Тестування флеш-накопичувачів USB 3.0 ємністю 32 і 64 Гбайт

 1. Методика тестування
 2. Учасники тестування
 3. Apacer Handy Steno AH552 32 GB
 4. Kingmax ED-01 64 GB
 5. Kingston DataTraveler Ultimate 3.0 32 GB
 6. Kingston DataTraveler HyperX 3.0 64 GB
 7. Verbatim Store`n`Go USB 3.0 Flash Drive 64 GB
 8. Результати тестування
 9. висновок

Сергій Пахомов

Методика тестування

Учасники тестування

Apacer Handy Steno AH552 32 GB

Kingmax ED-01 64 GB

Kingston DataTraveler Ultimate 3.0 32 GB

Kingston DataTraveler HyperX 3.0 64 GB

Verbatim Store`n`Go USB 3.0 Flash Drive 64 GB

Результати тестування

висновок

Різноманітність USB флеш-накопичувачів сьогодні просто величезна. Поступово збільшується частка накопичувачів з інтерфейсом USB 3.0, а найбільш затребувана в даний час ємність флешок - 32 і 64 Гбайт. Для того щоб читачі змогли скласти уявлення про швидкісні характеристики сучасних флешок з інтерфейсом USB 3.0, ми провели порівняльне тестування декількох моделей ємністю 32 і 64 Гбайт.

Пройшли ті часи, коли виробники USB флешнакопітелей комплектували свої вироби різноманітними бонусними утилітами, оснащували їх сканерами відбитків пальців або індикаторами вільного місця. Чи то виробники усвідомили всю безглуздість подібної стратегії, то подібні «фішки» перестали бути модними, але факт залишається фактом - випускаються сьогодні флешки не мають нічого подібного.

З появою нового інтерфейсу USB 3.0 флешки стали більш швидкісними, а їх ємність збільшилася. Зрозуміло, що чим більше ємність флешок, тим вище вимоги до їх швидкісним характеристикам, оскільки містка флешка з низькою швидкістю запису і читання нікому не потрібна.

Для того щоб визначити швидкісні показники сучасних флешок з інтерфейсом USB 3.0, ми провели порівняльне тестування декількох моделей ємністю 32 і 64 Гбайт. Всього в тестуванні брали участь п'ять моделей: Apacer Handy Steno AH552 32GB, Kingmax ED-01 64 GB, Kingston DataTraveler HyperX 3.0 64 GB, Kingston DataTraveler Ultimate 3.0 32 GB і Verbatim Store'n'Go USB 3.0 Flash Drive 64 GB.

Методика тестування

Для тестування USB флешнакопітелей з інтерфейсом USB 3.0 ми використовували стенд наступної конфігурації:

 • процесор - Intel Core i7-2600K;
 • материнська плата - ASRock P67 Pro3;
 • пам'ять - 4 Гбайт DDR3-1333;
 • USB 3.0-контролер на платі - Etron EJ168A;
 • накопичувач з операційною системою - Kingston SSDNow KC100 ємністю 120 Гбайт;
 • операційна система - Windows 7 Ultimate 64-bit.

Додатково на систему встановлювався драйвер Intel RST, а SSD-накопичувач Kingston SSDNow KC100 зі встановленою на ньому операційною системою підключався до порту SATA 6 Гбіт / с, який реалізований через контролер, інтегрований в чіпсет Intel P67 Express. В налаштуваннях BIOS для SATA-портів задавався режим роботи AHCI.

Для порівняльного тестування флешок ми використовували добре відому утиліту IOmeter, яка представляє собою дуже потужний інструмент для аналізу продуктивності накопичувачів і є своєрідним галузевим стандартом. Крім того, ми застосовували спеціальний тест, розроблений в нашій лабораторії.

Нагадаємо, що утиліта IOmeter дозволяє працювати як з накопичувачами, на яких створено логічний розділ, так і з накопичувачами без такого. Правда, при тестуванні флешнакопітелей з інтерфейсом USB далеко не завжди можна видалити логічний розділ засобами операційної системи, а тому ми тестували все USB-накопичувачі з логічним розділом і файлової системою NTFS.

Якщо на накопичувачі є логічний розділ, то спочатку утиліта IOmeter створює файл, який за замовчуванням займає весь логічний розділ (в принципі, розмір цього файлу можна змінювати, вказавши його в кількості 512-байтних секторів), і далі вже працює з ним, тобто зчитує або записує (перезаписує) окремі LBA-блоки в межах цього файлу.

Утиліта IOmeter дозволяє задавати розмір блоку запиту (Transfer Request Size) на запис / читання даних; тест можна проводити як для послідовних (Sequential) читання і запису, тобто коли LBA-блоки зчитуються і записуються послідовно один за одним, так і для випадкових (Random) читання і запису, коли LBA-блоки зчитуються і записуються в довільному порядку. При формуванні сценарію навантаження можна задавати час тесту, процентне співвідношення між послідовними і випадковими операціями (Percent Random / Sequential Distribution), а також процентне співвідношення між операціями читання і запису (Percent Read / Write Distribution).

В ході тестування досліджувалася залежність швидкості виконання операцій послідовного і випадкового читання, а також послідовної і випадкового запису від розміру блоку запиту на передачу даних. У всіх сценаріях завантаження використовувалися запити на передачу даних блоками наступних розмірів: 512 байт, 1, 2, 4, 8, 16, 32, 64, 128, 256, 512 Кбайт і 1 Мбайт.

У всіх сценаріях навантаження час тесту з кожним запитом на передачу блоку даних становило 3 хв. Також відзначимо, що у всіх перерахованих тестах ми задавали в налаштуваннях IOmeter глибину черзі завдання (# of Outstanding I / Os) дорівнює 4, що типово для призначених для користувача додатків.

Утиліта IOmeter працює фактично в обхід операційної системи, тобто безпосередньо посилає запити контролера на читання / запис даних. При цьому результати тесту практично не залежать ні від застосовуваної для тестування платформи (процесор, пам'ять, материнська плата), ні, що особливо важливо, від продуктивності накопичувача зі встановленою операційною системою. Більш того, як показує досвід, результати тестування майже не залежать від використовуваної на тестованому накопичувачі файлової системи, тобто для NTFS, FAT32 і exFAT результати тестування практично однакові. Утиліта IOmeter дозволяє виміряти максимально можливу (теоретично) швидкість передачі даних для кожного розміру блоку даних. З одного боку, це її великий плюс, а з іншого - мінус, оскільки в реальних умовах ті швидкості, які демонструє утиліта IOmeter, просто недосяжні. Справа в тому, що при тестуванні за допомогою утиліти IOmeter НЕ задіюється системний диск (накопичувач), тобто всі операції переміщення даних здійснюються між оперативною пам'яттю і тестується накопичувачем. У реальних же умовах переміщення даних завжди проводиться між флешнакопітелем і системним диском або іншим накопичувачем. Тобто в процесі переміщення даних завжди беруть участь два «гравця» і швидкість копіювання залежить від швидкісних здібностей їх обох. Наприклад, коли виконується копіювання файлу з флешки на системний диск, то для флешки здійснюється операція читання, а для системного диска - операція запису. Якщо швидкість запису на системний диск нижче швидкості читання з флешки, то швидкість копіювання буде визначатися швидкістю запису на системний диск, в іншому випадку - швидкістю читання з флешки. Таким чином, при копіюванні даних між двома накопичувачами для одного накопичувача реалізується операція читання, а для іншого - операція запису; швидкість копіювання залежить від того, яка з цих двох швидкостей (читання або запису) нижче. Саме тому в реальній ситуації навіть високошвидкісна флешка може не забезпечувати високу швидкість копіювання.

Для того щоб визначити не теоретично можливу швидкість читання і запису, а саме реальну, ми також застосовували в ході тестування утиліту нашої власної розробки. Вона використовує виклики функцій з бібліотеки WinAPI і проводить копіювання даних точно так же, як це робиться стандартними засобами Windows 7 - викликаючи стандартне вікно з відображенням прогресу копіювання.

Принцип роботи даної утиліти дуже простий. Спочатку з флешки на SSD-накопичувач копіюється тестова директорія і вимірюється швидкість копіювання. Тестова директорія має розмір 4,54 Гбайт і являє собою набір з 973 файлів різних розмірів, які містяться в 113 папках. На другому етапі проводиться копіювання тестової директорії з SSD-накопичувача на флешку і знову вимірюється швидкість копіювання. Далі виконується копіювання тестової директорії з флешки на флешку. Ну а на заключній стадії тестування вимірюється швидкість двухпоточного копіювання тестової директорії з флешки на SSD-накопичувач (копіюється одна і та ж директорія, але збережена під різними іменами) і з SSD-накопичувача на флешку.

Всі тести прогонялись по п'ять разів, перед кожним новим прогоном комп'ютер перезавантажувався. Крім того, для того щоб виключити можливість кешування даних при копіюванні і підвищити повторюваність результатів, примусово, через настройки реєстру блокувалися функції Prefetch і Superfetch операційної системи Windows 7.

Як уже зазначалося, результати реального копіювання залежать не тільки від швидкісних характеристик флешки, але і від продуктивності дискової підсистеми комп'ютера (в нашому випадку - SSD-накопичувача). Наприклад, якщо SSD-накопичувач замінити на звичайний HDD-диск, то результати будуть істотно нижче. Однак потрібно враховувати, що в нашому стенді використовувався високошвидкісної SSD-накопичувач, що дозволило мінімізувати його вплив на результати тестування. Тобто в нашому випадку результати визначалися в основному саме швидкісними характеристиками тестованого флешнакопітеля.

Крім того, потрібно враховувати, що результати тестування залежать і від сумісності конкретної флешки з USB 3.0-контролером, інтегрованим на материнській платі.

Учасники тестування

Перш ніж перейти до розгляду результатів тестування, наведемо короткий опис кожного флешнакопітеля.

Apacer Handy Steno AH552 32 GB

Зручна, стильна і компактна флешка. Її корпус виконаний з алюмінію, пофарбованого за технологією порошкового напилення в темноголубой колір, який підкреслює приналежність даної моделі до накопичувачів, що підтримує стандарт USB 3.0.

USB-коннектор закритий ковпачком, який досить жорстко фіксується. Причому ковпачок можна зафіксувати і на протилежній від USB-коннектора стороні корпусу, що дуже зручно, оскільки в цьому випадку менша ймовірність втратити його.

На протилежній від USB-коннектора стороні корпусу є спеціальне кільце з пластмаси, до якого можна прикріпити шнурок для носіння флешки. Під пластиковою накладкою знаходиться синій світлодіод, який при використанні пристрою світиться неяскравим світлом.

Відповідно до технічної документації, максимальна швидкість послідовного читання даної флешки становить 110 Мбайт / с, а швидкість послідовного запису - 70 МБ / с.

Флешка Apacer Handy Steno AH552 випускається в двох варіантах - обсягом 32 і 64 Гбайт. У нашій тестовій лабораторії побувала молодша модель - об'ємом 32 Гбайт. Її розміри становлять 73,3 × 19,8 × 9,0 мм при вазі всього 13 м

Kingmax ED-01 64 GB

Компанія Kingmax пропонує флешки серії ED-01 ємністю від 8 до 128 Гбайт. Ці флешки з інтерфейсом USB 3.0 мають пластиковий корпус чорного кольору з хромованою окантовкою. Ковпачок, що закриває USB-коннектор, також пластиковий, але стилізований під метал і виконаний в одному кольорі з окантовкою. Відзначимо, що ковпачок не фіксується на корпусі флешки з боку, протилежного USB-коннектор, так що його легко втратити. Та й на самому USB-коннекторе ковпачок фіксується досить незручно і потрібно докласти зусилля, щоб зняти його.

Та й на самому USB-коннекторе ковпачок фіксується досить незручно і потрібно докласти зусилля, щоб зняти його

Габаритні розміри корпусу флешки Kingmax ED-01 становлять 74,5 × 20 × 9 мм, а вага - 10,5 г.

Згідно з технічними характеристиками, максимальна швидкість послідовного читання для цієї флешки становить 69 Мбайт / с, а швидкість послідовного запису - 47 Мбайт / с. Як бачите, навіть заявлені характеристики говорять про те, що перед нами дуже повільно працює флешка. Швидше за все, її основу складають USB 3.0-контролер і флешпамять першого покоління, які виробники вже не використовують в нових моделях.

Kingston DataTraveler Ultimate 3.0 32 GB

Флешки Kingston DataTraveler Ultimate 3.0 були одними з перших флешнакопітелей з інтерфейсом USB 3.0, що з'явилися на російському ринку. Вони випускаються ємністю 16, 32 і 64 Гбайт.

У порівнянні з іншими моделями флешка Kingston DataTraveler Ultimate 3.0 виглядає досить громіздко. Її корпус виконаний з білого пластику з металевими вставками з боків і має розміри 73,7 × 22,2 × 16,1 мм. Як бачите, флешка кілька толстовата.

USB-коннектор закривається ковпачком, який надійно і легко фіксується, а також може кріпитися на корпусі флешки з боку, протилежного USB-коннектор.

Конструкція корпусу передбачає можливість носіння флешки на шнурку. Відзначимо, що в корпус флешки вбудований синій світлодіод, який світиться при роботі пристрою.

Згідно з технічними характеристиками, максимальна швидкість послідовного читання для цієї флешки становить 80 Мбайт / с, а швидкість послідовного запису - 60 Мбайт / с. Це не дуже високі швидкісні характеристики для сучасних флешок з інтерфейсом USB 3.0, але все ж вони краще, ніж у флешки Kingmax ED-01.

Kingston DataTraveler HyperX 3.0 64 GB

Кingston DataTraveler HyperX 3.0 - це новий флешнакопітель від компанії Kingston. За словами виробника, новинка стала найшвидшою і ємною флешкою ​​з інтерфейсом USB 3.0 в його асортименті.

Накопичувачі DataTraveler HyperX 3.0 доступні в трьох варіантах - ємністю 64, 128 і 256 Гбайт. До нас на тестування потрапила флешка об'ємом 64 Гбайт.

Корпус флешки виготовлений з металу і має гумове покриття. Розміри корпусу складають 75 × 23,3 × 15,9 мм.

Згідно з даними виробника, завдяки застосуванню восьмиканальної архітектури максимальна швидкість послідовного читання флешки DataTraveler HyperX 3.0 складає 225 Мбайт / с, а швидкість послідовного запису - 135 Мбайт / с.

Як бачите, якщо орієнтуватися на заявлені в специфікації швидкісні характеристики, то DataTraveler HyperX 3.0 - це найшвидша флешка в нашому огляді.

За неофіційною інформацією, у флешці DataTraveler HyperX 3.0 використовуються контролер PHISON PS2251-01-L і 32-нм чіпи NAND флешпамяті на основі багаторівневих осередків (MLC) від компанії Toshiba.

Verbatim Store`n`Go USB 3.0 Flash Drive 64 GB

Verbatim Store`n`Go USB 3.0 Flash Drive - це відносно новий флешнакопітель компанії Verbatim, який був офіційно анонсований в квітні минулого року. Він випускається ємністю 16, 32 і 64 Гбайт. Накопичувач має висувний USB-роз'єм, що позбавляє від необхідності використання захисного ковпачка.

Накопичувач має висувний USB-роз'єм, що позбавляє від необхідності використання захисного ковпачка

Корпус цієї флешки виконаний з пластика темносинего кольору. Причому він виглядає, якщо можна так висловитися, досить дешево, в дизайні немає ніяких надмірностей, все вкрай просто.

Згідно зі специфікацією, максимальна швидкість послідовного читання для цієї флешки становить 120 Мбайт / с, а швидкість послідовного запису - 70 МБ / с.

Результати тестування

Результати тестування флешок за допомогою утиліти IOmeter представлені на рис. 1-4, а результати тестування з використанням нашої власної утиліти - в таблиці .

1-4, а результати тестування з використанням нашої власної утиліти - в  таблиці

Мал. 1. Залежність швидкості послідовного читання
від розміру блоку даних в тесті IOmeter

Залежність швидкості послідовного читання  від розміру блоку даних в тесті IOmeter

Мал. 2. Залежність швидкості послідовного запису
від розміру блоку даних в тесті IOmeter

Залежність швидкості послідовного запису  від розміру блоку даних в тесті IOmeter

Мал. 3. Залежність швидкості випадкового читання
від розміру блоку даних в тесті IOmeter

Залежність швидкості випадкового читання  від розміру блоку даних в тесті IOmeter

Мал. 4. Залежність швидкості випадкового запису
від розміру блоку даних в тесті IOmeter

Перш за все, за результатами тестування можна однозначно стверджувати, що флешки Apacer Handy Steno AH552 і Verbatim Store`n`Go USB 3.0 Flash Drive - це одне і те ж. Тобто корпусу у них, звичайно, різні, а ось апаратна «начинка» абсолютно однакова. Таке твердження можна зробити на підставі того факту, що всі їх показники в тестах збігаються.

Якщо говорити про результати тестування із застосуванням утиліти IOmeter, то ситуація наступна. За швидкістю послідовного читання і запису найшвидкіснішій, як і очікувалося, виявилася флешка Kingston DataTraveler HyperX 3.0. Так, на нашому стенді (нагадаємо, що на використовуваної нами материнській платі інтегрований USB 3.0-контролер Etron EJ168A) її максимальна швидкість послідовного читання склала 178 Мбайт / с, а швидкість послідовного запису - 140 Мбайт / с. Далі за рейтингом швидкості йдуть флешки Apacer Handy Steno AH552 і Verbatim Store`n`Go USB 3.0 Flash Drive, за ними - флешка Kingston DataTraveler Ultimate 3.0, а на останньому місці - флешка Kingmax ED-01.

У тесті на випадкове читання рейтинг флешок по швидкості точно такий же, за тим винятком, що різниця в швидкості не настільки велика і спостерігається тільки при значних розмірах блоків даних.

За швидкістю випадкового запису лідером стала флешка Kingston DataTraveler Ultimate 3.0. За нею йдуть флешки Apacer Handy Steno AH552 і Verbatim Store`n`Go USB 3.0 Flash Drive з однаковими результатами, далі з невеликим відставанням від них йде флешка Kingston DataTraveler HyperX 3.0, а замикає список найповільніша флешка Kingmax ED-01.

Якщо говорити про результати тестування за допомогою нашої утиліти, тобто про результати вимірювання реальної швидкості копіювання даних, то картина наступна. Найшвидкіснішій знову ж стала флешка Kingston DataTraveler HyperX 3.0. На другому місці з абсолютно однаковими результатами виявилися флешки Apacer Handy Steno AH552 і Verbatim Store`n`Go USB 3.0 Flash Drive, далі йде флешка Kingston DataTraveler Ultimate 3.0, а замикає список флешка Kingmax ED-01.

висновок

Підводячи підсумок нашого порівняльного тестування флешнакопітелей з інтерфейсом USB 3.0, можна зробити наступні висновки. Поперше, швидкісні характеристики флешок USB 3.0 можуть сильно (в рази) відрізнятися один від одного, що, безумовно, потрібно враховувати при виборі накопичувача. Подруге, що заявляються виробниками максимальні швидкості читання і запису на практиці недосяжні, так як в реальності швидкість копіювання залежить від продуктивності не тільки флешки, але і другого учасника процесу тестування. Тому немає сенсу купувати високошвидкісну флешку з інтерфейсом USB 3.0, якщо на вашому ПК або ноутбуці традиційний повільний HDD. Використовувати високошвидкісну флешку має сенс лише в тому випадку, якщо в ноутбуці або ПК встановлений високошвидкісний SSD-накопичувач.

Вибираючи кращий продукт з розглянутих нами, ми рекомендували б придивитися до таких флешка, як Kingston DataTraveler HyperX 3.0, Apacer Handy Steno AH552 і Verbatim Store`n`Go USB 3.0 Flash Drive (останні дві - це, в принципі, одне й те саме) . Звичайно, флешка Kingston DataTraveler HyperX 3.0 більш швидкісна, але навряд чи ви це помітите на звичайному комп'ютері або ноутбуці з HDD.

Говорячи про ціну, відзначимо, що в середньому флешки ємністю 64 Гбайт коштують зараз близько 4 тис. Руб. Ми не змогли знайти ціни на всі розглянуті флешки (наприклад, поки немає в продажу флешки Verbatim Store`n`Go USB 3.0 Flash Drive ємністю 64 Гбайт), але відзначимо, що флешку Apacer Handy Steno AH552 64GB пропонують за 4100 руб., А Kingston DataTraveler HyperX 3.0 64GB обійдеться в 4600 крб.

КомпьютерПресс 03'2012


Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация