Великий куш. Сага про підроблені комп'ютерних комплектуючих

  1. Каріфана, дешіво!
  2. Побачення наосліп
  3. Корпоративне підступність
  4. Цілком Таємно
  5. * * *

У світі завжди знаходяться ті, хто хоче заробити грошей на чужому благополуччя: суспільство диктує свої умови існування, змушуючи людей шукати вигоду і отримувати її будь-яким шляхом. В результаті вулиці сучасних мегаполісів заполонили підробки - доморощені майстри продають підроблені годинники Rolex прямо на привокзальних площах, прилавки дрібних магазинів рясніють криво склеєними кедами Adidas, в будь-підворітті знайдуться бажаючі продати DVD-плеєр Toshiba «з начинкою від Sony».

Ринок високих технологій страждає від підробленої продукції нітрохи не менше, ніж виробники одягу та годинників. Здавалося б, відтворити пристрій, на розробку якого було витрачено не один мільйон доларів, - це вам не кросівки в підвалі склеїти. Але любителям легкої наживи все під силу, і спосіб обдурити покупця знаходиться завжди. Звідки беруться підроблені комп'ютерні комплектуючі і як не попастися на вудку?

Каріфана, дешіво!

У світі завжди знаходяться ті, хто хоче заробити грошей на чужому благополуччя: суспільство диктує свої умови існування, змушуючи людей шукати вигоду і отримувати її будь-яким шляхом

Підроблені мікрочіпи в елементах плат зможе розгледіти тільки самий натреноване око: вони фактично нічим не відрізняються від оригіналів.

Країни третього світу вважаються найбільш сприятливими для будь-якого виробництва - робоча сила тут коштує сущі копійки (та що там, багато хто готовий працювати навіть за їжу і дах над головою), уряд не перебільшує з податками. Не дивно, що розробники всіх мастей воліють збирати свою техніку в Китаї, Малайзії, Індії та інших країнах з традиційно низьким рівнем життя.

Однак, будуючи заводи і фабрики на території інших держав, виробники не думали, що відкривають справжнісінький ящик Пандори. Задумайтесь, адже ця найдешевша робоча сила отримує в свої спритні загребущі рученята вже готові макети і виробничі схеми найновіших пристроїв, вартість яких - не один мільйон. Як би не старалися компанії посилювати контроль і охорону своїх цехів, завжди знайдуться підприємливі індивідууми, яких не зупинить ні магнітна двері, ні контрольно-пропускний пункт. Тим більше що інтелектуальна власність нематеріальна і вкрасти ідею куди простіше, ніж прототип. Чи варто дивуватися, що звільнений з черговою фабрики робочий приходить до своєї комірчини і починає самостійно виготовляти те, над чим недавно працював на славу корпорації.

Чи варто дивуватися, що звільнений з черговою фабрики робочий приходить до своєї комірчини і починає самостійно виготовляти те, над чим недавно працював на славу корпорації

Щоб захиститися від доморощених складальників, компанія SanDisk придумала голографічні наклейки. Якщо їх немає - перед вами підробка.

А тепер уявіть, що подібні фабрики функціонують в тому ж Китаї протягом десятиліть. Скільки доморощених підприємців вийшло з-під їх дахів за цей час? На вулицях навіть найбільших китайських міст можна знайти лавочку, де вам запропонують за викидними цінами не тільки USB-флешки на будь-який смак, а й повний асортимент периферії і навіть більш складні пристрої. Послужливий продавець зробить вигляд, що не розуміє мови, на якому ви говорите, люб'язно продасть обраний девайс і уткнется в свій телевізор.

Уже вдома, роздрукувавши «флешку Kingston», ви виявите, що її корпус виконаний з дешевого пластику і ось-ось розвалиться, а комп'ютер чомусь визначає зовсім не той обсяг пам'яті, що зазначений на упаковці. Як показує практика, обдурити покупця зовсім нескладно - з ходу відрізнити підроблену флешку від справжньої іноді не зможе навіть технічно грамотна людина. Цим і користуються доморощені виробники. До речі, повернути пристрій назад, швидше за все, не вийде - продавець буде відмовлятися до останнього.

До речі, повернути пристрій назад, швидше за все, не вийде - продавець буде відмовлятися до останнього

Розберіть флешку, одягнувши половинки пластикового корпусу нігтем, і далі оціните якість пайки: якщо пам'ять пріляпанних криво, а метал застиг по всій платі - значить, щось не так.

Бажаєте купити пару планок оперативної пам'яті? Легко. На будь-якому комп'ютерному ринку, де електроніка буквально валяється на полицях горами, можна знайти повний асортимент моделей OCZ, Transcend, Hynix і інших відомих виробників. Продукція може виглядати дуже пристойно - упаковка, наклейки. Самі планки будуть закриті алюмінієвими радіаторами, так що побачити маркування на чіпах пам'яті навряд чи вдасться. Єдине, що може видати підроблені планки, - відсутність голографічних наклейок, закруглених елементів упаковки, гравіювань на металевих частинах - всі вони служать для первинної ідентифікації підробок. Нормальні виробники замовляють дуже великі партії і можуть витратитися на додаткові складні елементи в конструкції, тоді як кустарним збирачам такі фокуси влітають у копієчку і знижують прибуток.

В цілому поява подібного бізнесу на території країни-виробника цілком логічно - люди роблять гроші на тих, хто хоче отримати високотехнологічний продукт задешево. Пару років тому на одному з форумів ресурсу Tom's Hardware з'явилася нова тема - житель Великобританії приїхав у відрядження до Китаю і питав, чи можна там придбати справжню відеокарту, витративши невелику кількість грошей. Англомовні жителі Китаю пояснили, що якісний продукт можна знайти тільки у офіційних перепродавців, при цьому коштувати він буде не дешевше, ніж в будь-якій іншій частині світу. Форумчанин наполягав на своєму, розповідаючи, що дешеві відеокарти ASUS, MSI, Gigabyte в містечкових магазинах виглядають дуже респектабельно - упаковка не відрізняється від фотографій на офіційному сайті виробника.

Форумчанин наполягав на своєму, розповідаючи, що дешеві відеокарти ASUS, MSI, Gigabyte в містечкових магазинах виглядають дуже респектабельно - упаковка не відрізняється від фотографій на офіційному сайті виробника

Так виглядають великі роздрібні комп'ютерні супермаркети в Китаї. Всюди висять логотипи компаній-виробників - перший пункт контролю підробок пройдено. Залишилося поглянути на ціни і упаковки.

Тоді-то більш досвідчені відвідувачі ресурсу і пояснили, що в цій симпатичній коробці може ховатися що завгодно. Бажання китайських майстрів наваритися на порожньому місці доходить до абсурдного: вони беруть молодшу відеокарту нової лінійки, кріплять до неї кулер від більш потужної моделі і продають під виглядом hi-end. Як варіант, покупцеві може дістатися повністю неробочий екземпляр - з тих, що не пройшли перевірку на заводі виробника (яким чином вона потрапила на базар - для всіх загадка). Таку відеокарту можна буде хоча б спробувати здати в той же день. Гірше, коли куплена задешево плата почне видавати артефакти через пару місяців використання - звичайно, графічний чіп підробити неможливо, а от замінити чіпи пам'яті дешевшими і штучно збільшити їх частоту вже не так складно.

Та що й казати про барахолках десь за кордоном, якщо зараз на будь-якому московському радіоринку є непривабливі ларьки, де можна купити все що душа забажає - причому роблять це «що завгодно» при вас. Хочете купити флешку? Виберіть корпус, обсяг і виробника, і за п'ять хвилин китайський майстер електронних справ спаяні вам готовий виріб. Хочете пару сотень флешок? Будь ласка, приходьте завтра після обіду. Але гроші вперед. Такі ларьки закривають щодня, але кількість фальшивих флешок, прийнятих в сервісних центрах кожен день, не просто не зменшується, а продовжує рости. І якщо раніше їх приносили в основному люди, отоварюються технікою в досить сумнівних місцях, то тепер з підробками приходять і клієнти великих торгових мереж. Але ж де б не була куплена палена залізяка, ні про яку заміну або гарантійному ремонті зламаного пристрою не йдеться.

Загалом, від придбання комплектуючих на сумнівних базарах «барахольний» типу краще утриматися. Справжніх компонентів тут просто немає. Запам'ятайте, якщо будь-який пристрій продається за казково низьку ціну, то це підробка - в офіційних салонах, де б вони не знаходилися, ціна не буде сильно відрізнятися від середньої європейської чи російської.

Кожному за здібностями

Не зайве згадати так звані безіменні відеокарти, які захопили ринок графічних прискорювачів на зорі 2000-х. Підробками їх не назвеш - невеликі виробники закуповували графічні чіпи NVIDIA, ATI та інших компаній на загальних підставах. На жаль, містечкові виробники економили на всьому, готові продукти виходили занадто неякісними - застарілі контролери і повільні чіпи пам'яті робили свою справу. Продукція noname-компаній коштувала в рази дешевше аналогів ASUS, MSI, Leadtek, Gainward, але не могла навіть наблизитися до них за якістю виконання. На щастя, сьогодні подібні вироби, якщо вони і залишилися, вже не виходять з внутрішніх ринків - жодна розсудлива перепродавец не стане купувати відеокарту невідомого бренду в паперовій обгортці.

Побачення наосліп

USB-брелки без розпізнавальних знаків з незрозумілими голографічними наклейками із зазначенням обсягу не обдурять навіть нетямущий покупця.

Нерідко підробки просочуються за межі внутрішніх ринків, але обчислити підроблену техніку поза автентичних китайських барахолок набагато складніше. Головним посередником у поширенні паленої техніки стала глобальна інтернет-аукціон eBay. За неписаними правилами продавець і покупець товару через Мережу мають довіряти одне одному - продавець зобов'язаний викласти всю правду про свій товар, покупець зобов'язаний перевести гроші в строк.

На жаль, порушується цей договір дуже легко. На eBay велика ймовірність напоротися на підроблену електроніку прямо з китайського підвалу - в інтернеті можна знайти сотню скарг про підроблені флешках і вінчестерах, отриманих довірливими замовниками вже після оплати товару. Як би не старалася служба безпеки аукціону видаляти піратські акаунти, ніхто не заважає перепродавцам тут же зареєструватися під іншим ім'ям.

Улюблена практика нечестивих eBay-бізнесменів - продати відремонтований товар під виглядом і за ціною нового. Візьмемо, наприклад, жорсткі диски. Після ремонту в офіційних сервіс-центрах на них наклеюється нова етикетка з додатковими вказівками про те, що пристрій було відремонтовано. Все, що залишається зробити продавцю, це відклеїти стару наклейку, роздрукувати нову на принтері і приліпити на корпус пристрою.

Підробити центральний процесор неможливо, а ось змінити наклейку слабенького кристала на наклейку з більш потужної моделі і продати за великі гроші - легко!

Дуже часто обманщик не хоче витрачати сили і час на повторення оригінального стікера із закругленими краями, адже зробити це не так просто, як здається, і на жорсткий диск ліпиться звичайний прямокутний шматок паперу з погано надрукованих символами.

Влітку 2009 року спеціальні органи прикрили зграю eBay-торговців, які встигли продати близько 3000 підроблених карт пам'яті SD під маркою Transcend. Флешки непогано виглядали і навіть визначалися комп'ютерами покупців, однак замість очікуваного обсягу 16/32 Гб видавали зовсім інші цифри. За непідтвердженими даними, шахраї встигли продати флешок на $ 60 000. Не дивно, що бізнес процвітає - гроші для одного-двох чоловік немаленькі.

Нерідко продавцями в інтернет-аукціонах стають і самі виробники підробок - завдяки інтернету їм більше не потрібно сидіти в задушливому магазинчику і з чесним виразом обличчя дивитися клієнту в очі. Як захиститися від таких шахраїв? Тільки лише дивитися на місце розташування продавця і читати відгуки інших покупців, яким вже «пощастило» користуватися його послугами раніше.

Папа, мій плеєр вибухнув!

Низькоякісна сборка и неперевірені матеріали - основні вороги комп'ютерних комплектуючих. Як завжди поводиться залізо, зібране в підворітті за рогом?

  • USB-флешки, карти пам'яті - найчастіше доморощені збирачі закуповують недорогі повільні чіпи пам'яті, застарілі Котроллер, що вже були у використанні компоненти. Такі флешки можуть працювати дуже повільно, не визначатися в комп'ютері, швидко ламатися.
  • Акумулятори - з елементами харчування сумнівної якості краще не жартувати: при створенні акумуляторів використовуються потенційно вибухонебезпечні матеріали, а будь-який потурання під час виробництва може привести до перегріву і навіть вибуху джерела під час використання.
  • Оперативна пам'ять - щоб заощадити на виробництві, творці підробок закуповують компоненти, які не пройшли контроль якості на заводі виробника або вже були використані раніше. Комп'ютер з такою пам'яттю може просто не запуститися, а якщо він і запуститься, то така пам'ять може викликати цілий букет помилок під час роботи.
  • Відкрите - в кольоровій коробці абсолютно точно виявиться не те, що ви очікуєте. У кращому випадку це буде менш потужна відеокарта з переклеєними стікерами. У гіршому - на ній будуть використані низькоякісні компоненти харчування, які вийдуть з ладу в будь-який момент.

Список можна продовжувати ...

Корпоративне підступність

Спробуйте визначити, яка з планок оперативної пам'яті Hynix була проведена без участі самого виробника? Підроблену нижню планку видає лише неякісна пайка елементів.

Куди гірше, коли підроблений товар потрапляє на полиці великих магазинів і навіть торгових мереж. Багато англійці до сих пір не можуть забути історію восьмирічної давності, коли ритейлери Rombyte і First Choice Components були помічені в продажу низькоякісних модулів пам'яті під маркою Hynix. Корейський виробник дізнався про підроблені чіпах, коли користувачі почали звертатися до сервісних центрів з проханням замінити проблемні модулі.

Після нетривалих розглядів з'ясувалося, що в продаваних модулях пам'яті використовувалися низькоякісні текстоліти. Європейський підрозділ Hynix вирішив не звертатися до суду, але попросило продавців вилучити підроблений товар з вітрин, знищити його і ніколи більше не займатися такими речами. Треба думати, Rombyte і First Choice Components погодилися без зайвих умовлянь.

Треба думати, Rombyte і First Choice Components погодилися без зайвих умовлянь

Не так давно в Китаї з'явилися дуже смішні рекламні плакати - президент США Барак Обама рекламує якийсь телефон BlockBerry під управлінням Windows Mobile.

Спроби великих компаній зупинити поширення підробленого заліза дуже часто закінчуються нічим - нелегальна «чорна» продукція все одно просочується в магазини. Невеликі китайські компанії прагнуть підзаробити грошей на відомих брендах, будь-яким способом обманюють дистриб'юторів і підсовують їм підроблений товар. Точної відповіді на питання, чому великі постачальники послуг дозволяють проникнення неоригінальною продукції в канал збуту, ніхто дати не зможе. Нам бачиться цілком звичайна ситуація - у дистриб'ютора висить замовлення на велику партію комплектуючих, проте добути все в строк ну ніяк не виходить - наприклад, виробник з якихось причин не може надати потрібну кількість планок пам'яті. Нічого не вдієш, доводиться шукати відсутню у менш великих постачальників на території країни. В особливо стислі терміни часу на перевірку здобутих насилу комплектуючих не залишається - залізо потрапляє на вітрину, що називається, з вокзалу. І ось - вуаля! - стараннями менеджерів з логістики, які, звичайно, хотіли тільки як краще, підробки починають свою руйнівну ходу по світовим магазинах!

На будь-якому китайському базарі можна знайти одну з таких ось відеокарт - HSI GeForce. І добре, що справжня компанія називається HIS. Які чудеса ховаються під пластиковим кольором - рішуче незрозуміло!

Ситуації з продажем підробленої продукції у великих торгових мережах зустрічаються досить часто. Наприклад, в 2005 році виробник жорстких дисків Maxtor (тепер увійшов до складу Seagate) почав отримувати звіти про «лівих» моделях з лінійки MaXLine II в японській роздробі. Вінчестери ємністю 320 Гб виглядали абсолютно ідентично оригінальним, розпізнати їх вдалося лише за хибною маркування: пірати були недостатньо уважні і допустили помилку в позначенні модельного ряду, написавши MaXLine II з маленькою літерою «Х» замість великий. Крім того, пірати чомусь не врахували, що Maxtor продає в роздробі тільки диски об'ємом 250 і 300 Гб, але не 320 Гб. З'ясувати, яким чином підробки потрапили в магазини, виробнику так і не вдалося. На щастя, піратські MaxLine II не вибралися за межі ринку Японії.

У квітні 2008 року прес-реліз про підроблені материнських платах випустила тайванська компанія DFI - в індонезійських роздрібних мережах з'явилися материнські плати DFI MCP78V і MCP68PV. Що характерно, сама DFI таких моделей ніколи не випускала. Підроблені материнки випускалися китайським виробником J & W і осідали в магазинах місцевого дистриб'ютора TIGA. Встигли придбати нелегальні екземпляри скаржилися на нестабільну роботу систем, відсутність деяких функцій, часті поломки і т.д. Це й не дивно, адже в конструкції підроблених плат використовувалися найдешевші мікросхеми, конденсатори, система харчування. DFI попередила клієнтів і партнерів, щоб ті не допускали появи підроблених плат у продажу.

DFI попередила клієнтів і партнерів, щоб ті не допускали появи підроблених плат у продажу

Нечесний продавець eBay відклеїли оригінальну наклейку Seagate Barracuda і замінив її погано надрукованих прямокутним аналогом. Ай яй яй!

Іноді на відомому імені хотят заробіті НЕ только жителі стран, что розвіваються. Вельми показовою стала історія каліфорнійського бізнесмена Тоні Міна Нгуєна, який, за даними підрозділу ФБР з комп'ютерних злочинів, закуповував величезні партії застарілих компонентів Compaq і змушував працівників переклеювати стікери з них на низькоякісні модулі пам'яті, а потім продавав ці модулі як оригінальні продукти Compaq.

Міжнародна компанія почала бити на сполох, коли люди стали звертатися до сервісних центрів зі скаргами на відмову підсистеми пам'яті. ФБР підрахувала, що всього за рік роботи під керівництвом Нгуєна було підроблено чіпів на $ 5-7 млн. Суд присяжних виніс винному важкий вирок - 20 років позбавлення волі у федеральній в'язниці.

Суд присяжних виніс винному важкий вирок - 20 років позбавлення волі у федеральній в'язниці

На підроблених модулях пам'яті ви не знайдете гравірованих елементів, так і пластиковий блістер навряд чи буде таким акуратним: майстри підробок не замислюються над такими речами.

Навіщо люди, що живуть в правовій державі і розуміють, що їх нелегальний бізнес не може існувати довго, все ж займаються підробленням техніки? На наш погляд, крім самого очевидного чинника - бажання заробити - можуть бути присутні й інші. Справа в тому, що підроблена продукція сильно б'є по репутації іменитого виробника, чию маркування ліплять доморощені збирачі. Далеко не всі побіжать в сервісний центр з'ясовувати обставини, багато просто викинуть відмовила флешку з думкою «ніколи більше не куплю продукцію цієї компанії». Погодьтеся, не всі будуть витрачати тижні на поїздки і переговори з сервісним центром, щоб повернути 400 рублів ... Виробник, в свою чергу, втратить клієнта. Кому це може бути вигідно? Можете домислити самостійно ...

Первинний огляд

На жаль, не можна дати стовідсотково працюють поради, як відрізнити підроблений пристрій від справжнього. У кожного виробника своя власна система захисту, а то і кілька - як у Kingston, яка використовує відразу 20 ступенів захисту. На наш погляд, в першу чергу потрібно звертати увагу на упаковку: якщо вона поганої якості, з погано надрукованих текстом і символами, то ви, швидше за все, тримайте в руках контрафакт. Друга ознака - кволі на дотик кріплення, неакуратно складання та паяння.

Напевно, найкраща порада, яку ми можемо дати, - купуйте техніку тільки в великих торгових мережах. Добре, якщо ця мережа є офіційним дистриб'ютором обраного бренду. Крім того, на сайті кожного великого виробника є спеціальний розділ, де можна перевірити техніку за серійним номером: якщо система видасть, що серійний номер вашого пристрою вже був зареєстрований, або взагалі не знайде його в базі даних - значить, ви натрапили на підробку. Вона навіть може непогано працювати, але в разі чого жоден сервісний центр не візьметься за гарантійний ремонт підробленого товару. Тому, якщо ви зрозуміли, що ваш пристрій - палене, відразу звертайтеся в магазин, де воно було куплено, і намагайтеся повернути гроші або обміняти товар.

Цілком Таємно

У минулому році на сполох почали бити спецслужби Сполучених Штатів Америки - найвірніші захисники копірайту і охоронці порядку раптово з'ясували, що в їх дорогоцінних офісах встановлені тисячі примірників підробленої техніки. За даними деяких офіційних джерел, як мінімум один з десяти що продаються на ринку комп'ютерних компонентів - підроблений. Чи означає це, що виробники техніки та дистриб'ютори настільки погано справляються зі своєю роботою?

Чи означає це, що виробники техніки та дистриб'ютори настільки погано справляються зі своєю роботою

Не сподівайтеся, що в цій лавці вдасться знайти хоч одну справжню річ - не виключено, що на полицях поруч з гвинтиками і болтиками будуть лежати відеокарти і вінчестери.

Найбільші побоювання влади викликають підроблені інтернет-роутери та інше комунікаційне обладнання виробництва фірми Cisco. Пристрої цієї компанії використовуються повсюдно, але чи варто покладатися на якість китайської кустарного складання? Адже підроблена техніка не тільки часто ламається, але і може містити всілякі «закладки», які дозволять зловмисникам зайти в урядові мережі і отримати будь-яку засекречену інформацію. Що найнеприємніше, не допоможе навіть зміна прошивки, адже проблема-то не в програмному, а в апаратному забезпеченні. І виявити передбачені «задні двері» в пристроях не завжди вдасться і фахівцям.

Боротьба ФБР з підробленим апаратним забезпеченням Cisco стає все запеклішою - в червні 2008 року урядові органи затримали 420 000 підроблених інтегральних мікросхем і інших мережевих компонентів на суму $ 3,5 млн, а на кінець 2008 року було затримано техніки вже на $ 4,7 млн. Багато з арештованого призначалося для автомобілів, літаків, медичних та телекомунікаційних організацій. Тільки уявіть, що їх робота могла, теоретично, припинена натисканням всього однієї кнопки.

Тільки уявіть, що їх робота могла, теоретично, припинена натисканням всього однієї кнопки

Тут лежать три справжніх акумулятора і один підроблений. Відрізнити їх можна тільки по довгій смужці зліва - на оригінальних акумуляторах їх дві. Мабуть, це якось пов'язано з виробництвом корпусу на заводі.

Ділове видання BusinessWeek вирішило залякати американську громадськість ще більше і опублікувало монструозної матеріал про підроблені китайських мікросхемах в техніці, використовуваної збройними силами США. Журналісти знайшли безліч доказів того, що Пентагон замовляє дешеві мікрочіпи через дрібних посередників. Ті недовго думаючи шукають замовлені запчастини в Google, виходять на сумнівних китайських постачальників і привозять застарілі перемарковані мікросхеми, що надходять прямо з розборів з міста Гуію (прочитати про цю звалищі електронних відходів, куди щорічно ввозиться близько мільйона тонн відпрацьованої техніки, можна в статті «Зелений табір» , Опублікованій в «Игромании» №9 / 2009). Щасливі продавці отримують свої ліві комплектуючі, а військові, не підозрюючи підступу, використовують низькоякісні мікросхеми в танках, злітних комп'ютерах літаків і системах наведення ракет.

Що не так у них всередині

Іноді виробники впадають у відчай відловити всі підроблені пристрої до того, як вони потрапили в магазини. Розуміючи проблему, компанії пропонують покупцям уже вдома визначити, яку залізяку вони купили. Наприклад, виробник ресиверів Dreambox радить зняти кришку пристрою і подивитися, чи акуратно зроблена плата і з яких комплектуючих вона складається.

* * *

Як би не намагалися виробники посилювати системи охорони, як би не намагалися служби безпеки і уряд обмежити поширення підробленої техніки, хитрі порушники закону не зупиняються ні перед чим. І через 10, і через 50 років на будь-який привокзальній площі все так же можна буде купити підроблений Rolex, в підворітті - DVD-плеєр Toshiba з «начинкою від Sony», а в місті Суйфеньхе у усміхненого китайця - «оригінальний телефон Apple» всього за 350 юанів, адже поки на контрафактну продукцію є попит, знайдуться і бажаючі її виробляти.

Звідки беруться підроблені комп'ютерні комплектуючі і як не попастися на вудку?
Скільки доморощених підприємців вийшло з-під їх дахів за цей час?
Бажаєте купити пару планок оперативної пам'яті?
Хочете купити флешку?
Хочете пару сотень флешок?
Як захиститися від таких шахраїв?
Як завжди поводиться залізо, зібране в підворітті за рогом?
Навіщо люди, що живуть в правовій державі і розуміють, що їх нелегальний бізнес не може існувати довго, все ж займаються підробленням техніки?
Кому це може бути вигідно?
Чи означає це, що виробники техніки та дистриб'ютори настільки погано справляються зі своєю роботою?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация