункту - додатки і віджети на екрані.

Програми та віджети

Запущені на телефоні додатки, само собою зрозуміло, активно використовують батарею. Які і в якій мірі ви можете подивитися, якщо зайдете в Настройки - Батарея. Ось деякі речі, на які слід звернути увагу:

 • Якщо великий відсоток розряду доводиться на гру або інше важке додаток (камера, наприклад), яке ви постійно використовуєте - це цілком нормально (за винятком деяких нюансів, про них буде далі).
 • Буває, що додаток, яке, по ідеї не повинно споживати багато енергії (наприклад, читалка новин), навпаки активно жере батарею - зазвичай це говорить про криво зробленому ПО, слід подумати: чи дійсно воно вам потрібно, можливо, слід замінити його якимось або аналогом.
 • Якщо ви використовуєте якийсь дуже крутий лаунчер, з 3D ефектами і переходами, а також анімовані шпалери, теж рекомендую задуматися, чи варто оформлення системи часом значної витрати акумулятора.
 • Віджети, особливо ті з них, які постійно оновлюються (або просто намагаються оновитися, навіть коли немає Інтернету) теж нехило споживають. Чи всі з них вам необхідні? (Мій особистий досвід - встановив віджет зарубіжного журналу про технології, він примудрився на телефоні з вимкненим екраном і інтернетом розрядити його за ніч повністю, але це скоріше до пункту про погано зроблених програмах).
 • Зайдіть в налаштування - Передача даних і подивіться, чи всі додатки, постійно використовують передачу даних по мережі, використовуються вами? Може, варто видалити або відключити деякі з них? Якщо ваша модель телефону (таке є на Samsung) підтримує обмеження трафіку окремо для кожної програми, можна скористатися цією функцією.
 • Видаліть непотрібні програми (через настройки - Додатки). Також відключіть там системні програми, які не використовуєте (Преса, Google Fit, Презентації, Документи, Google+ і т.п. Тільки будьте обережні, не вимкнете попутно і необхідні сервіси Google).
 • Багато додатків показують повідомлення, часто непотрібні. Їх теж можна відключити. Для цього в Android 4 можна скористатися меню Налаштування - Додатки та вибравши такий додаток зняти позначку «Показувати сповіщення». Ще один спосіб, для Android 5 зробити те ж саме - зайти в Настройки - Звуки і повідомлення - Повідомлення додатків і відключити їх там.
 • В окремих додатках, які активно використовують інтернет, присутні власні настройки інтервалів поновлення, включення і відключення автоматичної синхронізації та інші опції, які можуть допомогти в продовженні автономної роботи телефону.
 • Не дуже-то використовуйте всілякі таск-кілери і чистильники Андроїд від запущених програм (або робіть це з розумом). Більшість з них для більшого ефекту закривають все, що тільки можна (і ви радієте індикатору звільненій пам'яті, який бачите), а відразу після цього телефон знову починає запускати необхідні йому, але закриті тільки що процеси - в результаті витрата батареї зростає досить значно. Як бути? Зазвичай достатньо виконати всі попередні пункти, позбувшись від непотрібних програм, а після цього просто натискати «квадратик» і скидатися непотрібні вам програми.

Функції енергозбереження на телефоні і додатки для продовження роботи від батареї на Android

Сучасні телефони і Android 5 сам по собі мають вбудовані функції енергозбереження, для Sony Xperia - це Stamina, у Samsung - просто опції заощадження енергії в налаштуваннях. При використанні цих функцій зазвичай обмежується тактова частота процесора, анімації, відключаються не потрібно опції.

На Android 5 Lollipop режим енергозбереження можна включити або налаштувати автоматичне його включення через Настройки - Батарея - натискання на кнопку меню справа вгорі - Економія енергії. До речі, в екстрених випадках, він дійсно дає телефону пару додаткових годин роботи.

Також існують окремі додатки, які виконують ті ж функції і обмежують використання акумулятора на Android. На жаль, велика частина цих додатків просто створюють видимість, що вони щось оптимізують, незважаючи на хороші відгуки, і по суті просто закривають процеси (які, як я писав вище, відкриваються знову, приводячи до зворотного ефекту). А хороші відгуки, як і в багатьох подібних програмах, з'являються тільки завдяки продуманим і красивим графіками і діаграмами, що викликають відчуття того, що це дійсно працює.

З того, що мені вдалося відшукати, дійсно порекомендувати можу лише безкоштовний додаток DU Battery Saver Power Doctor, що містить відмінний набір дійсно працюють і гнучко настроюються функцій енергозбереження, здатних допомогти, коли швидко розряджається Android телефон. Завантажити додаток можна безкоштовно з Play Маркет тут: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dianxinos.dxbs .

dxbs

Як зберегти сам акумулятор

Я не знаю, чому так відбувається, але чомусь співробітники, які продають телефони в мережевих магазинах, до сих пір примудряються рекомендувати «розгойдати акумулятор» (а практично всі Android телефони сьогодні використовують Li-Ion або Li-Pol акумулятори), повністю розрядивши і зарядивши його кілька разів (може, вони роблять це за інструкцією, спрямованої на те, щоб ви частіше міняли телефони?). Зустрічаються такі поради і у цілком авторитетних видань.

Той, хто візьметься перевірити це твердження в спеціалізованих джерелах, зможе ознайомитися з інформацією (підтвердженої лабораторними випробуваннями) про те, що:

 • Повна розрядка Li-Ion і Li-Pol акумуляторів знижує кількість циклів їх життя в рази. З кожною такою розрядкою знижується ємність акумулятора, відбувається хімічна деградація. Тут може бути цікавим: Як дізнатися реальну ємність акумулятора Android .
 • Заряджати такі акумулятори слід тоді, коли є така можливість, не чекаючи певного відсотка розряду.

Заряджати такі акумулятори слід тоді, коли є така можливість, не чекаючи певного відсотка розряду

Це в тій частині, яка стосується того, як розгойдати акумулятор смартфона. Є й інші важливі моменти:

 • По можливості, використовуйте рідне зарядний пристрій. Незважаючи на те, що майже скрізь у нас зараз Micro USB, і ви сміливо заряджаєте телефон зарядкою від планшета або через USB комп'ютера, перший варіант не дуже хороший (від комп'ютера, при використанні нормального блоку живлення і з чесними 5 В і <1 А - все ОК). Наприклад, на виході моєї зарядки телефону 5 У і 1.2 А, а планшета - 5 В і 2 А. І ті ж самі тести в лабораторіях говорять про те, що якщо я буду заряджати телефон другим зарядним пристроєм (за умови, що його акумулятор робився з розрахунком на перше), я серйозно втрачу в кількості циклів перезарядки. Ще сильніше скоротиться їх кількість, якщо я буду використовувати зарядний пристрій з напругою 6 В.
 • Не залишайте телефон на сонці і в жарі - цей фактор може здаватися вам не дуже значущим, але насправді він також значно впливає на тривалість нормальної роботи акумулятора Li-Ion і Li-Pol.

Мабуть, я видав все, що знаю на тему збереження заряду на Android пристроях. Якщо є, що додати - чекаю в коментарях.

А раптом і це буде цікаво:

Здавалося б, що тут можна налаштувати?
Чи всі з них вам необхідні?
Зайдіть в налаштування - Передача даних і подивіться, чи всі додатки, постійно використовують передачу даних по мережі, використовуються вами?
Може, варто видалити або відключити деякі з них?
Як бути?
Com/store/apps/details?
Може, вони роблять це за інструкцією, спрямованої на те, щоб ви частіше міняли телефони?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация