вибір ноутбука

 1. З чого почати вибір ноутбука
 2. Навіщо вам потрібен ноутбук?
 3. Скільки ви готові витратити на ноутбук?
 4. Завдання, для вирішення яких вибирається ноутбук
 5. Визначтеся з вимогою до мобільності ноутбука
 6. Чи є у вас особливі вимоги до ноутбука?
 7. Вибір категорії ноутбука
 8. 1. Бюджетні ноутбуки
 9. 2. Ультрапортативні
 10. 3. дескноути
 11. 4. Нетбуки
 12. 5. Спеціальні ноутбуки
 13. Ноутбук якої фірми краще вибрати?

07.06.2010

Вибір ноутбука - справа серйозна. Якщо підійти до нього з усією відповідальністю, то можна вибрати ноутбук, який буде оптимально підходити під ваші запити і максимально виправдовувати витрачені на нього гроші. Для того щоб ваш вибір б успішний, ви повинні мати чіткі відповіді на ряд питань.


З чого почати вибір ноутбука

Вибір ноутбука - справа серйозна. Якщо підійти до нього з усією відповідальністю, то можна вибрати ноутбук, який буде оптимально підходити під ваші запити і максимально виправдовувати витрачені на нього гроші. Для того щоб ваш вибір б успішний, ви повинні мати чіткі відповіді на ряд питань.

Навіщо вам потрібен ноутбук?

Найперше, з чого варто почати вибір ноутбука - запитати себе наскільки він вам необхідний. Ви повинні розуміти, що за ці гроші ви змогли б купити звичайний стаціонарний комп'ютер з продуктивністю на порядок вище. До того ж, ви змогли б ще вибрати і монітор з нормальною матрицею і потрібним вам розміром.

Як і звичайний стаціонарний комп'ютер, ноутбук може ламатися. Однак вартість ремонту буде різною. Наприклад, ремонт відеокарти ноутбука Acer буде в кілька разів дорожче аналогічної проблеми в стаціонарному ПК.

Якщо ноутбук вам дійсно потрібен, в такому випадку вам не важко буде відповісти на друге питання - навіщо саме він вам потрібен, для яких цілей ви його вибираєте? Той фактор, де і в яких умовах буде використовуватися ноутбук, істотно вплине на вибір моделі ноутбука.

Люди, які часто подорожують і хочуть мати комп'ютер під рукою, виберуть одну модель ноутбука. Ті люди, для яких ноутбук є мобільним робочим місцем, виберуть іншу модель ноутбука. Якщо людина купує ноутбук для економії місця будинку, замість стаціонарного ПК, він вибере третю модель ноутбука.

Скільки ви готові витратити на ноутбук?

У більшості вибір ноутбука жорстко обмежується бюджетом. Людина готова віддати за ноутбук від $ XXX до $ YYY. Виходячи з цього, формується ряд моделей ноутбуків, які мають потрібні параметри, і їх ціна не виходить за рамки певного бюджету. Потім вибір відбувається вже серед цих моделей.

Безперечно, розмір бюджету має вирішальний вплив на вибір моделі ноутбука.

Однак досить часто фахівцям компанії «VIST» доводиться стикатися з категорією замовників, яким бюджет не важливий зовсім. У цьому випадку вибір ноутбука буде більшою мірою визначатися списком завдань, які стоять перед ноутбуком.

Завдання, для вирішення яких вибирається ноутбук

Якщо основними завданнями будуть: робота в Інтернеті, робота в офісних додатках, перегляд фільмів, гра в Zuma Deluxe - не переживайте, тому що з цим впорається будь-який ноутбук. А ось якщо ви обираєте такий ноутбук, який би без проблем справлявся з найостаннішими іграми, або який підходив би для роботи в 3ds Max, або ви плануєте використовувати ноутбук як носіїв для HDTV - то для вирішення таких завдань до ноутбука виникає ряд вимог.

Визначтеся з вимогою до мобільності ноутбука

Мобільність в першу чергу визначається такими параметрами, як діагональ матриці і час роботи від акумулятора. Від діагоналі матриці безпосередньо залежить вага ноутбука і його загальні габарити. Якщо ви плануєте поставити ноутбук вдома, то є сенс брати ноутбук з широкою діагоналлю. Хоча якщо ви купуєте ноутбук тільки для того щоб підключити до нього вдома телевізор, то оптимальним буде вибір ноутбука з маленькою діагоналлю. Якщо ноутбук потрібен для поїздок, то краще пожертвувати величиною екрану на користь меншої ваги і більш компактні габарити.

Для домашнього ноутбука час роботи від акумулятора є не таким вже й важливим параметром. А для тих, хто часто працює на ноутбуці немає від мережі, рекомендую купити додаткову батарею. Час роботи від акумулятора, вказане виробником, часто дуже умовно. Зазвичай воно вказується з характерною в таких випадках приставкою «до» (наприклад, «до 5 годин»). Швидше за все, це означає, що ноутбук зможе протриматися 5 годині на акумуляторі при мінімальному навантаженні (при читанні тексту з екрана), при відключених мережевих адаптерах, мінімальної яскравості екрану і інших «енергозберігаючих» умовах. А з урахуванням того, що різні виробники розуміють цю величину по-різному, немає ніякої гарантії, що ноутбук, із зазначеним часом роботи від акумулятора 5 години працюватиме довше ноутбука від іншого виробника, з вказаним часом роботи 4 години.

Чи є у вас особливі вимоги до ноутбука?

Кому-то конче необхідний порт eSata або FireWir, для кого-то немислима робота без додаткової цифрової клавіатури. Незважаючи на те, що відсутність потрібного порту дуже часто можна вирішити за допомогою плати розширення ЕxpressCard, краще визначитися з цими моментами відразу і вибрати ноутбук вже з наявністю потрібних інтерфейсів.

Вибір категорії ноутбука

Маючи уявлення про те, який ноутбук вам потрібен, і для яких саме завдань ви його купуєте, давайте перейдемо до огляду категорій ноутбуків. Скажу відразу, це поділ досить умовно, і в різних джерелах ви можете знайти трохи відрізняються варіанти.

1. Бюджетні ноутбуки

Як зрозуміло з назви, такі ноутбуки мають цілком демократичну ціну. За $ 400- $ 600 ви зможете вибрати непоганий ноутбук для роботи. Розмір екрану на ноутбуках цієї категорії зазвичай становить 14-15 дюймів. Як правило, такі ноутбуки оснащуються процесорами Сeleron, DualCore, рідше Sempron. Тактова частота процесора становить 1.6 - 2.0 ГГц. Об'єм оперативної пам'яті складає один або два гігабайти. Жорсткий диск має розмір 160-250 гігабайт. Відеокарта зазвичай вбудована.

Такий ноутбук є оптимальним вибором для вирішення офісних завдань. Це прекрасний вибір для студента, або для школяра. Крім вирішення офісних завдань, на цьому ноутбуці ви можете без проблем дивитися фільми, слухати музику, обробляти стандартні фотографії, грати в невимогливі до ресурсів ігри, тощо В якійсь мірі цю категорію ноутбуків можна розглядати як альтернативу домашньому стаціонарному ПК, якщо на ньому немає необхідності вирішувати якісь завдання, вимогливі до продуктивності.

ASUS F80L
ASUS F80L

2. Ультрапортативні

Ідеальний вибір для подорожей і відряджень. Головною відмінністю цієї категорії є мала вага, компактні габарити і довгий час роботи (до 8 годин). Правда за ці зручності вам доведеться заплатити не менше $ 700. Ці ноутбуки оснащуються матрицею розміром 11-13 дюймів. На них встановлюються спеціальні процесори ULV. Корпус виготовляється з легких сплавів і полімерів типу кевлар. Ноутбуки цієї категорії є ідеальним вибором для тих, хто не розлучається з ноутбуком практично ніколи.

SONY VAIO VGN-TT3WRNX
SONY VAIO VGN-TT3WRNX

3. дескноути


У цій категорії ви знайдете повноцінну заміну стаціонарним ПК. Ноутбуки з цієї категорії порадують навіть упереджених геймерів. Ціна від $ 1000. Екран розміром в 15-17 дюймів, часто зі світлодіодним підсвічуванням або з S-IPS РК матрицею, буде гідною заміною звичайного монітора. Топові процесори 8 серії і 3-4 гігабайти оперативної пам'яті дозволять насолодитися високою продуктивністю в роботі ноутбука. Ви маєте можливість вибрати моделі з двома вінчестерами до 640 гігабайт. Ці ноутбуки оснащуються потужними відеокартами на окремому чіпі. У деяких моделях ви можете зустріти і приводи Blue Ray. З недоліків можна виділити високе тепловиділення і невеликий час роботи від акумулятора.

Acer Aspire 8530G-723G32MN
Acer Aspire 8530G-723G32MN

HP EliteBook 8730w
HP EliteBook 8730w

4. Нетбуки


Новий і перспективний напрям. Свого роду компроміс між першою і другою категорією. Дуже часто ноутбук, який людина постійно носить з собою, необхідний для вирішення завдань, які не вимагають від нього особливої ​​продуктивності. Робота з документами, перегляд фільму, пошук інформації в інтернеті не вимагає потужного процесора, великого обсягу оперативної пам'яті і т.п. Цілком вистачить процесора з частотою 2 ГГц і одного Гб оперативної пам'яті. Обсяг вінчестера також може бути мінімальним. Якщо ви не використовуєте ДВД привід, то немає і сенсу за нього переплачувати - виберіть модель без нього. Екран розміром 8.9 дюймів цілком підходить для роботи. Середня ціна нетбуків становить $ 400-450.

Asus Eee PC 1002HA
Asus Eee PC 1002HA

5. Спеціальні ноутбуки


Виділимо ще цю «особливу» категорію ноутбуків. Сюди можна віднести захищені ноутбуки, які не бояться ні води, ні ударів і тряски, промислові ноутбуки, планшетні ноутбуки. Ті, хто купує подібний ноутбук, зазвичай сам знає, навіщо йому потрібен саме такий. Якщо у вас немає відповіді на це питання щодо даної категорії ноутбуків, то краще зупинити свій вибір на моделях простіше. Тим більше, наприклад, за захищений ноутбук за ціною в $ 3000 ви отримаєте продуктивність офісного ноутбука за $ 500.

Dell Latitude E6400 XFR
Dell Latitude E6400 XFR

Ноутбук якої фірми краще вибрати?

Я б радив не зациклюватися на цьому питанні. Вже минули ті часи, коли компанії розробляли ноутбуки «з нуля» на своїх заводах. Зараз ніхто не буде розробляти під конкретну модель ноутбука материнську плату, систему охолодження і т.п. - простіше або замовити, або купити вже розроблені. Виробників оригінальної продукції під власною торговою маркою зараз практично не залишилося. Якщо для деяких моделей той же Asus, LG або Samsung і використовує оригінальні елементи, то для переважної більшості моделей реальними виробниками є зовсім заводи цих брендів.

В основному виробництво ноутбуків здійснюється за двома схемами. OEM (Original Equipment Manufacturer) - це коли реальний виробник самостійно розробляє технічні специфікації і випускає готові моделі ноутбуків, а компанія-вендор продає ці ноутбуки під своєю торговою маркою. Тому не дивуйтеся, якщо ваш ноутбук Toshiba і який-небудь Stilo будуть схожі як дві краплі води. За цією схемою працюють маловідомі бренди.

Більш шановні компанії (Sony, Apple, Acer, HP) використовують схему ODM (Original Design Manufacturer). У цьому випадку реальний виробник надає тільки свої виробничі потужності. А сама технологія компанії-замовника.

Зараз в світі трохи більше півтора десятка реальних виробників ноутбуків: Quantа, Compal, Wistron, Asustek, Samsung, Inventec, Arima, Mitac, Uniwill, Foxconn ... Який виробник для якого бренду робить ноутбуки - розібратися неможливо. Тому при виборі ноутбука більше орієнтуйтеся на конкретну модель.

Як і будь-яка техніка, ноутбук може ламатися. Періодично йому необхідна апаратна профілактика і т.п. Компанія Vist якісно виконає ремонт ноутбуків в Харкові .

Наостанок хочу порекомендувати вам корисний ресурс, що дозволяє провести підбір ноутбуків по заданих параметрах Ноутбуки - Вибір за параметрами - Яндекс.Маркет.

Рейтинг: 4.2 з 5. Оцінок: 34.

Скільки ви готові витратити на ноутбук?
Навіщо вам потрібен ноутбук?
Якщо ноутбук вам дійсно потрібен, в такому випадку вам не важко буде відповісти на друге питання - навіщо саме він вам потрібен, для яких цілей ви його вибираєте?
Скільки ви готові витратити на ноутбук?
Чи є у вас особливі вимоги до ноутбука?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация