Grantsdale

  1. Два з PCI = один AGP Express
  2. Кілька дисплеїв з AGP Express
  3. Дует AGP 8x і PCI Express x16 в платі Albatron
  4. Чіпсети Grantsdale / Alderwood в деталях
  5. Північний міст: стратегія не змінилася
  6. Південний міст: ICH6, ICH6R, ICH6W
  7. Сімейство чіпсетів Grantsdale

З "сокетом" 479 для процесорів Pentium М, чіпсетом Intel 915G для настільних систем і з південним мостом ICH6, ця плата є першою комбінованої моделлю, яка об'єднує в собі досить продуктивний чіпсет і високе енергозбереження мобільного процесора, відмінною рисою якого є також менші, порівняно з настільним процесором, тепловиділення і рівень шуму.

Відео-виходи: D-Sub, DVI, S-Video, YPbPr, D4.

Системна плата 915P7AD-8KS побудована на чіпсеті i915, і може працювати як з AGP8X відеокартами, так і з PCI-Express x16. Також у власника є вибір при покупці оперативної пам'яті - плата підтримує як DDR2, так і звичайну DDR400 пам'ять.

Також у власника є вибір при покупці оперативної пам'яті - плата підтримує як DDR2, так і звичайну DDR400 пам'ять

Системні плати Intel® D915GOM і D915POM для настільних ПК на базі набору мікросхем Intel® 915 Express засновані на інноваційних технологіях і мають високошвидкісні інтерфейси, які розширюють можливості Вашого цифрового будинку.

Системні плати Intel® D915GOM і D915POM для настільних ПК підтримують новітні процесори Intel® P® 4, надаючи в Ваше розпорядження все багатство функціональних можливостей сучасного ПК і побутової електроніки. Ці плати підтримують технологію Intel® High Definition Audio, мають порти 1394, мережевий адаптер 10/100, роз'єми Mini-PCI, MDC 1.5 і PCI. Крім того, ці плати надають виняткову гнучкість завдяки підтримці технології PCI Express * x16, а також наявності графічного адаптера Intel® Graphics Media Accelerator 900 і можливості установки двоканальної пам'яті DDR 400/333.

31 жовтня 2004

Elitegroup 915P-A: AGP, PCI Express.

ECS змогла встановити AGP-сумісний слот на плату 915P, названий AGP Express. Таким чином, тепер користувачі можуть перейти на останнє покоління систем Intel і використовувати стару графічну карту.915P-A від ECS пропонує слоти як x16 PCI Express, так і AGP.

Оскільки перехід з AGP на PCI Express не дає будь-якого приросту продуктивності, багато користувачів особливо і не поспішають.

Хоча платформа змінилася досить сильно, безліч існуючих систем з процесорами від 1 до 2 ГГц можна легко модернізувати, просто замінивши графічну карту. По суті, багато геймери слідують саме цим шляхом, оскільки при цьому приріст продуктивності виявляється набагато більш істотним, ніж при зміні материнської плати або процесора.

ECS вирішила розібратися з подібними проблемами, показавши на Computex 2004

915P-A від ECS пропонує слоти як x16 PCI Express, так і AGP. прототип материнської плати з чіпсетом 915, яка була оснащена ще і слотом AGP на додаток до x16 PCI Express за умовчанням. На жаль, Intel потім вирішила повністю відмовитися від спадкового слота AGP.

Одним з можливих рішень можна вважати установку на материнську плату мостового чіпа, який забезпечить роботу AGP через інтерфейс PCI Express. Як ви здогадуєтеся, подібний крок зробить дорожчим материнську плату. Та й з позиції перспектив користувача, краще витратити зайві гроші на графічну карту PCI Express, ніж на проміжне рішення.

ECS вирішила вибрати інтерфейс, дуже близький до AGP: стару добру шину PCI. Її пропускна здатність за сьогоднішніми стандартами нітрохи не вражає, але ECS порахувала, що рівень продуктивності буде прийнятний для перехідного рішення. Давайте подивимося, що ми отримуємо на практиці. ECS вирішила вибрати інтерфейс, дуже близький до AGP: стару добру шину PCI

Версія: 1.2A

BIOS: 41005

За винятком того факту, що плата поставляється зі слотами PCI Express і AGP, вона цілком буденно. ECS і раніше славилася універсальністю: плата оснащена двома слотами PCI і двома x1 PCI Express. Користувачі можуть або використовувати модулі DDR400 DIMM, або перейти на DDR2-533, хоча останні навряд чи збільшать продуктивність. Розкладка плати вже знайома нам по чіпсету Intel 915G з вбудованою графікою.

6-канальний звук на базі кодека C-Media AC97 забезпечує основні аудіо функції для мультимедійних додатків. ECS встановила коаксіальний цифровий вихід, але "косичка" в комплект поставки не входить. Мережа працює через контролер Realtek 8110S Gigabit Ethernet, підключений через PCI Express.

Що стосується інтерфейсів накопичувачів, то ECS вирішила дотримуватися вбудованих рішень чіпсета Intel: чотири "рідних" порти Serial ATA плюс один канал UltraATA / 100 на два приводи. На жаль, ECS не вклали в комплект поставки "косички", так що у користувача залишається тільки два корисних порту USB.

Для поліпшення охолодження є чотири роз'єми для живлення вентиляторів. Крім того, виробник вирішив не використовувати активне охолодження для чіпсета, що дозволяє знизити загальний рівень шуму.

Два з PCI = один AGP Express

Два з PCI = один AGP Express

Без сумніву, головною відмітною особливістю 915P-A є AGP-сумісний слот. Як ми вже згадували вище, Intel вирішила відмовитися від підтримки AGP у чіпсетів лінійки 9xx. В результаті користувачам доводиться купувати карти PCI Express. Ті користувачі, хто недавно витратив не одну сотню доларів на нову графічну карту AGP, навряд чи захочуть знову віддавати гроші за карту PCI Express - тим більше, що ніякого приросту продуктивності новий інтерфейс не дасть.

ECS довго думала над вирішенням цієї проблеми і прийшла до висновку, що користувачеві на перехідний період буде досить "ослабленого" порту AGP. Тому виробник встановив AGP-сумісний

слот, який базується на шині PCI, підвівши Слот AGP Express технічно виглядає як звичайний слот PCI, однак містить розведення для двох слотів

лінії живлення двох слотів до гнізда AGP. Цей слот, названий AGP Express, не є якимось покращенням AGP, а являє собою слот PCI, фізично "замаскований" під AGP.

Хоча така система не є повністю сумісною з AGP, слот AGP Express буде працювати з більшістю карт AGP на ринку. Звичайно ж, AGP Express не підтримує функцію DIME (Direct Memory Execute), яку інтерфейс AGP використовує для вивантаження текстур з основної пам'яті. Також чіпсет повинен реалізовувати функцію GART (Graphics Address Remapping Table), що відповідає за адреси графічної пам'яті в оперативній.

Але головним недоліком PCI-підходу є поділ пропускної здатності шини між усіма використовуються пристроями. Графічна карта не зможе використовувати шину PCI ексклюзивно.

Кілька дисплеїв з AGP Express

Кілька дисплеїв з AGP Express

Це рішення поки не працює через відсутність підтримки драйверами. Як тільки на ринку з'являться подібні рішення (типу nVidia SLI), то мрія може перетворитися на реальність.

У нас відразу ж виникло питання: тепер, коли ми маємо два графічних інтерфейсу, що заважає нам вставити дві карти одночасно? Спочатку ми постаралися встановити дві карти GeForce 6800 GT, першу - в слот x16 PCI Express, а другу - в слот AGP Express. Хоча система і запустила Windows, але "злетіла" через хвилину. Оскільки ми використовували пристойний блок живлення Antec 550 Вт, нам довелося звинуватити материнську плату в недостатній підводці живлення. Потім ми спробували стару добру карту GeForce4 Ti4200. Все запрацювало чудово.

На жаль, ніякого способу використовувати додаткову графіку поки немає. Як тільки nVidia виведе на практичний рівень технологію SLI (Scan Line Interleave), драйвери "Detonator" зможуть підтримувати до чотирьох дисплеїв. Будемо сподіватися, що ця підтримка буде працювати з різними картами nVidia і без зв'язки SLI.

Відразу хотілося б відзначити, що подібний метод декількох дисплеїв (з використанням старої карти AGP і нової моделі PCI Express) не підходить для вимогливих 3D-додатків. У той же час, розширення робочого столу на три-чотири дисплея дозволить збільшити життєвий простір робочого столу для тих користувачів, кому доводиться одночасно працювати з декількома вікнами.

Ще одна проблема такої конфігурації може бути пов'язана з природою AGP Express, яка, як ми вже сказали вище, не є справжнім слотом AGP. Поки нам дуже важко відповісти на питання, чи будуть всі карти працювати з материнською платою. У нас не знайшлися якісь проблеми під час тестування, але, звичайно, в нашій лабораторії є лише мала частина всіх моделей.

ECS слід зазначити за спробу вирішити проблему, яка часто заважає людям модернізувати свої системи. На перший погляд, повернення до шини PCI під звучною назвою "AGP Express" видається не дуже розумним. Однак, незважаючи на досить низькі значення продуктивності, швидкості подібного рішення цілком вистачить для більшості користувачів - на обмежений час, звичайно. Скажімо, до модернізації на наступне покоління графічного процесора.

Якщо ви використовуєте професійні графічні додатки (представлені пакетом SPECviewperf 8), то вам слід відразу ж націлитися на PCI Express - різниця в продуктивності AGP Express на вимогливих додатках досить велика. Зверніть увагу, що всі наші тести проводилися з пам'яттю DDR2-533, результати з DDR400 будуть лише трохи відрізнятися.

Наведемо наочний приклад. Якщо ви плануєте модернізувати систему на Athlon XP або старому P4 через недостатню продуктивності процесора, то купувати 915P-A має сенс. Тим більше, що ви можете використовувати існуючу пам'ять DDR400, знизивши, таким чином, витрати на модернізацію.

Єдиним недоліком 915P-A є мізерний набір функцій і аксесуарів - в комплекті поставки ми навіть не виявили "кісок" для USB.

16/11/2004

Системна плата BTX

Як можна помітити, процесор і роз'єм під відеокарту PCI-E 16x розташовані поруч, що має дозволити реалізацію загальної системи охолодження - це одна з переваг нового формату. Плата побудована на чіпсеті i915G, призначена для використання з процесорами, що мають роз'єм стандарту LGA775. Крім порту PCI-E 16x, присутній також порт PCI-E 1x, два порти PCI, 4 слота DDR, підтримується Gigabit LAN, є вбудоване відео та 4 порту SATA (з функцією RAID).

Системна плата Intel® D915GMH для настільних ПК дозволяє скористатися перевагами форм-фактора microBTX, забезпечуючи поліпшені температурні характеристики і знижений рівень шуму Системна плата Intel® D915GMH для настільних ПК дозволяє скористатися перевагами форм-фактора microBTX, забезпечуючи поліпшені температурні характеристики і знижений рівень шуму. Плата, доступна в двох конфігураціях, відкриває виняткове багатство можливостей як для будинку, так і для офісу, підтримує новітні процесори Intel® Pentium® 4 з системною шиною частотою 800 МГц (корпус LGA775), а також пам'ять типу DDR400 / 333, і має інтегрований графічний адаптер Intel® Graphics Media Accelerator 900, а також аудіосистему Intel® High Definition Audio.

Плата, доступна в двох конфігураціях, відкриває виняткове багатство можливостей як для будинку, так і для офісу, підтримує новітні процесори Intel® Pentium® 4 з системною шиною частотою 800 МГц (корпус LGA775), а також пам'ять типу DDR400 / 333, і має інтегрований графічний адаптер Intel® Graphics Media Accelerator 900, а також аудіосистему Intel® High Definition Audio

Системна плата

Intel® D910GLDW для настільних ПК на базі набору мікросхем Intel® 910GL надає нові захоплюючі можливості для побудови Ваших нових відповідальних платформ. Системна плата D910GLDW для настільних ПК сумісна з процесором Intel® Celeron® в корпусі LGA775 і призначена для реалізації широкого діапазону моделей використання як на споживчому ринку, так і в корпоративному середовищі. Ця системна плата корпорації Intel для настільних ПК забезпечує якість і додаткову вигоду завдяки наявності інтегрованих можливостей, в числі яких графічний мультимедійний прискорювач Intel® 900, графічна шина PCI Express *, високоякісна звукова підсистема Intel® High Definition Audio, а також мережевий адаптер Intel® PRO 10/100 (опціонально).

Форм-фактор

мікро-ATX (243,8 х 243,8 мм) Процесор Підтримка процесора Intel® Celeron® D в корпусі mPGA478 з 533-МГц FSB Системна пам'ять Два роз'єму для установки модулів DIMM пам'яті типу DDR SDRAM Підтримка модулів DIMM DDR 400 МГц і DDR 333 МГц Підтримка системної пам'яті загальним об'ємом до 2 ГБ Набір мікросхем Intel® 910GL Система введення / виведення Контролер введення / виводу LPC Аудіопідсистема Аудіопідсистема Intel® High Definition Audio на базі кодека Realtek ALC860. Графічна підсистема Вбудована графічна підсистема Intel® GMA900 Контролер локальної мережі (опціонально) Для роботи мережевої підсистеми на швидкості 10/100 Мбіт / сек використовується пристрій Intel® 82562EZ Platform LAN Connect (PLC) Інтерфейси периферійних пристроїв Вісім портів USB 2.0 Один послідовний порт Один паралельний порт чотири інтерфейсу Serial ATA IDE Один інтерфейс Parallel ATA IDE з підтримкою протоколів UDMA 33 і ATA-66/100 інтерфейс флоппі-дисковода Порти PS / 2 * клавіатури і миші Можливості розширення Два роз'єму PCI Conventional * (функція SMBus на другому роз'ємі PCI Conventional) Один роз'єм PCI Express x1

Мобільний чіпсет Intel 915GM чіпсет 915GM входить в лінійку Mobile Intel 915 Express, яка також відома під кодовою назвою Alviso. Крім шини стандарту PCI Express, Alviso знаменує дебют мобільних процесорів з більш високою частотою FSB і економічною пам'яті DDR2. Більш того, чіпсет дозволяє встановлювати в ноутбуки пристрої SATA, використовувати звукову карту стандарту Intel High Definition Audio і новий інтерфейс вводу / виводу Expresscard.

Більш того, чіпсет дозволяє встановлювати в ноутбуки пристрої SATA, використовувати звукову карту стандарту Intel High Definition Audio і новий інтерфейс вводу / виводу Expresscard

Схема чіпсета Mobile 915GM.

915GM використовує графічне ядро ​​Graphics Media Accelerator (GMA) 900, яке також можна зустріти в настільних чіпсетах 915G і 925G. Відповідно, ядро ​​сумісно з DirectX 9, але підтримує його в повному обсязі аппаратно.То є чотири піксельних конвеєра реалізовані апаратно, а верховий блок спирається на ресурси центрального процессора.Виделенние ж графічні рішення, з іншого боку, забезпечують повну апаратну підтримку DirectX 9.Поетому продуктивність вершинних програм (отже, і 3D-продуктивність) GMA900 залежить від швидкості CPU. MSI 915G Combo на чіпсеті Intel 915G Grantsdale-G

MSI 915G Combo

Чіпсет Intel 915G Процесор LGA775 Pentium 4 FSB 800 \ 533МГц

Celeron -D FSB 533МГц

HyperThreading

Пам'ять DDR2 400 \ 533

DDR PC2700 \ PC3200

HDD 1x UltraDMA / 100

RAID - 2x UltraDMA / 133

4x SerialATA (RAID)

Додатково Звук Intel HDA

8 USB 2.0

1x Gigabit Ethernet

Серед чіпсетів для нових процесорів Intel P4 LGA775, особливий інтерес представляє чіпсет 915G. Це модифікований чіпсет i915P з вбудованим графічним ядром GMA 900 нового покоління.

Чіпсет Intel 915G

Всім відомо, що лідером за загальною кількістю графічних систем є не nVidia, і навіть не ATI, а компанія Intel. Провідну роль "локомотив IT індустрії" завоював завдяки чипсетам з вбудованою графікою, яких було випущено досить багато (i845G, i845GE, i865G, а також їх версії без підтримки шини AGP). Всі вони мали один недолік: графічне ядро ​​забирало значну частину пропускної здатності пам'яті, і тим самим знижувало загальний рівень продуктивності. І ось прийшов час для виходу нового чіпсета, з графічним ядром нового покоління. Покращення помітні неозброєним оком: ядро ​​GMA 900 (Graphics Media Accelerator) працює на частоті 333Мгерц (проти 266Мгерц у i865G), має 4 піксельних конвеєра (i865G - один конвеєр), і кожен конвеєр має один текстурний модуль (i865G - два модуля). В результаті філрейт дорівнює 1333 мегапікселів в секунду, а за один такт ядро ​​накладає 8 текстур в режимі мультитекстурирования.

Спеціально відзначимо, що ядро ​​GMA 900 апаратно підтримує шейдери DirectX 9 версії 2.0. Це значний плюс у порівнянні з усіма попередніми чіпсетами Intel. Це означає, що всі тести в 3Dmark 2001 і 2003 будуть пройдені успішно.

Потенційно, графічне ядро ​​здатне обмінюватися інформацією з оперативною пам'яттю зі швидкістю 8.5Гбайт \ с, по 128бітной шині. При цьому використання пам'яті DDR2-533 дозволяє позбутися від уже описаного недоліку: оскільки пропускна здатність DDR2-533 перевищує потреби процесорної шини 800 (QPB) Мгерц, то її "надлишок" дозволяє використовувати вбудоване графічне ядро ​​без зниження загальної продуктивності системи.

При цьому використання пам'яті DDR2-533 дозволяє позбутися від уже описаного недоліку: оскільки пропускна здатність DDR2-533 перевищує потреби процесорної шини 800 (QPB) Мгерц, то її надлишок дозволяє використовувати вбудоване графічне ядро ​​без зниження загальної продуктивності системи

Інші характеристики чіпсета i915G повністю збігаються з хар-ми i915P:

Тепер відзначимо ті недоліки, які були виявлені за час тестування. По-перше з якихось причин, після кожного "холодного" запуску, частота оновлення екрану скидалася в 60Герц (при встановлених 100Герц). Цілком можливо - це недоробка драйверів Intel. Також, через проблеми з драйверами, ми не змогли протестували GMA 900 в наступних іграх:

Що стосується гри Comanche4, то вона просто відмовився запускатися, пославшись на відсутність Hardware T & L. Це вже не недолік драйверів, а особливості архітектури GMA 900. Точно також ядро ​​GMA 900 не має апаратної підтримки вершинних шейдеров. В цьому відношенні зовнішня відеокарта nVidia FX5200 (з якої проводилося порівняння) виявляється в кращому становищі: Comanche4 запустився успішно, як і GunMetal. А от гра FarCry також мала артефакти в відображенні води (власне про це ми говорили в огляді платформи LGA775 - недолік використовуваної версії драйверів).

Що стосується анізотропії, то її максимальний ступінь дорівнює 4X. Втім активація цієї функції призводить до зниження, і без того невисокої продуктивності вбудованої графіки. У кращому випадку анизотропию можна форсувати тільки в іграх з найпростішої графікою. Те ж саме можна сказати про повноекранне згладжування - це функція взагалі не підтримується GMA 900 (якщо судити з налагодження драйвера).

Тепер пара слів про якість 2D зображення. Цілком можливо мені дістався не найкращий зразок плати nVidia FX5200, але в порівнянні з якістю картинки GMA 900, зовнішня карта помітно програла. До речі, частота RAMDAC ядра GMA 900 становить 400МГерц, тоді як у i865G - 350Мгерц.

Специфікація MSI 915G Combo

MSI 915G Combo

Процесор - Intel Pentium 4 (Prescott) з частотою шини 800/533 МГц;

- Intel Celeron-D (Prescott) з частотою шини 533 МГц;

- Роз'єм Socket LGA775;

- Підтримка процесорів з технологією HyperThreading

Чіпсет - Північний міст Intel® 915G Memory Controller Hub (MCH);

- Південний міст Intel® 82801FB Enhanced I / O Controller Hub (ICH6R);

- Зв'язок між мостами: DMI

Системна пам'ять - Два 240-х контактних слота для DDR2 SDRAM DIMM

- Два 184-х контактних слота для DDR SDRAM DIMM

- Максимальний обсяг пам'яті 2Гбайт (DDR2 \ DDR1)

- Підтримується пам'ять типу DDR2 400 \ 533, DDR PC2700 \ PC3200

- Можливий двоканальний доступ до пам'яті

Графіка - Слот PCI Express x16;

- Вбудоване графічне ядро ​​Intel GMA 900

Можливості розширення - Три 32-х бітних PCI Bus Master слотів;

- Два слоти PCI Express x1;

- Вісім портів USB 2.0 (4 вбудованих + 4 додаткових);

- Три порту IEEE1394 (Firewire; 3 доп.) - Опціонально

- Вбудований звук High Defenition Audio 7.1;

- Мережевий контролер Gigabit Ethernet;

Можливості для розгону - Зміна частоти FSB від 133 \ 200 до 500 Мгерц з кроком 1 Mhz;

- Зміна напруги на процесорі, пам'яті і чіпсеті.

- Технологія MSI DOT (Dynamic Overclocking Technology)

Дискова підсистема - 1 канал UltraDMA100 / 66/33 Bus Master IDE (з підтримкою до 2 ATAPI-пристроїв)

- Підтримка протоколу SerialATA (4 канали - ICH6R, c підтримкою RAID)

- Додатковий IDE Raid контролер (Мікросхема VIA 6410, 2 каналу IDE, що підтримують протоколи ATA33 / 66/100/133 & RAID 0, 1, 0 + 1 з підтримкою до 4 ATAPI-пристроїв)

- Підтримка LS-120 / ZIP / ATAPI CD-ROM

BIOS - 4MBit Flash ROM

- AMI BIOS з підтримкою Enhanced ACPI, DMI, Green, PnP Features

Різне - Один порт для FDD, один послідовний і один паралельний порти, порти для PS / 2 миші і клавіатури

- STR (Suspend to RAM)

- SPDIF Out

- Багатофункціональна утиліта CoreCenter

Управління харчуванням - Пробудження від модему, миші, клавіатури, мережі, таймера і USB

- Основний 24-піновий роз'єм живлення ATX

- Додатковий 4-х піновий роз'єм живлення

Моніторинг - Відстеження температури процесора, системи, швидкості обертання двох вентиляторів і напруги

- Технологія Smart FAN

Розмір - ATX форм-фактор, 245мм x 305мм (9.63 "x 12")

В цілому комплектацію плати можна назвати повністю стандартної. Винятками є пластикова рамка для коректної установки процесора і брекет з портами USB2.0, в який вбудовані 4 світлодіода діагностичної системи D-LED.

28/08/2004

Дует AGP 8x і PCI Express x16 в платі Albatron

Після компанії Gigabyte, яка випустила в масовий продаж комбіновану материнську плату GA-8I915P Duo-A, подібне рішення представила і компанія Albatron. Заснована на чіпсеті i915P, модель PX915P-AGPe має всі можливості стандартних плат нового покоління + поєднує 2 непоєднуваних (на думку Intel) порту - AGP 8x і PCI Express x16. Не думаю, що помилюся, якщо скажу, що така універсальність повинна сподобається досить великому числу користувачів, які планують поступовий апгрейд. В іншому, плата цілком звичайна і не викликає яких-небудь особливих захоплень:

- Підтримка процесорів Intel Pentium 4 Prescott / Northwood LGA775 з частотою FSB 533/800 МГц

- 4 слота DIMM з підтримкою 2-х канального доступу до DDR333 / 400

- Слоти розширення: PCI Express x 16, 2 x PCI Express x1, AGP, 2 x PCI

- 1 канал ATA100

- 2 канали ATA 133 з можливістю побудови RAID-масивів 0,1,0 + 1

- 4 порту SATA

- Інтегрований 8-ми канальний звуковий кодек

- Інтегровані мережеві контролери Marvell Gbits Ethernet і VIA 10/100 Ethernet

- 8 портів USB 2.0

19/07/2004

Материнська плата MSI 915P Combo

MSI анонсувала материнську плату для процесора Pentium 4 сокет LGA775, названу 915P Combo.

Зокрема, ця материнська плата буде підтримувати як пам'ять DDR, так і DDR2, саме це особливість і відображає Combo в назві. У комплекті буде поставлятися фірмове пристосування CPU Clip, яке зробить установку процесора безпечніше.

Специфікація:

- чіпсет Intel 915P;

- процесори Intel Pentium 4 LGA775;

- 1 слот PCI Express x16 для відеокарти;

- 2 слоти PCI Express x1 для карт розширення;

- 1 порт Gigabit Ethernet, безпосередньо з'єднаний з шиною PCI Express;

- аудіо 7.1;

- 4 порту SATA 150 з підтримкою Raid 0, 1, 0 + 1 і Matrix Raid;

- 3 порту IEEE1394;

- 8 x USB 2.0.

- ціна буде близько 150 €.

14/07/2004

ASUS P4GD1

Останнім часом складається враження, що виробники материнських плат прагнуть перевершити один одного по створенню технічної екзотики. Чергові новації продемонстрували Soltek і ASUS. Перша випустила материнську плату на чіпсеті i865PE (SL-865Pro-775) для Pentium IV сокет 775, а друга, навпаки, виготовила P4GD1 на чіпсеті i915P / ICH6 під Pentium IV сокет 478.

P4GD1 може працювати як з Pentium IV Precott, так і Pentium IV Northwood з FSB 533 і 800 МГц, при цьому доступна вся функціональність нового чіпсета. На платі є слот PCI-Express 16х, три слота PCIE 1x, 4 порти Serial-ATA, HD-audio і т.д.

Ця материнська плата навряд чи викличе великий інтерес, тому що розвитку Pentium IV під сокет 478 вже не буде.

19.06.2004

LGA775 і інші епохальні новинки від Intel, офіційно.

Серед новинок, представлених сьогодні Intel - трійка нових чіпсетів - i915G / P і i925X Express (раніше - Grantsdale і Alderwood відповідно), шість LGA775 процесорів P4 з підтримкою Hyper-Threading, а також сімейство відповідних системних плат.

Нові чіпсети характеризуються підтримкою 2-канальної пам'яті нового стандарту - DDR2, шинної архітектури PCI Express включаючи графічні карти з інтерфейсом PCI Express 16x, нового аудіо стандарту - Intel High Definition Audio з підтримкою 7.1-канального звуку, і, зрозуміло, можливістю роботи з вперше представленими сьогодні LGA775 процесорами P4. Крім цього, в різні поєднання південних і північних мостів нових чіпсетів опціонально закладена підтримка технології Intel Matrix Storage Technology для оптимізації роботи накопичувачів системи в організації RAID 0/1; технологія Wireless Connect Technology, за рахунок південних мостів 82801FW / 82801RW (ICH6W / ICH6RW), в поєднанні з контролером Intel PRO / Wireless 2225BG забезпечує інтегровану підтримку бездротового інтерфейсу W-Fi.

Інтегроване в чіпсет i915G Express графічне ядро ​​нового покоління Intel GMA 900 (Graphics Media Accelerator 900), крім інших переваг, забезпечує вивід відео на широкоформатні РК телевізори у всіляких форматах, включаючи HDTV 1080i.

Відмінності в серіях i915G / P і i925X поки особливим ніяк не підкреслюються, згідно з офіційною інформацією з прес-релізу Intel вся різниця в них нібито зовсім зводиться до того, що старший набір логіки, i925X, працює виключно з пам'яттю DDR2, в той час як серія i915 з однаковим успіхом підтримує нове і старе покоління системної пам'яті.

Про ціни: в партіях від тисячі штук чіпсети i925X, i915P і i915G обійдуться відповідно по $ 50, $ 41 і $ 37. Думаю, що до більш докладним характеристикам і особливостям поставки різних версій чіпсетів ми ще повернемося найближчим часом.

Що стосується більшості нових LGA775 процесорів Pentium 4, оголошених сьогодні, відзначити що-небудь нове в архітектурному плані не вийде: це старі добрі ядра Prescott з 1 МБ кешу L2, 800 МГц FSB, в новій 775-контактної упаковці, яка приходить на зміну Socket 478 і, судячи з усього, стане новим довгожителем. Крім цього, серед нових Socket 775 новинок "затесався" новий 3.40 ГГц Pentium 4 Extreme Edition, що володіє 800 МГц FSB, 512 КБ кешу L2 і 2 МБ кешу L3.

Крім цього, Intel не забула сьогодні відзначитися серією нових ATX / μATX плат під нові процесори - D915PBL, D915GUX і D925XCV, за назвами яких легко визначити, на яких чіпсетах вони виконані.

01/06/2004

Атипова материнська плата від Gigabyte

Gigabyte була представлена ​​материнська плата на i915P, що має на борту порт PCI Express x16 і слот AGP8x:

Крім цього, модель GA-8I915P Duo Pro оснащена 2-ма портами PCI Express x1 і PCI, 4-ма SATA, також присутній 2 канали ATA100 і по два слоти DDR / DDR2. У підсумку вийшло дуже якісне перехідний рішення.

2 березня 2004

Чіпсети Grantsdale / Alderwood в деталях

Бачення комп'ютерів 2004 роки від Intel.

Перше значуще зміна стосується зміненого інтерфейсу між північним мостом (GMCH - Graphics and Memory Controller Hub) і південним мостом (ICH - I / O Controller Hub). Швидкість старого інтерфейсу HI 1.5 була обмежена 266 Мбайт / с. Новий інтерфейс, названий Direct Media Interface (DMI), працює абсолютно по-іншому. Відповідно до Intel, старий південний міст (скажімо, ICH5 за ціновими міркувань) тут використовувати не можна.

DMI є інтерфейсом точка-точка і працює на частоті 100 МГц. Пропускна здатність інтерфейсу становить 1 Гбайт / с в одному напрямку. Поки ми нічого не знаємо про спроби з'єднання північного і південного мостів за відкритими послідовним інтерфейсів, типу PCI Express (або HyperTransport в разі систем AMD).

Intel буде використовувати при просуванні нових чіпсетів такі маркетингові гасла, як бездротова мережа WLAN (802.11 a / b / g), підтримка Dolby Pro Logic IIx (включаючи автоматичне перевизначення роз'ємів звуку, щоб користувач не шукав потрібний роз'єм), графічне ядро ​​Intel Extreme Graphics 3 з апаратною підтримкою DirectX9 (за винятком вершинних програм), плюс можливість підключення двох дисплеїв.

Північний міст: стратегія не змінилася

Північний міст 875P зліва, Alderwood - справа. Площа кристала не особливо змінилася: 102 проти 109 мм ² (відповідно).

Цілком очевидно, що Intel продовжить використовувати успішну стратегію з новим сімейством чіпсетів. На зміну Springdale (865) прийде Grantsdale, в той час як Alderwood замінить Canterwood (875P). Так, і "лазівка", що дозволила виробникам материнських плат запускати чіпсети 865PE з технологією прискорення доступу до пам'яті (PAT) від 875P працювати вже не буде.

Однак два чіпсета мають тільки одна значуща відмінність. Якщо Grantsdale буде підтримувати пам'ять DDR і DDR2, то high-end модель Alderwood буде працювати тільки з DDR2. Жоден чіпсет не буде оснащений інтерфейсом AGP. Незалежно від переходу на PCI Express, це рішення можна визнати далекоглядним, оскільки споживачі спочатку зможуть використовувати вбудоване відеоядро Intel Extreme Graphics, ще більше збільшивши частку Intel на цьому ринку: G-версія нового чіпсета буде призначена для "бюджетних" ринків.

Інші новини стосуються мережевого інтерфейсу: якщо гігабітні мережеві адаптери Ethernet у 875P і 865PE підключалися по спеціальному інтерфейсу CSA, то в чіпсетах Alderwood і Grantsdale для цього буде використовуватися PCI Express.

З урахуванням всіх зроблених технологічних змін, Intel залишить модельні номери 800 і переключиться на більш високі числа.

Південний міст: ICH6, ICH6R, ICH6W

На цей раз доступних південних мостів буде не два, а три. ICH6 - це найпростіша версія, що забезпечує чотири порти Serial ATA і один канал UltraATA / 100. Шина PCI буде як і раніше підтримуватися, на додаток до чотирьох інтерфейсів x1 PCI Express.

Міст ICH6-R відповідає ICH5-R, однак зараз він підтримує режими RAID 0, 1 і 0 + 1 завдяки подвоєному кількості портів Serial ATA. ICH6-W буде також мати можливість підключення бездротової мережі стандартів 802.11 a / b / g.

21.08.03

Сімейство чіпсетів Grantsdale

Grantsdale-P - дискретна версія чіпсета. Передбачувані характеристики:

Процесори з частотою системної шини 533/800/1066 МГц (остання характеристика носить гаданий характер, типова для процесорів на ядрі Tejas). Процесори з 400 МГц шиною підтримуватися не будуть. Підтримка 533 МГц шини призначена для процесорів Celeron на ядрі Prescott в конструктивному виконанні LGA 775.

Тип процесорного роз'єму - LGA 775 (Socket T).

Пікова пропускна! кная здатність процесорної шини - 6.4 Гб / с (для 800 МГц шини).

Підтримувані типи пам'яті: DDR 333, DDR 400, DDR2-400, DDR2-533.

Режим доступу до пам'яті - двоканальний. Існує гіпотеза, що одноканальний режим доступу до пам'яті підтримуватися не буде.

Максимальне число підтримуваних модулів пам'яті - 4 штуки.

Пікова пропускна здатність пам'яті - до 8.5 Гб / с (для пам'яті типу DDR2-533).

Максимальний обсяг пам'яті - 4 Гб.

Підтримка ECC відсутня.

Підтримка Hyper-Threading.

Порт PCI Express x16 для встановлення відеокарт і інших швидкісних контролерів.

До чотирьох роз'ємів PCI Express x1. П'ятий канал PCI Express x1 виділяється для потреб гігабітного мережного адаптера, який тепер може відмовитися від використання виділеної шини CSA.

Один канал АТА-100 з підтримкою до двох пристроїв.

Чотири канали Serial ATA з підтримкою до чотирьох пристроїв.

Вісім портів USB 2.0.

Підтримка до 6 слотів PCI 2.3. На материнських платах слоти PCI і PCI Express x1 будуть поєднуватися різним чином.

Вбудований звук Azalia (24 біта, 192 кГц).

Південний міст ICH6 / ICH6R.

Дата початку масового виробництва - приблизно травень 2004 року.

Grantsdale-G - інтегрований варіант чіпсета одночасно (а фактично - навіть раніше) з'явиться з виходом Grantsdale-P, чия функціональність буде повністю ідентична засновнику сімейства, за винятком наявності вбудованого графічного ядра Intel Extreme Graphics 3. Ядро буде забезпечувати підтримку DirectX 9 і Pixel Shader 2.0. Зрозуміло, що зовнішній графічний порт PCI Express x16 буде використовуватися без обмежень.

Grantsdale-GV - Виходить в третьому кварталі бюджетний чіпсет демонструє дуже цікаве поєднання характеристик. Передбачається, що він буде використовувати ті ж самі процесори і двоканальну пам'ять DDR-II, але графічні можливості будуть обмежені інтегрованим ядром. При цьому порт PCI Express x16 залишається доступний для інших пристроїв, а вбудоване графічне ядро ​​не можна відключити.

Grantsdale-GL - Наймолодший представник сімейства, буде відрізнятися підтримкою процесорів Celeron з шиною 533 МГц, двоканальної пам'яті DDR 400 або DDR 333 (DDR-II не підтримується) в двох слотах DIMM загальним обсягом до 2 Гб, відсутністю підтримки Hyper-Threading і зовнішнього порту PCI Express x16. Передбачається, що на основі цього варіанта чіпсета будуть формуватися бюджетні системи з інтегрованим відео, процесором Celeron на ядрі Prescott і двоканальної пам'яттю DDR 333. З цих відомостей ми дізнаємося, що бюджетні Celeron на 0.09 мкм ядрі Prescott з 256 Кб кеша другого рівня технологію Hyper- Threading підтримувати не будуть.

Можливо, що Grantsdale-GL зможе підтримувати одноканальний пам'ять, хоча за умови відсутності цієї можливості у Grantsdale-P така функція виглядає малоймовірною.

Для забезпечення наступності перші материнські плати на чіпсеті Grantsdale матимуть пару слотів для DDR-I і пару слотів для DDR-II.

У нас відразу ж виникло питання: тепер, коли ми маємо два графічних інтерфейсу, що заважає нам вставити дві карти одночасно?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация