Вибираємо материнську плату для настільного комп'ютера

  1. Чіпсет: вибір кращої моделі
  2. Форм-фактор: чим менше, тим доступніше
  3. Інтерфейси: чим сучасніше, тим краще
  4. Рекомендації по вибору

Найдоступнішими місцями для покупки компонентів ПК є онлайн-магазини Найдоступнішими місцями для покупки компонентів ПК є онлайн-магазини. На хороших сайтах можна обмежити асортимент, вказавши певні параметри. Щоб знайти материнську плату, потрібно відкрити розділ «Комплектуючі» і вибрати розділ «Материнські плати». Далі потрібно відфільтрувати ваші моделі по роз'єму (наприклад, Socket 1150) або іншими параметрами.

Чіпсет: вибір кращої моделі

Для системи на базі Socket 1150 ми рекомендуємо материнську плату з чіпсетом Intel Z97, для системи AMD FM2 + - AMD A88X. Це топові чіпсети, для яких і вибір материнських плат найширший. Якщо ви купите більш доступний чіпсет, заощадите гроші, але позбавите себе можливості дооснащення та переоснащення в майбутньому.

Довідка: чіпсет - це центральний елемент управління, через який проходить обмін даними між процесором і всіма іншими компонентами. Для Intel Socket 1150 існує безліч класів. Hxx, наприклад, позначає середній клас, Zxx - вищий клас. Чіпсети для бізнес-сегменту позначаються Qxx і Bxx (урізані).

Перше з двох чисел позначає покоління чіпсетів: 9-е - найостанніша, попереднє 8-е - практично ідентичне, але для процесорів Haswell Refresh , Можливо, буде потрібно оновлення Windows. Друге число позначає кількість активних функцій: x7 - обмежень немає, x1 - сильно урізаний мінімальний варіант.

Друге число позначає кількість активних функцій: x7 - обмежень немає, x1 - сильно урізаний мінімальний варіант

Intel пропонує чіпсети для різних материнських плат в залежності від цільової групи. Бюджетні варіанти обмежені в можливостях, а найкраще співвідношення ціна-продуктивність - у плат Z97.

Форм-фактор: чим менше, тим доступніше

Який з трьох найбільш популярних розмірів вибрати - ATX, MicroATX або Mini-ITX (див. Рис. Справа), залежить в першу чергу від розмірів корпусу. Маленькі варіанти можна встановити в корпусу будь-яких розмірів. Якщо нічого не заважає, можна заощадити пару сотень рублів при виборі розмірів: як правило, плати форм-фактора ATX найдорожчі, невеликі Mini-ITX через малу кількість примірників на другому місці, і найдешевші - плати MicroATX.

На продуктивності розмір жодним чином не відбивається. Чим більше плата, тим більше слотів на ній знаходиться, і що стосується слотів PCI (e), це може представляти інтерес хіба тільки для геймерів, які користуються комп'ютерами класу High End і шукають плату з двома слотами PCIe 3.0 x16 для установки двох відеокарт.

Плати форм-фактора ATX вміщаються тільки в корпусу MidiTower або FullTower і надають більше місця для карт розширення, ніж будь-які інші материнські плати. Плати MicroATX дешевше всіх інших, а стандарт Mini-ITX підходять для складання невеликих домашніх ПК.

Для середньостатистичного користувача набагато більш важливе значення мають слоти RAM, якими плати Mini-ITX (а також деякі ATX і MicroATX) оснащені за все в двох примірниках, причому через поліпшує продуктивність двоканального режиму спочатку зайняті обидва. Тому ми рекомендуємо плати з чотирма слотами RAM, в які можна встановити до 32 Гбайт оперативної пам'яті.

Інтерфейси: чим сучасніше, тим краще

В даний час, у зв'язку з відсутністю високошвидкісних зовнішніх дисків, USB 3.1 і раніше особливо не потрібен, але ситуація може змінитися протягом декількох років. Так що невелика націнка за USB 3.1 не повинна лякати, тим більше що така покупка автоматично забезпечить наявність USB 3.0.

У комплекті також повинні бути порти M.2 і SATA Express - в платах з чіпсетом Z97 вони вже є за замовчуванням. Материнські плати, оснащені адаптером бездротової мережі, ми розглядаємо швидше критично: підтримка сучасного стандарту 802.11ac обійдеться в пристойну суму. Логічніше і дешевше купити зовнішній адаптер Wi-Fi.

Роз'єм М.2 вміщує SSD-накопичувач у формі модуля розширення, завдяки чому не доводиться використовувати додаткове місце і кабелі. Популярний роз'єм М.2 в 10 Гбіт / с ненабагато швидше SATA 3.

Рекомендації по вибору

В основному, відомі виробники материнських плат - це ASRock, ASUS, Gigabyte і MSI. Перш ніж прийняти рішення на користь когось із них, зверніть увагу на гарантійні умови: три роки гарантії проти одного - вагомий аргумент.

В принципі, вибравши материнську плату одного з вищеназваних виробників, ви не помилитеся. В результаті всіх пошуків за критеріями зі статті ми зупинилися на ASUS Z97-A / USB 3.1 (близько 13 200 руб.) Для процесора з роз'ємом Socket 1150. Для AMD A10-7870K таким же чином ми вибрали MSI A88X-G45 Gaming (близько 8500 руб.).

Контролер пам'яті процесора Intel Haswell підтримує пам'ять стандарту DDR3-1600. Вибір доступних модулів досить великий.

Завершується підбір комплектуючих пошуком оперативної пам'яті. Для системи Intel 1150 підійде DDR3-1600, для AMD A10-7870K - DDR3-2133. Для більшості користувачів ми радимо набір з двох модулів по 4 Гбайт SO-DIMM, для систем класу High End потрібно побільше пам'яті - два модуля по 8 Гбайт.

Використання наборів торгових марок ADATA, Corsair, Crucial, Kingston, Patriot або Transcend зазвичай не становить проблем. Щоб діяти напевно, перевірте на сайті виробника материнської плати або пам'яті, чи пройшли модулі тестування на обраної платі. Так ви будете впевнені, що компоненти вашого ПК ідеально підібрані до корпусу і блоку живлення .

Фото: Компанії-виробники; Juliane Weber

Лента Новостей

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация