Термінологія

  1. Порівняння AGP і PCI
  2. Історія розвитку AGP
  3. версії AGP
  4. Офіційні розширення
  5. неофіційні розширення
  6. сумісність
  7. споживана потужність
  8. Спадщина і сучасність

AGP (Accelerated Graphics Port) - високошвидкісний канал типу «точка-точка», призначений для підключення відеокарти до материнської плати комп'ютера AGP (Accelerated Graphics Port) - високошвидкісний канал типу «точка-точка», призначений для підключення відеокарти до материнської плати комп'ютера. Роз'єм створений, перш за все, для прискорення обробки комп'ютерної 3D-графіки.

З 2004 року фокус користувацьких переваг змістився поступово з AGP на PCI Express ( PCIe ). До середини 2009 року PCIe -карти домінували на ринку. Однак, незважаючи на таке повальне зміщення попиту, AGP-карти все ще існують на сучасному ринку, але підтримка OEM-драйверів для них - мінімальна. Взагалі, варто докладніше розглянути відмінності і переваги роз'єму AGP, в порівнянні з PCI .

Порівняння AGP і PCI

Оскільки комп'ютери з часом ставали все більш і більш графічно-орієнтовані, наступні покоління графічних адаптерів стали розширювати межі PCI , Шини із загальною пропускною спроможністю. Це призвело до швидкого розвитку AGP - шини, яка орієнтована на графічні адаптери.

Основною перевагою AGP перед PCI є те, що цей роз'єм забезпечує виділений канал між слотом і процесором, що ж стосується шини PCI , То вона здійснює обмін, расшарівать дані. На додаток до відсутності конкуренції для шини AGP, директивне підключення і спрямований обмін даними дозволяє домогтися більш високих показників тактової частоти роботи шини. AGP також використовує «бічну» адресацію, це означає, що адреси і шини даних розподіляються таким чином, що немає необхідності в читанні всього пакета для отримання адресної інформації. Це досягається за допомогою додавання додаткових 8-бітних шин, які дозволяють графічним контролерам видавати нові AGP-запити і команди, причому в той же самий час, поки інші AGP-дані направляються через головну 32-адресної лінію (AD). Це призводить до підвищення загальної пропускної здатності AGP-шини.

Більш того, для завантаження текстур, графічна карта PCI повинна скопіювати інформацію з системної пам'яті (RAM) в буфер обміну карти. Карти AGP ж, в свою чергу, здатні здійснювати читання текстур безпосередньо з оперативної пам'яті, використовуючи таблицю графічних адрес, яка пропорційно розподіляє оперативну пам'ять в міру необхідності для зберігання текстур, що дозволяє відеокарті звертатися до цих даних безпосередньо. Максимальний обсяг системної пам'яті, доступної для AGP, визначається апертурою AGP.

Історія розвитку AGP

Історія розвитку AGP

Вперше слот AGP з'явився на x86-сумісних системних платах, побудованих з використанням Socket 7 Intel P5 Pentium і Slot 1 P6 Pentium II процесорів. Компанія Intel представила AGP-підтримку в чіпсеті i440LX Slot 1, 26 серпня, 1997 року. Трохи після цього виходу, на ринок хлинув цілий потік подібних продуктів і від інших проїводітелей.

Першими чіпсетами Socket 7 з підтримкою AGP були: VIA Apollo VP3, SiS 5591/5592 і ALI Aladdin V. Що стосується компанії Intel, то вони ніколи не випускали Socket 7 чіпсет з підтримкою AGP. Компанія FIC продемонстрував ринку першу Socket 7 AGP систему в листопаді 1997 року. То була FIC PA-2012, побудована на платформі чіпсета VIA Apollo VP3, нова технологія дуже скоро з'явилася на ринку, відразу після виходу EPoX P55-VP3, також побудованого на базі VIA VP3 чіпсеті.

Найбільш яскравими представниками ранніх відео-чіпсетів з підтримкою AGP є: Rendition Vérité V2200, 3dfx Voodoo Banshee, Nvidia RIVA 128, 3Dlabs PERMEDIA 2, Intel i740, ATI Rage series, Matrox Millennium II, і S3 ViRGE GX / 2. Деякі ранні AGP-плати використовували графічні процесори, побудовані на базі PCI, і легко могли трансформуватися в AGP. Це призвело до того, що деякі параметри перекочували в PCI з нової шини. Наприклад, була поліпшена пропускна здатність шини - до 66 MHz. Прикладами таких карт є Voodoo Banshee, Vérité V2200, Millennium II, і S3 ViRGE GX / 2. Інтелловскій i740 був спеціально розроблений для використання нових функцій AGP, причому, відразу цілим сетом. За фактом, він був створений доцільно для завантаження текстур по шині AGP, оскільки PCI мала безліч складнощів в завантаженні таких текстур. Оперативна пам'ять повинна була емулювати пам'ять AGP.

Microsoft і AGP

Компанія Microsoft вперше ввела підтримку AGP в своїй системі Windows 95 OEM Service Release 2 (OSR2 version 1111 або 950B) через USB -додаток до OSR2 патч. Після застосування патча система отримала версію 4.00.950 B. Першої системою типу Windows NT, що отримала підтримку AGP, стала версія Windows NT 4.0 Service Pack 3, представлена ​​в 1997 році.

Підтримка Linux для AGP, що розширює швидку передачу даних, вперше була впроваджена в систему в 1999 році, разом з реалізацією AGPgart модуля ядра.

версії AGP

Компанія Intel випустила AGP-специфікацію в версії 1.0 в 1997 році. Вона включала в себе 1 × і 2 × швидкості. Специфікація 2.0 дала народження AGP 4 ×, а версія 3.0 - 8 ×. Доступні версії включають в себе:

AGP і PCI: 32-бітові шини, що працюють на 66 і 33 MHz, відповідно

Специфікація

швидкість

підкачка

Норма (MB / s)

Частота (MHz)

Напруга (V)

PCI

-

одинична

133

33

3.3

AGP 1.0

1 ×

одинична

266

66

3.3

AGP 1.0

2 ×

двоичная

533

66

3.3

AGP 2.0

4 ×

Четверичная

1066

66

1.5

AGP 3.0

8 ×

Вісімкова

2133

66

0.8

AGP 3.5 *

8 ×

Вісімкова

2133

66

0.8

* AGP версії 3.5 були оприлюднені компанією Microsoft публічно.

Порт Accelerated Graphics Port (UAGP), що визначає обов'язковість підтримки екстра регістрів був якось впроваджений як опціональний елемент у версії AGP 3.0. Оновлені регістри включали в себе PCISTS, CAPPTR, NCAPID, AGPSTAT, AGPCMD, NISTAT, NICMD. Нові необхідні регістри повинні включати також і APBASELO, APBASEHI, AGPCTRL, APSIZE, NEPG, GARTLO, GARTHI. Існує безліч різних варіацій фізичних інтерфейсів і конекторів.

Офіційні розширення

AGP Pro

Це офіційне розширення, створене спеціально для карт, що вимагають більшу електричну потужність. Це довший слот, з додатковими контактами, спеціально призначеними для цієї мети. Карти формату AGP Pro, як правило, є картами класу «робоча станція», використовуваними для прискорення і більш оперативної роботи великих професійних графічних додатків, що застосовуються в проектуванні, 3D-моделюванні і дизайні.

64-бітові AGP

64-бітний канал був одного разу запропонований в якості додаткового стандарту AGP 3.0, в проектній документації. Однак, у своїй остаточній версії стандарт так і не отримав подальшої реалізації і широкого поширення.

Даний стандарт дозволяє домогтися 64-бітної транзакції для AGP8 × - в процесах читанні і запису. Також доступні 32-бітові процеси на PCI -платформи.

неофіційні розширення

Величезне число нестандартних варіацій AGP-інтерфейсу було випущено самими виробниками обладнання.

Внутрішній AGP-інтерфейс

Ultra-AGP, Ultra-AGPII

Стандарт внутрішнього AGP-інтерфейсу, який використовували виробником SiS для мостів контролерів з інтегрованою графікою. Оригінальна версія підтримує таку ж пропускну здатність, що і AGP 8 ×, в той час, як Ultra-AGPII має Масимально показник пропускної здатності в 3.2ГБ / с.

AGP порти, засновані на PCI

AGP Express

Несправжній і неповноцінний AGP-інтерфейс, але дозволяє AGP-карті бути підключеною за допомогою шини PCI Express , Розташованої на материнській платі. Дана технологія активно використовувалася і застосовувалася на материнських платах компанії ECS. Вона призначалася для того, щоб використовувати існуючу AGP-карту в нових материнських платах, натомість застарілої PCIe-карті.

За своєю суттю, слот AGP Express - це той же самий PCI -слот, але тільки з подвоєними показниками електроенергії, і з дещо іншим роз'ємом. Він допускає зворотну сумісність з AGP-картами, але не забезпечує повну програмну підтримку (тому іноді трапляється так, що деякі AGP-карти не працюють на слоті AGP Express) і повну продуктивність карти. PCI-слот, за своєю суттю, забезпечує менший рівень пропускної здатності. Але в будь-якому випадку, AGP все одно швидше.

AGI

AGI - ASRock Graphics Interface, є приватним варіантом загальнопоширеного стандарту Accelerated Graphics Port (AGP). Його основною метою є забезпечення AGP-підтримкою фірмових материнських плат компанії ASrock. Справа в тому, що фірмові чіпсети компанії не підтримують AGP-формат, тому виникла необхідність в «домашньої» адаптації наявних технологій під загальноприйняті. Проте, наявні у ASrock технології не мають повної сумісності з AGP - деякі відомі і досить поширені чіпсети відео-карт не підтримуються їх внутрішнім обладнанням.

AGX

Advanced Graphics eXtended (AGX) - фірмова технологія компанії EpoX, являє собою чергову варіацію AGP-шини, в фірмовому виконанні. AGX володіє всіма тими ж перевагами і недоліками, що і AGI. Інструкція по експлуатації не рекомендує використовувати AGP 8 × ATI карти з AGX - погана сумісність.

XGP

Xtreme Graphics Port - фірмовий інтерфейс компанії Biostar, також є аналогом AGP, з такими ж перевагами і недоліками, як AGI і AGX.

AGP-порти, побудовані на PCIe платформі

AGR

AGR - Advanced Graphics Riser. Це варіація AGP-порту, що використовується на деяких « PCIe -матерінках ». Технологія розроблена компанією MSI, і пропонує сумісність, хоча і обмежену, з AGP-технологією.

AGR - це, по суті, модифікований PCIe-порт, що забезпечує продуктивність, близьку до показників AGP 4 × / 8 ×. Але, знову-таки, як і всі роз'єми-аналоги, даний формат не підтримує всі без винятку AGP-карти. Виробник опублікував на своєму офіційному сайті перелік карт, що підтримуються їх форматом.

сумісність

сумісність

AGP-карти мають непоганий прямий і зворотну сумісність, в доступних межах. Єдине що, карти з напругою 1.5 V не працюватимуть на слотах з показником 3.3 V, і навпаки. Хоча, універсальні карти (з позначкою «Universal» на самій платі), згідно з паспортними заявами, впишуться в будь-який тип слота. Також існують беcключевие слоти «Universal», які можуть прийняти будь-який тип карт. Коли карта типу AGP Universal вставляється у відповідний роз'єм AGP Universal, тільки 1.5 V-та частина карти використовується. Деякі карти, наприклад, Nvidia's GeForce 6 series (заісключеніем 6200) або ATI's Radeon X800 series, оснащені спеціальними ключами, які допускають використання тільки на 1.5 V-их слотах - з метою запобігання їх установки на більш старі материнські плати, які не підтримують 1,5 -Вольтовий режим.

Деякі їх сучасних відео-карт мають підтримку 3.3 V. Наприклад, Nvidia GeForce FX series (FX 5200, FX 5500, FX 5700, деякі FX 5800, FX 5900 і деякі версії FX 5950), Geforce 6 Series (6200, 6600 / 6600 LE / 6600 GT) і ATI Radeon 9500/9700/9800 (R350) (але не 9600/9800 (R360)). Деякі Geforce 6200-карти і Geforce 6600-карти працюють на AGP 1.0 (3.3v) слотах.

AGP Pro-карти не вписуються в стандартні слоти, але стандартні AGP-карти будуть повноцінно функціонувати на Pro-слотах. Материнські плати, оснащені слотами Universal AGP Pro, приймають карти як з 1.5 V-параметрами, так і 3.3 V-ті, причому, як в AGP Pro, так і в сандартного конфігурації AGP, Universal AGP або Universal AGP Pro.

Деякі карти мають неправильні подвійні вирізи, деякі материнські плати - некорретно відкриті слоти, що дозволяють вставити в них карту, яку сам слот, за паспортом, не підтримує. Це в частих випадках, призводить до виходу з ладу встановленої карти, або самої материнської плати. Деякі, більш ранні відео-карти формату 3.3 V, мають ключ в 1.5 V.

Крім того, існують деякі приватні системи, несумісні зі стандартом AGP. Наприклад, комп'ютери Apple Power Macintosh з їх роз'ємом Apple Display Connector (ADC), мають додатковий роз'єм, який забезпечує живлення підключеного до нього дисплея. Деякі ж карти розроблені для роботи на спеціфіцческой CPU -Архітектура (PC і Apple), яка може бути несумісна з іншим прошивками.

споживана потужність

Фактичне харчування слота AGP залежить від використовуваної карти. Максимальний споживаний струм наведено в специфікаціях для різних версій. Наприклад, якщо вважати за всіма показниками по максимуму, то у випадку з AGP 3.0 максимальний струм буде складати 48.25 сб. Ця цифра може бути вказана для позначення джерела живлення, цілком консервативно. Однак, на практиці така карта навряд чи коли-небудь видасть показник, що перевищує 40 Вт від слота. При цьому, багато карти використовують і того менше. Слот AGP Pro, як ми вже говорили, забезпечує додаткову потужність, до 110 W. Багато AGP-карти оснащені додатковим роз'ємом живлення, щоб забезпечити більше енергії, ніж це може зробити слот.

Спадщина і сучасність

До 2010 року деякі нові маетерінскіе плати оснащувалися AGP-слотами. При цьому, ніяких нових чіпсетів на ринку по AGP-формату не було випущено, материнські плати змінювалися, слот залишався незмінним. Старі чіпсети в нових материнських платах підтримували стару специфікацію AGP.

Графічні процесори на той період часу використовували платформу PCI-Express, причому загального призначення (а не цілеспрямовано заточені під графіком). Це стандарт, який підтримує високу швидкість передачі даних і повний дуплекс. Для створення AGP-сумісної відео-карти ті чіпи вимагали додаткового мостового чіпа типу «PCIe-to-AGP», щоб конвертувати сигнали PCIe в площину AGP, і навпаки. Це спричиняло підвищення вартості, оскільки виникала необхідність впровадження додаткового чіпа-мосту, а для окремих AGP-пристроїв - ще й спеціальної системної плати.

Однак, тим не менш, різні виробники продовжують випускати графічні карти формату AGP для все більш і більш скорочується аудиторії споживачів. Перші карти, оснащених таким ось мостом, випущені двома виробниками: eForce 6600 і ATI Radeon X800 XL. Ці пристрої були представлені в 2004-2005 роках. У 2009 році AGP карти від Nvidia виділилися в нову гілку: GeForce 7 Series. В 2011 році DirectX 10-совмесімості AGP карти від AMD (Club 3D, HIS, Sapphire, Jaton, Visiontek, Diamond, etc.) включали такі моделі, як: Radeon HD 2400, 3450, 3650, 4350, 4650, і 4670. AGP-серія HD 5000 , згадана в деяких програмних забезпеченнях, насправді, ніколи не була доступна. Існувало безліч проблем з AMD Catalyst 11.2 - 11.6 AGP-драйверами, особливо під Windows 7, з серією HD 4000, що використовує версію драйвера 10.12 або 11.1, рекомендовану джерелами, близькими до виробника. Деякі з перерахованих вище виробників пропонують більш старі версії AGP-драйверів для повноцінної і стабільної роботи пристроїв. Так, споживчий фокус все більш зміщується в бік PCIe-платформи.

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация