Тест нетбука Acer Aspire One Happy: Android і Windows в одному флаконі

Нетбуки вже давно не є чимось, що можна визначити тільки за назвою. Коли вони тільки з'являлися, скажи людина «еее» - і відразу було зрозуміло, що людина має на увазі нетбук. Сьогодні ці зменшені копії ноутбуків обзавелися своїми класами і, так само як і ноутбуки, стали сильно відрізнятися як по можливостям, так і за технічними характеристиками.

Нетбуки

Помаранчева версія нетбука виглядає дуже апетитно

вистава починається

Ось, наприклад, сьогодні герой бойовика - Acer Aspire One Happy (На тесті була модель з індексом Happy2-N570Qoo ). Він дуже схожий на недавнього учасника наших тестів Acer Aspire One (навіть назви майже однакові), але, тим не менш, являє собою зовсім інший продукт. Для початку потрібно сказати про те, що, на відміну від Aspire One AO522 , Happy позиціонується в зовсім іншому сегменті - це пристрій з максимальним часом автономної роботи. Тому, якщо 522 міг показувати і записувати HD-відео, то в Happy упор зробили на зовсім інші речі.

Акт перший: ліричний

за дизайном Acer Aspire One Happy схожий на Acer Aspire One , Але частково. Колір корпусу у нетбука зробили білим (це сильно полегшує роботу в темряві), а три елементи корпусу виконані в обраному кольорі - кришка, кнопка включення і тачпад. Сам корпус зроблений дуже елегантно, закруглені кути і виступи органічно виглядають як в закритому, так і у відкритому вигляді.

Сам корпус зроблений дуже елегантно, закруглені кути і виступи органічно виглядають як в закритому, так і у відкритому вигляді

Альтернативний варіант забарвлення

Варто також зауважити, що існує дві версії пристроїв в серії Happy: Happy і Happy2, глобальні відмінності полягають в колірних гамах, 3G і Bluetooth. І ще - Happy відрізняється від Happy2 тим, що у першого кольоровий зробили всю смугу, а у другого - тільки тачпад.

Слоти і роз'єми залишилися там же, де їх знайшли в Aspire One : Мультікардрідер, два роз'єми USB, Kensington Lock і мініджеком для навушників і мікрофону на правому боці; USB, RJ-45, роз'єм для підключення монітора і блоку живлення - на лівому, а спереду видно індикатори роботи Wi-Fi, харчування та зарядки акумулятора.

У нетбука не зовсім зручне розташування вентиляційних отворів - знизу в районі нижнього ряду клавіатури. Хоча видув збоку і присутній, ставити ноутбук на м'яку поверхню не рекомендується - хіба мало що. Батарея зроблена виступаючої внизу так, що апарат на твердій поверхні злегка піднятий і нахилений до користувача. Це трохи підвищує зручність роботи з девайсом, але робить його трохи товщі.

Форма корпусу традиційна для нетбуків Acer

Акт другий: технічний

Звичайно, в першу чергу привертає увагу тачпад - який підтримує технологію multi-gesture, що, як зрозуміло з назви, дає можливість управління не одним пальцем, а двома. Загалом, це чимось нагадує технологію multitouch, якої можуть похвалитися більшість сучасних смартфонів середнього і преміум-класу, але реалізовано для інших цілей. «Мульти-жести» дозволяють прокручувати сторінку в усі чотири сторони, переміщати вікна і навіть крутитися на одному місці. Правда, реалізовано це не на п'ять з плюсом - помилкові спрацьовування були нерідкі; але сама наявність такої можливості, безумовно, розширює сфери застосування тачпада.

Нетбук має "острівна" клавіатура

До слова, це не перший апарат у Acer з незвичайним тачпадом - недавно протестований нами ноутбук Acer Ethos взагалі пропонує супернавороченого тачпад, що перетворюється в сенсорний пульт дистанційного керування.

Що ж стосується звичайної роботи, то, в порівнянні з Aspire One 522 , Тачпад став більш зручним, і більш адекватно реагує на скролінг на смузі праворуч (у AO522 з цим були проблеми). Для «сліпого» скролінгу смузі не вистачає рисок (як, наприклад, на ноутбуках Lenovo), які допомогли б її намацати, але можна з часом пристосуватися і орієнтуватися на правий край тачпада - так як останній трохи втоплений в корпус, проблем з цим бути не має.

Оперативної пам'яті в Happy - два гігабайти. Цього цілком вистачає для роботи, і це добре, тому що агрегати Acer Aspire One c один гігабайт оперативної пам'яті були вже дуже неквапливими. А ось жорсткий диск з 320 гігабайтами - це більш, ніж достатньо.

А ось жорсткий диск з 320 гігабайтами - це більш, ніж достатньо

Кришка пристрою дійсно має оригінальну форму

Про клавіатуру сказати зовсім нічого. Вона перекочувала в Happy з інших моделей нетбуків Acer, але стала зручніше завдяки білому кольору.

Наостанок потрібно сказати про екран. Одне з глобальних відмінностей Acer Aspire One від його веселого спадкоємця полягає в тому, що в останньому застосований більш простий екран Acer CineCrystal з LED підсвічуванням - з SD-матрицею розміром 10.1 дюйма замість HD-екрану (і, відповідно, камери) в Aspire One. Відповідно, погіршився і все інше - зменшилася дозвіл до 1024х600, картинка стала не такою насиченою і різкою, і кольору зблякли. Але найбільший мінус «щасливого» нетбука полягає у відсутності у нього виділеного графічного адаптера з відеопам'яттю, і це однозначно позначається не тільки на рейтингах продуктивності, але і на продуктивності в цілому.

Але найбільший мінус «щасливого» нетбука полягає у відсутності у нього виділеного графічного адаптера з відеопам'яттю, і це однозначно позначається не тільки на рейтингах продуктивності, але і на продуктивності в цілому

Максимальний кут розкриття далекий від 180о

Правда, ці мінуси повинні давати один великий плюс - збільшений час автономної роботи. Так це чи ні - про це ви дізнаєтеся у відповідному розділі нижче.

Акт третій: несподіваний

Основна фішка Acer Aspire One Happy полягає не тільки в тому, що у нього мультітачпад або яскраве забарвлення деталей - основна фішка полягає в тому, що в ньому встановлено дві операційні системи.

Утиліта налаштування завантаження

Основна - це Windows 7 Starter Edition. Говорити про неї, в общем-то, особливо і нема чого: в ній встановлені пара утиліт від Acer, пробні версії антивіруса McAfee і Norton Backup, а також повноцінний пакет Microsoft Office Starter. Хоча назвати його повноцінним можна насилу, враховуючи його обмежений функціонал, наявність тільки Word і Excel, і рекламні банери - але при першому запуску можна вибрати більш просунуту версію і купити її, не встановлюючи Starter.

Хоча назвати його повноцінним можна насилу, враховуючи його обмежений функціонал, наявність тільки Word і Excel, і рекламні банери - але при першому запуску можна вибрати більш просунуту версію і купити її, не встановлюючи Starter

Робочий стіл ОС Android

А ось друга ОС - це Android. Той самий Android, який багато хто з вас вже бачили на планшетах і смартфонах. Тут використовується версія Android 2.3 з мінімальним набором не тільки стороннього, але і власного програмного забезпечення. Як можна бачити на скріншотах, додатків в цій версії Android самий мінімум - для вирішення базових завдань по веб-серфінгу, прослуховування музики та перегляду фільмів. Використання третьої лінійки Android Honeycomb в даних нетбуках не планується.

системна інформація

Завантажується дана операційна система перед Windows, але це можна налаштувати після першого запуску нетбука за допомогою вбудованої конфигурационной утиліти Acer Configuration Manager for Android, яка запускається автоматично. На вкладці Параметри завантаження ви вибираєте первинну ОС, і якщо це буде Android, то після включення або перезавантаження ви побачите спочатку саме вікно робочого столу цієї операційної системи - разом з таймером зворотного відліку, який дозволить завантажити Windows при натисканні будь-якої клавіші.

На вкладці Параметри завантаження ви вибираєте первинну ОС, і якщо це буде Android, то після включення або перезавантаження ви побачите спочатку саме вікно робочого столу цієї операційної системи - разом з таймером зворотного відліку, який дозволить завантажити Windows при натисканні будь-якої клавіші

Набір додатків стандартний

Для чого мобільна ОС потрібна на цьому нетбуці? Компанія Acer роз'яснює, що спочатку дана операційна система планувалася як додаткова ОС тільки для серфінгу і легкого мультимедійного контенту з можливістю швидкого завантаження (до речі, вантажиться ця ОС дійсно дуже швидко, за лічені секунди), а також довгим часом роботи від батареї. В принципі, це вгадується - практично немає встановлених додатків, але зате є браузер Chromium останньої stable-модифікації, а також дефолтовая додатки для програвання музики і відтворення відео.

В якості браузера використовується Chromium

Що ж стосується сторонніх додатків, то тут все йде досить цікаво. В системі відсутній стандартний Android Market, його замінює якийсь Insyde Market (назва пишеться саме так - тут немає помилки) - який теж представляє із себе додаток зі списком як платних, так і безкоштовних Android-програм. Їх, звичайно, набагато менше, ніж в Android Market (в якому недавно було зареєстровано двохсоттисячним додаток), але щось знайти можна.

Їх, звичайно, набагато менше, ніж в Android Market (в якому недавно було зареєстровано двохсоттисячним додаток), але щось знайти можна

асортимент додатків

Що ж стосується ручного запуску файлів формату afk, в яких містяться файли для Android-додатків, то спробувати встановити щось ви, звичайно, можете - але з урахуванням того, що екран у ноутбука все-таки не сенсорний. Крім того, компанія Acer рекомендує використовувати додатки для планшетів, а не для смартфонів - через нестандартного дозволу - і натякає на те, що, «можливо, доведеться повозитися з установкою і налаштуванням». А якщо Android вам і даром не потрібний, ви можете його просто не включати - в Acer Configuration Manager for Android досить вибрати ОС Windows для завантаження та забути про другу «операційну» взагалі ...

Серед опцій можна задати мову системи, а також налаштувати обліковий запис

Звичайно, виникає логічне запитання - а якщо поміняти штатну Windows 7 Starter на Home Premium або навіть на XP, що станеться з Android? «На жаль, Android ви в цьому випадку позбудетеся - пояснює співробітник технічної підтримки компанії Acer, - цієї операційної системи немає у відкритому доступі, і спочатку вона вбудована в образ, який лежить на ноутбуці, тобто просто так її звідти не дістати. І подружити стандартний білд Win7 HP зі спеціальною завантажувального утилітою - справа непроста. І в сервісі таке точно не зроблять. Єдиний варіант - знайдуться ентузіасти, які захочуть задурити з тим, щоб подружити інший білд Win7 з андроїдом. Але це дуже трудомістке завдання - потрібно виділити білд Андроїда із загального образу, потім виділити дану утиліту, а потім ще й «подружити» їх з новою Windows 7 ».

Але це дуже трудомістке завдання - потрібно виділити білд Андроїда із загального образу, потім виділити дану утиліту, а потім ще й «подружити» їх з новою Windows 7 »

Підтримуються найбільш популярні західні поштові сервіси

Акт четвертий: розслаблений

Традиційні тести на продуктивність дають картину, яку цілком можна очікувати - але навіть і тут не обійшлося без сюрпризів. Для початку - штатний тест на продуктивність Windows 7.

Результати тесту на продуктивність ОС:

КомпонентДетальноОцінкаЗагальна оцінка

Процесор

Intel Atom CPU N570

@ 1.66 Ghz

3.4

2.0

Пам'ять (RAM)

2048 Mb

4.5 Графіка

Intel Graphics Media

Accelerator 3150

2.9 Графіка для ігор

8 Мб графічної пам'яті

доступно

2.0 Основний жорсткий диск

Вільно: 257 / 2.59 Гб

(Усього: 280 / 4.09 Гб)

5.8

Досить кумедно бачити, що за останнім параметром маленький і скромний нетбук видав майже такий же результат, який продемонстрував надпотужний і дуже дорогий настільний ноутбук Acer Ethos 8951G . Але якщо у Ethos даний показник був найслабшою ланкою в ланцюжку результатів, то у Happy2 , Навпаки, це найсильніший показник.

З таблиці ясно, що найслабша ланка цього нетбука - графічна підсистема. Це й не дивно - адже її у нього, можна сказати, майже немає.

Результати тесту на тривалість автономної роботи:

ПрофільРезультат

Battery Eater Pro 2.7 (Reader`s test) 470 min. Battery Eater Pro 2.7 (classic, full screen, 1024 * 600) 280 min.

А ось тест на час автономної роботи б'є всі рекорди. Майже 500 хвилин в режимі читання і майже п'ять годин в режимі Classic - з таким грандіозним результатом компанію Acer можна тільки привітати. В принципі, за такі показники нетбуку можна пробачити і матрицю, і невисокий дозвіл екрана. Нагадуємо, що AO522 показав результати за часом автономної роботи в два рази скромніше (245 і 103 хвилини відповідно). Правда, продуктивність у нього була вище, і досить.

А ось Acer Aspire One Happy тести на продуктивність провалив з оглушливим тріском. За тестом 3DMark06 він видав цілих 158 балів в загальному, а число FPS в більшій частині тестів не перевищувало 6-8, що, погодьтеся, нікуди не годиться. Загалом, сучасні ігри навіть встановлювати не рекомендуємо, а вже запускати - тим більше. 3D Mark Vantage не вийшло навіть запустити.

3D Mark Vantage не вийшло навіть запустити

Результати тестування продуктивності

Зрозуміло, в зв'язку з цим викликає величезний інтерес батарея у Happy - що ж в ній такого? Що найцікавіше - нічого. У ній шість осередків, а її ємність становить 4400 мАг, хоча є в лінійці Happy і моделі з батареєю ємністю 2200 мАг.

підсумки

Відверто кажучи, позиціонувати ноутбук нам важко. З одного боку, наявність різнокольорових елементів дає припущення про те, що нетбук більше оцінять представники прекрасної половини людства, але присутність ОС Android, «гіковскіе» новаторство, яке поки що невідомо чим обернеться, дає привід припускати, що Happy2 все ж більше підійде просунутим користувачам, які люблять копатися, налаштовувати і змінювати. На користь останнього припущення говорить і те, що нетбук має великий часом автономної роботи (в ОС Windows, і ще вдвічі більшим - в Android).

Дві операційні системи на нетбуці - це зручно

Але в цілому Acer Aspire One Happy - це така симпатична і доброзичлива друкарська машинка, яку можна засунути в рюкзак, сумочку або пакет, і яка дозволяє з комфортом серфить по Інтернету і набирати тексти дуже і дуже довго. За 10 тисяч гривень ви отримуєте корисний гаджет з безпрецедентним часом автономної роботи, другий операційною системою Android, а також зручним і якісним залізом з мінімальними недоліками.

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация