Вибір ZOOM: найкращі 3D-ноутбуки

Історія питання

Стереокінематограф з'явився зовсім не минулої зими, коли на екрани вийшов фільм "Аватар", а, як мінімум, на півстоліття раніше. Тим не менше, попит на масове 3D-відео почався дійсно буквально кілька місяців тому. Причиною цього стало відносне здешевлення пристроїв, здатних показувати тривимірні зображення. По суті справи, сьогодні побачити 3D в дії можна не тільки за 1000-1500 рублів в кінотеатрі (середня вартість квитка на подібні сеанси), але і за 30-60 тис рублів у себе вдома, якщо придбати ноутбук з стереоокулярами. Але який сенс закладений взагалі у використанні тривимірних зображень? Якщо ви впевнені в тому, що все обмежується переглядом відповідних фільмів і участю в 3D-іграх, то ми розширимо ваше уявлення про цю технологію.


3D-ноутбуки - ще один крок до цифрової Всесвіту

За великим рахунком, стереозображення на екранах масової споживчої електроніки - це ще один крок до побудови цифрової Всесвіту. Попередні "кроки" вже відомі і не сприймаються зараз як щось екстраординарне - заміна паперових книг на електронні, класичних аудіоносіїв на мультимедійні дані, звичайних листів на електронну пошту, витіснення традиційної телефонії IP-рішеннями і так далі. Відповідно, 3D надає можливість побачити на моніторі приблизно все те саме, що і відбувається за його межами практично в природному вигляді. Таким чином, зняті панорамні знімки більше не представляються як плоскі картинки - вони починають сприйматися саме як тривимірне зображення. Аналогічним чином в 3D вже демонструються спортивні заходи, презентації, веб-сайти і тому подібні мультимедіа матеріали.

Аналогічним чином в 3D вже демонструються спортивні заходи, презентації, веб-сайти і тому подібні мультимедіа матеріали

Таким був один з перших 3D-ноутбуків (Sharp Actius RD3D)

В даний час на ринку представлено кілька моделей комп'ютерів з підтримкою 3D-відео. Здебільшого це ноутбуки, однак, при всьому бажанні, будь-який користувач може придбати звичайний системний блок, встановити в нього сумісну відеокарту, підключити її до 3D-монітора і надіти спеціальні стереоокуляри. У підсумку він отримає шукане тривимірне зображення у відповідних іграх, відеофільми, зображеннях і так далі. Нам же здається, що найпростіше скористатися першим варіантом і підібрати собі ноутбук.

Вибір ZOOM: найкращі 3D-ноутбуки

Модель
процесор, відеокарта реалізація 3D
Вартість, тис. Руб
Acer Aspire 5738DG Intel Core 2 Duo, ATI Radeon HD 4570 поляризаційний екран + окуляри 30 Lenovo IdeaPad Y560D Intel Core i7-620M, ATI Radeon HD 5730 поляризаційний екран + окуляри 40-50 (прогноз) ASUS G51J Intel Core i7-720QM, GeForce GTX 260M затворні окуляри 80 Toshiba Satellite A665 Intel Core i7, GeForce GTS 350M затворні окуляри 40

Як можна побачити з таблиці, ноутбуки з підтримкою 3D випущені більшістю виробників А-класу, причому у декількох компаній їх більше однієї моделі. Тому ми будемо вести мову про тих з них, які є найбільш актуальними за датою випуску. У всіх моделях для того, щоб побачити 3D на екрані, потрібно одягнути спеціальні окуляри. Вони завжди йдуть в комплекті з пристроєм (на десктопах їх доведеться докуповувати окремо). Проте, в недалекому майбутньому окуляри перестануть бути необхідним аксесуаром - кілька колективів розробників заявили про створення прототипів безочкової 3D-екранів.

Acer Aspire 5738DG

В історії з просуванням 3D-технологій в масовий сегмент комп'ютерної техніки Acer перебувала в авангарді. Саме у цього виробника зараз є відразу два ноутбука, що підтримують показ тривимірного зображення. У нашому огляді бере участь модель Acer Aspire 5738DG , Яка була представлена ​​ще в третьому кварталі 2009 року, але залишається актуальною досі. Цей ноутбук оснащений 15.6-дюймовим екраном зі спеціальним поляризаційним покриттям. Acer використовує кругову, а не лінійну поляризацію, за рахунок чого при повороті голови картинка не змінюється. Проте, якщо нахилити голову, зображення буде роздвоюватися, викликаючи неприємне фізичне відчуття у глядача. Зауважимо ще й той факт, що якщо дивитися на картинку по вертикалі, то вона стає менше по вирішенню - очі бачитимуть зображення з шириною в 384 пікселя (замість фірмових 1366 * 768 пікселів).

Зауважимо ще й той факт, що якщо дивитися на картинку по вертикалі, то вона стає менше по вирішенню - очі бачитимуть зображення з шириною в 384 пікселя (замість фірмових 1366 * 768 пікселів)

Acer випустила першої два доступних 3D-ноутбука

Для перемикання між звичайним 2D-режимом і переглядом 3D використовується фірмове програмне забезпечення від компанії DDD. Йдеться про оболонці медіацентру Tridef Portal, відеоплеєрі, що дозволяє відтворювати 3D-відео і трансформувати звичайні 2D-файли в тривимірні "на льоту", а також про емуляторі для запуску ігор, де немає стереорежимі. У комплекті з Acer Aspire 5738DG поставляються стереоокуляри, а також окремий аксесуар, що нагадує безоправние окуляри без дужок, але з затискачем на переніссі. Останнє призначається для тих, хто носить окуляри за медичними показаннями і кому незручно одягати стереоокуляри поверх них.

Як ноутбук, Acer Aspire 5738DG являє собою середнє по продуктивності пристрій. В якості центрального процесора встановлений недорогий Intel Core 2 Duo (є модифікації з Intel Dual Core) з тактовою частотою близько 2.2 ГГц. Відеоадаптер, застосовуваний в ноутбуці, випускає AMD - це ATI Radeon HD4570 c 512 Мб DDR3 пам'яті. Виробник встановлює в пристрій дві планки ОЗУ по 2 Гб і 320 Гб вінчестер. Blu-ray-приводу в ноутбуці немає.

В цілому, щодо Acer Aspire 5738DG можна зробити висновок, що цей пристрій може претендувати на статус недорого ноутбука для відтворення нескладного мультимедіа-контенту, наприклад, відеороликів або фотографій. Серйозні 3D-ігри, що вимагають високої продуктивності, на ньому працюватимуть повільно навіть на середніх настройках, а тривимірні фільми на Blu-ray залишаться недоступними в силу відсутності приводу.

Lenovo IdeaPad Y560D

Наступний 3D-ноутбук, який потрапив у фокус уваги тестовій лабораторії ZOOM.CNews, це Lenovo IdeaPad Y560D . Він був анонсований навесні цього року і надійшов у продаж в самому кінці червня. Це теж модель з 15.6-дюймовим екраном з роздільною парою стереочков з пасивним поляризаційним покриттям. Виробник не повідомляє подробиці реалізації своєї технології 3D, але, по всій видимості, тут ми побачимо все те ж саме, що є у Acer, тобто кругову поляризацію. відрізняти Lenovo IdeaPad Y560D від ноутбуків Acer буде, в свою чергу, дуже просунута апаратна платформа. Виробник встановив в нього процесор Intel Core i7-620M з технологією TurboBoost (збільшення тактової частоти в залежності від виконуваних завдань) і відеокарту ATI Radeon HD5730 з 1 Гб пам'яті.

У 3D-ноутбуці від Lenovo буде 4 Гб ОЗУ з можливістю розширення до 8 Гб (стандарт DDR3), а також з'явиться 500 Гб вінчестер. Додатково виробник встановлює в пристрій SSD-накопичувач на 64 Гб Rapiddrive, на якому записані системні файли Windows 7. Завдяки цьому дана ОС завантажується менш ніж за 10 секунд. З інших мультимедіа-особливостей слід виділити наявність HDMI-роз'єму, аудіосистеми класу Dolby Home Theater і Blu-ray приводу. У ноутбуці застосовується фірмова технологія регулювання рівня контрастності і підсвічування дисплея OneKey Theater and Ambient Light Sensor. Ноутбук від Lenovo має Bluetooth-модуль, що підтримує специфікацію 2.1 + EDR, Wi-Fi-адаптер з IEEE 802.11 b / g / n, 1.3-МП камеру з 6-секційної Li-ion батарея.

3-МП камеру з 6-секційної Li-ion батарея

Lenovo недавно "обзавелася" моделлю 3D-ноутбука

Говорячи про щойно надійшов у продаж Lenovo IdeaPad Y560D , Можна сказати, що даний 3D-ноутбук підійде тим, хто планує грати в повнофункціональні 3D-ігри (коли вони стануть шірокораспространенние), а також дивитися новітні кінофільми в 3D-якості на Blu-ray. Вартість пристрою в 1199 доларів є більш ніж просто адекватної заявленим апаратним характеристикам і також буде сприяти просуванню тривимірних технологій в масовий сегмент ринку.

ASUS G51J

3D-ноутбук від ASUS з'явився на ринку подібних пристроїв одним з перших. Ця модель працює на базі чотирьох ядерного процесора Intel Core i7-720QM з тактовою частотою 1.6 ГГц, що показує гідний рівень продуктивності в типових додатках. В ASUS G51J є 4 Гб ОЗУ і два 320 Гб вінчестера. Екран має вже звичну для мультимедіа-пристроїв діагональ 15.6 дюймів, але вельми малопоширене при цьому Full HD-дозвіл. Очевидно, що картинка повинна відрізнятися від конкуруючих аналогів, але, на превеликий жаль, відмінності все-таки не на користь пристрою від ASUS. У екрану досить середній рівень передачі кольору, хоча і досить великі кути огляду і висока контрастність. Як би там не було, але в подібних топових моделях доречно встановлювати більш якісні екрани.


3D-ноутбук від ASUS може розчарувати кіноманів

Якщо розглянуті нами вище пристрої працюють з видеоадаптерами від AMD (ATI Radeon), то ASUS G51J використовує технологію для показу тривимірного зображення від Nvidia (тут встановлено відеоадаптер GeForce GTX 260M з пам'яттю 1 Гб). Вона має на увазі перегляд відео в затворів окулярах. Сенс технології полягає в наступному - на екрані ноутбука з частотою 120 Гц виводиться зображення, сигнал з якого надходить на спеціальний ІК-передавач. У затворів очок, в свою чергу, присутній ІЧ-приймач, які вловлює ці сигнали і налаштовує частоту мерехтіння затвора в стеклах окулярів. Самі мерехтіння виробляються окремо для кожного ока. Ми не беремося судити строго реалізацію даної технології в цьому пристрої, але не може не згадати явні недоліки, які "спливають" в ході використання ASUS G51J . По-перше, при постійному мерехтінні стекол в окулярах очі глядача будуть втомлюватися і самої людини може почати заколисувати. По-друге, при перегляді картинки збоку помітно інвертування кольорів, а також поява артефактів у вигляді двоящихся фігур. По-третє, в динамічних сценах помітно уповільнення продуктивності відеоадаптера і втрата якості картинки через низьку швидкості ЖК-матриці. По-четверте, самі затворні окуляри поки коштують дорожче поляризаційних і вимагають спеціального догляду (їх треба заряджати).

На наш погляд, представлена ​​модель ASUS G51J виглядає, з одного боку, відповідної своєму класу ігрових ноутбуків, але, з іншого боку, по ряду аспектів реалізація мультимедіа-складової залишає більше питань, ніж відповідей. Ми вважаємо, що цей ноутбук можна використовувати для 3D-ігор, але завзяті кіномани, вже очікують тривимірні кінофільми на Blu-ray з гідною якістю, будуть, швидше за все, розчаровані (якість екрану не буде передавати колір і контрастність на необхідному рівні).

Toshiba A665

Ще один анонс 3D-ноутбука відбувся нещодавно у Toshiba. У лінійці Sattelite з'явилася модель A665, яка стала другим подібним пристроєм у цього виробника (перше було випущено для японського ринку). Пристрій являє собою портативний комп'ютер з екраном з 15,6-дюймовою діагоналлю з матрицею TruBrite HD з частотою 120 Гц і світлодіодним підсвічуванням. Як процесор в ноутбук встановлюється Intel Core i7, але до моменту початку продажів можлива поява і інших модифікацій.


Toshiba вступила в гонку за 3D

У ноутбуці буде встановлена ​​дискретна відеокарта Nvidia GeForce GTS 350M і реалізація перегляду 3D буде, природно, виконана через технологію Nvidia 3D Vision з затворів очками. Вище, коли мова йшла про ноутбук від ASUS, в якому застосовувалася точно така ж система, ми в ролі нестачі згадали відсутність Blu-ray-приводу. У ноутбуці від Toshiba цей аспект врахований і пристрій стає першим на ринку комп'ютером, який оснащується Nvidia 3D Vision і може показувати Blu-ray 3D на власному екрані. Залежно від майбутніх модифікацій ноутбука, його власник зможе не тільки відтворювати такі диски, але і записувати або перезаписувати їх. В іншому у Toshiba Satellite A665 все стандартно для свого класу техніки - HDMI-роз'єм, 3 звичайних USB 2.0-роз'єму і один комбінований для підзарядки підключених портативних пристроїв тоді, коли ноутбук знаходиться в сплячому режимі, підтримка Wi-Fi 802.11 b / g / n і Bluetooth 2.1. З приємних дрібниць можна відзначити гібридний аналоговий і DVB-T ТВ-тюнер, а також якісну аудіосистему Harman Kardon з Dolby Advanced Audio.

Toshiba Satellite A665 , На наш погляд, є просунутий варіант 3D-ноутбука для різних завдань, пов'язаних з роботою з тривимірними мультимедіа даними. Він підійде як любителям відеоігор, так і дизайнерам, так само як і будь-яким іншим категоріям користувачів, готових заплатити за нього не менше 2500 доларів у серпні 2010 року.

Але який сенс закладений взагалі у використанні тривимірних зображень?

Лента Новостей

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация