Вибір ноутбука, частина третя: ноутбуки бізнес-класу і моделі початкового рівня

 1. Ноутбуки початкового рівня
 2. Рекомендовані характеристики
 3. Рекомендовані моделі
 4. Ноутбуки бізнес-класу
 5. Рекомендовані характеристики
 6. Рекомендовані моделі

2006 р Заключна частина циклу «Вибір ноутбука».У даній статті мова піде про двох практично протилежних сегментах: найбільш доступних портативних ПК і дорогих ноутбуках для бізнес-користувачів.

Дві попередні статті циклу «Вибір ноутбука» були присвячені самим компактним моделям і домашнім мультимедійних ноутбуків. Настав час завершити цей цикл і розповісти про двох, що залишилися категоріях - ноутбуках бізнес-класу і недорогих моделях початкового рівня.

Нагадаємо, що по вертикалі на цій картинці відкладається ціна (горизонтальні лінії приблизно відповідають $ 1000, $ 2000 і $ 3000), а по горизонталі - пріоритет використання.

Ноутбуки початкового рівня

До цієї категорії потрапляє більшість моделей ціною до $ 1000.. Такі моделі, як правило, купуються або домашніми користувачами з обмеженим бюджетом, або організаціями в тому випадку, якщо прийнято рішення замінити настільні ПК на більш зручні у багатьох випадках ноутбуки.

Для портативних комп'ютерів початкового рівня характерні наступні недоліки:

 • Невисока продуктивність. Здебільшого моделі економ-класу грунтуються на бюджетних варіантах популярних процесорів - Celeron, Celeron M або Sempron, - а також на платформах VIA і Transmeta. Правда, в цю категорію нерідко «сповзають» застарілі моделі на базі настільних Pentium 4 і Athlon - в цьому випадку ви можете отримати досить непогану продуктивність, але такі ноутбуки будуть важчими, з більш високими ступенем нагрівання корпусу і рівнем шуму і будуть працювати від батареї максимум 1,5-2 години.
 • Відносно висока маса і великі габарити. Серед ноутбуків початкового рівня моделі з масою до 3 кг досить рідкісні. У найкращому разі ви отримаєте ноутбук вагою 2,7-2,8 кг.
 • Чи не кращі екрани. Здебільшого такі ноутбуки обладнуються матрицями з роздільною здатністю 1024х768 з посередніми характеристиками: не надто високою контрастністю, маленькими кутами огляду, невисокою швидкістю реакції пікселів.

Але є у цієї категорії ноутбуків і деякі переваги - крім мінімальної вартості:

 • Великі розміри дозволяють розмістити чималу кількість комунікаційних роз'ємів. Нерідко тут можна зустріти геть відсутні у подавляющегг більшості дорожчих ноутбуків порти LPT, COM, а іноді і PS / 2 (останній, правда, зовсім рідко).
 • хоча час роботи від батарей і кілька менше, ніж у більш дорогих моделей, але все ж цілком достатня - нерідко бюджетні моделі можуть витримати до 3,5-4 годин автономної роботи.
 • Якщо ще зовсім недавно більшість недорогих портативних ПК виглядало, м'яко кажучи, неважливо, то сьогодні в категорії до $ 1000. цілком можна підібрати приємний на вид ноутбук.
 • Хоч ми і назвали продуктивність невисокою, для більшості сучасних офісно-домашніх завдань її буде цілком достатньо.

Загалом, не варто особливо боятися покупки недорогого ноутбука, але має сенс заздалегідь підготуватися до того, що пристрій не буде ідеальним. Якби недорогі ноутбуки не мали недоліків, більш дорогі моделі давно перестали б існувати.

Рекомендовані характеристики

Процесор: в економ-класі найчастіше зустрічаються моделі на базі Intel Celeron M і AMD Sempron. Втім, якщо пошукати, можна знайти і пару недорогих ноутбуків на базі Pentium M. Чи не рекомендуємо купувати моделі з «настільними» Celeron, Pentium 4 і Athlon 64 - шуміти і грітися вони будуть помітно більше, а продуктивність в даному випадку буде впиратися в інші компоненти системи.

Відео: більшість бюджетних ноутбуків обладнано інтегрованою графікою. Дуже рідко трапляються моделі зі старенькими дискретними рішеннями - NVIDIA GeForce Go 5200 або ATI Mobility Radeon 9000/9200. Ці адаптери працюють не швидше, ніж інтегровані рішення від Intel.

Пам'ять: як правило, в базовій конфігурації недорогі ноутбуки оснащуються 256 Мбайтами оперативної пам'яті. На сьогоднішній день для комфортної роботи цього мало, тому радимо розширити обсяг до 512 Мбайт. Благо, пам'ять зараз коштує не особливо дорого.

Екран: по-справжньому хороші матриці в недорогих ноутбуках не встановлюються, тому нехай вас не бентежить не дуже висока якість зображення. Хороший екран варто хороших грошей, і від цього нікуди не дінешся.

Рекомендовані моделі

Як хороших варіантів в даній категорії ми можемо рекомендувати наступні протестовані нами моделі: iRU Intro 3515 (див. Огляд « iRU Intro 3515 - новий «друг» краще старих двох »), RoverBook Voyager B511 (див. Огляд« Швидкісний позашляховик - RoverBook Voyager B511 »), MaxSelect TravelBook M620 (див. Огляд« Бюджетний Centrino? Чому б і ні! MaxSelect TravelBook M620 »).

iRU Intro 3515: один з найбільш недорогих ноутбуків на ринку

Вельми доступний ноутбук з гідним часом автономної роботи - MaxSelect M620

RoverBook Voyager B 511: ця модель економ-класу заснована на платформі Sonoma - новітній версії Centrino

Ноутбуки бізнес-класу

Спочатку ноутбуки були придумані саме як інструмент для бізнесу. І, незважаючи на те, що з тих пір багато чого змінилося, портативні ПК все ще залишаються в більшій мірі інструментом і символом успішних і діяльних людей.

Ноутбук, призначений для роботи, повинен бути в першу чергу зручним. Тому основними достоїнствами моделей бізнес-класу є найзручніші клавіатури, найбільш якісні матриці, продумане розташування комунікаційних роз'ємів. Нерідко ноутбуки бізнес-класу оснащуються одночасно двома типами маніпуляторів (Touchpad і Trackpoint) для того, щоб користувач сам міг вирішити, яким йому зручніше користуватися.

Компактні розміри і невисока маса також є одними з важливих переваг моделей даної категорії. Адже нерідко їх власникам доводиться працювати не тільки в офісі, але і в дорозі або на будь-яких виїзних заходах. Це передбачає ще й необхідність довгий час обходитися без зарядки акумулятора - так що виробники намагаються зробити ноутбуки бізнес-класу якомога більше «довгоживучими».

Ще однією рисою, що відрізняє такі моделі, є широкий вибір аксесуарів - додаткових батарей, що збільшують час автономної роботи; док-станцій і порт-реплікаторів, що дозволяють з максимальною зручністю переходити від «настільного» режиму роботи до «мобільному»; всіляких сумок і чохлів, що оберігають ноутбук від пошкодження, і так далі.

Звичайно, за все доводиться платити. Ноутбук бізнес-класу, навіть в не найпродуктивнішою конфігурації, ніколи не буде коштувати дешево - просто-напросто тому, що в них використовуються найякісніші та технологічні компоненти.

Рекомендовані характеристики

Процесор: рекомендуємо придбання ноутбука на одному з двох процесорів: Intel Pentium M або AMD Turion. Перший забезпечує більший час автономної роботи, другий трохи більш продуктивний і обійдеться трохи дешевше. Не радимо купувати дорогий ноутбук бізнес-класу з бюджетними версіями цих процесорів - Intel Celeron M і AMD Sempron. Різниця в ціні не така вже й велика, а ось час роботи від батареї і продуктивність будуть відрізнятися істотно. Що стосується тактової частоти, то тут вже вирішувати вам - в залежності від ваших завдань. На наш погляд, для більшості завдань вистачить процесора з частотою до 1,8 ГГц. Велика продуктивність потрібно вкрай рідко.

Відео: в наші дні ноутбуки бізнес-класу нерідко оснащуються вельми гідним відео, найбільш популярні в даному сегменті ATI Mobility Radeon X600 і X700. У більшості випадків ноутбуки з дискретними відеокартами будуть коштувати помітно дорожче аналогічних моделей з інтегрованим графічним ядром, але наявність гідної графіки здатне зробити ваш портативний ПК воістину універсальним, придатним і для роботи, і для розваг.

Пам'ять: для того, щоб заощадити свої час і нерви, рекомендуємо придбати ноутбук як мінімум з 512 Мбайтами оперативної пам'яті. Менше не варто однозначно, інакше ви будете приречені на періодичне гальмування операційної системи або додатків. Великі обсяги - в залежності від ваших потреб. Але не забувайте, що додаткова пам'ять не тільки підвищує ціну ноутбука, але і знижує тривалість автономної роботи.

Екран: багато виробників нині воліють широкоформатні екрани, навіть в ноутбуках, призначених для роботи. Але ми рекомендуємо придбати модель з класичним співвідношенням сторін екрану 4: 3 - в більшості додатків зручніше працювати саме на такому дисплеї. Зрештою, всі документи до сих пір розташовуються на аркуші А4 вертикально!

Що стосується діагоналі екрану, то ми рекомендуємо 15 дюймів в тому випадку, якщо мобільне використання передбачається не дуже часто, і 14 дюймів, якщо ви збираєтеся часто брати ноутбук в дорогу. На сьогоднішній день для цих діагоналей доступні дозволу 1024х768 і 1400х1050. Природно, друге переважно, але помітно дорожче.

Інше: робочий ноутбук повинен бути досить легким і компактним, щоб його було можливо взяти з собою у відрядження, на презентацію або на нараду. Крім того, він повинен забезпечувати достатній час автономної роботи, щоб ви могли встигнути зробити всі свої справи в тому випадку, якщо розетка категорично недоступна.

Рекомендовані моделі

З недорогих моделей можемо рекомендувати MaxSelect TravelBook Z42Wide (див. Огляд « Уособлення практичності - MaxSelect TravelBook Z42Wide »). Цей ноутбук довгий час був чемпіоном нашій тестовій лабораторії по часу автономної роботи. Він досить легкий і компактний, а крім того, передбачає використання док-станції.

Основна перевага MaxSelect Z 42 Wide - тривала робота від батареї

Справжня квінтесенція даного сегмента ринку - модель HP Compaq nc6220 (див. Огляд « Яким повинен бути ноутбук для бізнесу: HP Compaq nc6220 »). Цей портативний ПК просто створений для роботи, а ознайомившись з присвяченій йому статті, ви зможете зрозуміти, що таке справжній ноутбук бізнес-класу.

Цей портативний ПК просто створений для роботи, а ознайомившись з присвяченій йому статті, ви зможете зрозуміти, що таке справжній ноутбук бізнес-класу

HP Compaq nc 6220 - зразковий представник бізнес-класу

Якщо ви маєте в своєму розпорядженні достатньо коштів і хочете придбати по-справжньому універсальний ноутбук преміум-класу, то рекомендуємо вам придивитися до LG LM70. Ця у всіх відносинах гідна модель обладнана дискретною графікою ATI Mobility Radeon X600 і потужним процесором Pentium M, а отже, здатна працювати дуже швидко. До того ж ноутбук дуже тонкий, легкий і неймовірно зручний.

LG LM 70: тонкий, легкий, зручний і продуктивний

Отже, ми завершили наш цикл, присвячений вибору ноутбука. На сьогоднішній день ринок ноутбуків вельми складний, і розібратися «хто є хто» не завжди просто. Тому ми сподіваємося, що наші статті були вам корисні і допомогли вибрати «супутника життя».

Лента Новостей

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация