Відеокамера Sanyo Xacti VPC-HD2000

 1. Конструкція, технічні характеристики
 2. відео- фотозйомка
 3. додається ПЗ
 4. Тестування в Imatest
 5. Порівняльне тестування в однакових умовах
 6. висновки

Цей екземпляр конструкторської думки дизайнерів Sanyo привертає до себе увагу не тільки зовнішнім виглядом (дуже вже по-дорослому виглядає здоровенний об'єктив - здоровенний для аматорського сегмента відеокамер, звичайно). Той, хто прочитає кілька пропозицій на сторінці офіційного сайту, задумається: чи жарт, двенадцатімегапіксельние фотографії з дозволом 4000x3000 і прогресивне (без інтерлейс ) Відео 1920x1080 з частотою кадрів аж 60 в секунду!

Конструкція, технічні характеристики

Комплектація даної відеокамери досить щедра:

 • док станція
 • блок живлення з шнурами
 • відеокабелі: композитний + S-video, компонентний
 • USB-кабель
 • USB-перехідник, адаптер з 3,5 мм на 2,5 мм для підключення зовнішнього мікрофона
 • ферритові фільтри для HDMI-кабелю, для кабелю мікрофона
 • ремінець на руку, кришка для об'єктива, м'який чохол
 • ІК-пульт дистанційного керування
 • документація та листівки англійською мовою, CD-диск з ПО (на диску присутній PDF-інструкція на російській)

На жаль, HDMI-кабель в комплекті відсутній. Це дивно, і наводить на сумні роздуми: рік тому компанія Не скупіться на комплектуючі. Втім, і без цього кабелю аксесуарна купка виглядає солідно ( як це все було втиснуте в невелику коробку?).

Великий об'єктив - ось на що звертаєш увагу при першому погляді на апарат. Наявна різьблення діаметром 40,5 мм дозволяє використовувати додаткові аксесуари, наприклад, ширококутний, телеконвертер або "риб'яче око" (купуються окремо).

Спереду, під об'єктивом, знаходяться приховані під кришкою інтерфейси для підключення навушників (стандартне 3,5 мм гніздо) і зовнішнього мікрофона (гніздо 2,5 мм; спеціальний адаптер з 3,5 мм на 2,5 мм входить в комплект відеокамери).

Дана відеокамера, на відміну від безлічі апаратів модельного ряду Xacti, вміє ... стояти! Вдало розміщений центр ваги апарату і плоске днище зі злегка відстовбурченою вперед додатковим упором цілком дозволяють поставити відеокамеру на рівну поверхню. Правда, з відкинутим екраном рівновагу вже не настільки надійне - тут без штатива не обійтися.

ЖК-екран являє собою точну копію того, що вбудований в Sanyo Xacti VPC-HD700 , Хіба що написи розташовані трохи інакше. Характеристики в точності ті ж: 2,7 дюйма, 230 000 точок. Навіть динамік і перемикач режимів роботи камери NORMAL / SIMPLE на тих же самих місцях. Під екраном на корпусі камери знаходиться єдина кнопка, що включає і відключає харчування. Але потреби в ній немає - камера знеструмлюється, варто лише закрити екран.

Слот для карти пам'яті знаходиться під відкидною фіксується пластмасовою кришкою на петлях. А якщо зрушити назад спеціальний важіль, то вся права половина корпусу зрушиться, відкривши відсік, куди встановлюється батарея.

Тепер трохи про сюрпризи з серії "повернення трансформерів". Відразу і не зрозумієш, що верхня частина корпусу камери - це зрушується назад і вгору кришка, під якою ховається башмак для кріплення зовнішнього мікрофона, відомий спалах або додаткового підсвічування. Вбудований спалах захована в корпусі, і, щоб її підняти, необхідно натиснути кнопку, розташовану збоку на корпусі камери.

Всі органи управління розміщені ззаду, на круглому майданчику. Верх площадки вінчає кнопка PHOTO VIEW - чертовски корисна кнопка, що дозволяє змінити аспект видимій області в залежності від того, що ви збираєтеся робити (цієї кнопки так не вистачає в камерах Sanyo Xacti VPC-HD700 і Sanyo Xacti VPC-CA9 ).

Наприклад, якщо ви зайняті відеозйомкою, то на ЖК-екрані бачите те ж саме, що отримаєте в готовому відео (точніше, майже те ж саме). Але якщо вам потрібно зробити фотографії - не намагайтеся орієнтуватися по ЖК-екрану, поки не перейшли в режим PHOTO VIEW: на екрані ви бачите зовсім не те, що потрапить в фотознімок!

Досить оригінально виконаний важіль зуму, розташований в лівій половині кола. Регулювання зуму проводиться відтягуванням цього напівкруглого важеля вгору або вниз. Праву півколо займає схожий важіль. На відміну від регулювання зуму, цей повзунок фіксується в двох положеннях: режим камкордера і режим плеєра. У центрі операційної панелі знаходяться кнопки, якими створюється фотознімок і включається відеозапис. Доступ в меню здійснюється однойменної кнопкою, що знаходиться в нижній частині кола. Трохи нижче на корпусі розташований зручний п'ятипозиційний джойстик, за допомогою якого здійснюється навігація по меню або викликаються швидкі функції (в меню камери призначення функцій проводиться в пункті "Ярлики").

Ряд отворів на зовнішній стінці РК-екрану - це вбудований стереомикрофон. Мається на увазі, що під час зйомки він повинен бути направлений туди ж, куди дивиться і об'єктив, інакше зі звуком можуть бути несподівані сюрпризи.

У днище апарату знаходиться порт для з'єднання з док-станцією і різьбове поглиблення для кріплення відеокамери до штатива. Тут же є пластмасова кришка на гумовій ніжці, під якою розташований вхід для джерела постійного струму (зарядка відеокамери проводиться саме так).

Док-станція оснащена однією кнопкою, яка змінює режим роботи (вказати). На задній стінці станції раположен інтерфейси:

 • HDMI-вихід
 • відеовихід (композитний і компонентний)
 • USB-порт
 • роз'єм для підключення блоку живлення

Мініатюрний ІЧ-пульт управління комплектується батарейкою, на пульті є всі необхідні для повноцінної роботи органів управління.

Відеокамера комплектується досить ємним літій-іонним акумулятором DB-L50 потужністю 1900mAh; з такою батареєю стає можлива відеозйомка протягом 135 хвилин або 350-хвилинний перегляд відео.

Перерахуємо короткі технічні характеристики апарату:

значення

об'єктив
- 35-мм еквівалент
- світлосила
- фокусна відстань
- діаметр різьби


- 44.4-710mm (відео), 38-380mm (фото)
- F = 1,8 (wide) - 2,5 (tele)
- f = 6,3 до 63mm
- 40,5 мм

датчик зображення

одна CMOS-матриця 1 / 2,5 "8,1 Мп; хв. рівень освітленості 2 люкс

Габарити, вага

90x112,6x54,5 мм, 311 г з акумулятором

Споживання енергії

4,3W під час відеозапису; час роботи від батареї: 135 хв (відеозапис), 350 хв (програванням відео)

Носій

SD, SDHC карта пам'яті до 32 ГБ

формат відео

MPEG-4 AVC / H.264 (.MP4) + звук AAC 48 КГц, 16 біт, стерео:
- Full-HR: 1920x1080 (60 кадр / сек, 24 Мбіт / сек)
- Full HD: 1920x1080 (60 полів / сек, 16 Мбіт / сек)
- Full-SHQ: 1920x1080 (30 кадр / сек, 12 Мбіт / сек)
- HD-SHQ: 1280x720 (30 кадр / сек, 9 Мбіт / сек)
- TV-SHQ: 640x480 (30 кадр / сек, 3 Мбіт / сек)
- Web-SHR: 448x336 (240 кадр / сек, 8 Мбіт / сек)
- Web-UHR: 192x108 (600 кадр / сек, 8 Мбіт / сек)

формат фото

JPEG, 4000x3000, 3264x2448, 3264x1840, 1920x1080, 1600x1200, 1280x720, 640x480

оптичний трансфокатор

16x

інтерфейси

- аудіо-відео вихід * (Video: HDMI / D / S-Video / Composite video (NTSC / PAL) Audio: Stereo sound)
Microphone input (plug-in power type: φ2.5mm, φ3.5mm adaptor bundled)
Headphone output (φ3.5mm stereo mini-plug, 16Ω-32Ω)
USB 2.0 * (high-speed mode compatible)
* When used with Docking Station

Інші характеристики

електронний стабілізатор; LCD монітор 2,7 "TFT 230 000 пікс .; русифіковане меню,
Послідовна фотозйомка:
- 3264x2448, 6 кадр / сек, макс. 9 фото;
- 2288x1712, 12 кадр / сек, макс. 15 фото

Більш докладні дані можна побачити на сторінці продукту (Сайт англійською мовою).

На закінчення технічних описів наведемо ролик, що демонструє роботу з програмним меню відеокамери:

відео- фотозйомка

Ну все б нічого, аж ні - при перегляді отриманого можна використовувати на камері відео ми знову сумуємо і зітхаємо: ех, стабілізатор, стабілізатор ...

Дійсно, електронний стабілізатор практично не справляється зі своєю роботою. Відома проблема: чим вище дозвіл кадру, тим виразніше проявляються недоліки відеокамери. В тому числі, звичайно ж, і стабілізація (а фактично, її відсутність).

Не дуже-то радує танець безлічі кольорових мурашей в кадрі - це просто паразитний шум. По всій видимості, користувачеві слід ретельно вивчити можливості даної відеокамери і перед зйомкою вибирати необхідний режим.

Зйомка на максимальному зумі з руки - зовсім нерозумна витівка. Так, знову він, стабілізатор. А точніше, його нестача.

Кольори виходять досить натуральними (втім, точніше про них розповість Imatest ), Пересвічування в кадрі не спостерігається навіть при зйомці проти джерела світла.

Автоматичний баланс білого майже напевно помилиться, якщо зйомка проводиться в умовах складного освітлення. Тут потрібно не лінуватися, і виставити його вручну.

Окремо розповімо про функції прискореної зйомки (не плутати з прискореним відтворенням!). У даній камері ця функція реалізована неочевидним чином, і, поки не іспробуешь всі способи запису, так і не здогадаєшся, що означають два таких формату відео:

 • Web-SHR: 448x336 (240 кадр / сек, 8 Мбіт / сек)
 • Web-UHR: 192x108 (600 кадр / сек, 8 Мбіт / сек)

А означають вони саме прискорену зйомку. В меню камери немає окремого пункту з такою назвою; розробники Sanyo всього лише скромно помістили ці два формати в пункт Video, де вибирається режим запису. На перевірку виявляється, що відео, що отримується в цих режимах, зовсім не має такий божевільний fps. Частота кадрів там звичайна: 59,940 кадр / сек з прогресивною розгорткою. Ось тільки тривалість отримуваного файлу значно відрізняється від часу запису, і звук в файлах відсутня.

Ви вже звернули увагу на мерехтіння в наведених вище роликах? Це окреме питання, його ми розглянемо нижче.

Фотографічні здібності камери змушують міцно задуматися. З одного боку - негарне в цяточку зображення, зроблене на вулиці в автоматичному режимі з руки. І, з іншого боку - абсолютно чітка тестова таблиця, знята з ручними настройками (до речі, якщо проводити паралель з ТВ-лініями, то на фотографії таблиці цілком можна побачити дозвіл, що перевищує тисячу ліній як по вертикалі, так і по горизонталі).

додається ПЗ

Як бачимо, основним програмним забезпеченням, яким нагороджується користувач даної відеокамери, є Nero 8 Essentials.

Для установки Nero 8 Essentials необхідно вручну ввести 48-значний код, надрукований на пакеті, в якому зберігається диск з ПО. Досить утомливо, треба помітити.

Nero 8 Essentials - це збірник програм компанії Nero (сьогодні на офіційному сайті доступна вже наступна, дев'ята версія збірника).

Після установки весь цей зоопарк доступний з меню Пуск:

Оскільки нас з цього звіринця цікавить тільки ПО, що допомагає в обробці і збереженні відео, то має сенс звернутися до досить докладним оглядам цих програм:

Про Xacti Screen Capture коротко сказано в огляді відеокамери Sanyo VPC-CA9 , Спробуємо все-таки з'ясувати, що ж це за диво таке, раз його з завзятістю пхають у всі диски, що входять в комплект відеокамер Sanyo.

Виявляється, дана утиліта, яка не має навіть програмного вікна, працює в вигляді служби. Про те, що вона в даний момент запущена, нагадує лише іконка в треї.

При підключенні до ПК по USB на ЖК-екрані відеокамери слід вибрати пункт "Захоплення екрану", після чого залишається тільки натискати на відеокамері кнопку PHOTO. Кожен раз при натисканні цієї кнопки відеокамера буде записувати на карту пам'яті знімок активного вікна ПК в форматі JPG. Навіщо це потрібно? Зняття скріншотів можна виконати набагато простіше, без залучення відеокамери (клавіша PrintScreen поки ще доступна на всіх клавіатурах). Хотілося б знати ... Ну і нехай залишається загадкою.

Вміє наш апарат грати роль і звичайної веб-камери, для цього потрібно вибрати пункт Камера ПК:

При цьому драйвери для камери встановлюються автоматично (перевірено в Windows XP SP1 і Windows 7).

Після їх установки живе відео з камери є в web-режимі всіма програмами, які вміють робити захоплення відео, використовуючи WDM-драйвер Windows: Skype і т.п.

Тестування в Imatest

Тестування проводилося при природному освітленні, бічне світло.

Верхній графік являє собою крайовий профіль, для якого наведено значення 10-90% rise distance в пікселях, а нижній графік являє собою MTF (Modular Transfer Function - функція передачі модуляції), для якої наведено параметр MTF50 в циклах на піксель. Крайовий профіль і MTF камери показані чорною лінією. Червоної пунктирною лінією позначений крайовий профіль і MTF, які програма Imatest вважає близькими до оптимальних. 10-90% rise distance і MTF50 також є розрахунковими величинами Imatest.

Графік хроматичної аберації (насправді, це той же крайової профіль, тільки побудований за кожним кольором окремо). При значенні параметра CA (area) рівним 0-0.5 хроматична аберація не помітна.

Тестування в Colorcheck

Дана таблиця хороша для візуальної оцінки правильності передачі кольору.

Колір зовнішнього квадрата є колір, отриманий з камери, колір внутрішнього квадрата - колір даного поля в еталонної таблиці, наведений до кольору, отриманого з тестованої камери по яскравості і контрастності. Якщо камера не помилилася в перенесенні кольорів на даному полі, то внутрішнього квадрата просто не повинно бути видно. Маленький прямокутник в правій частині внутрішнього квадрата є колір даного поля еталонної таблиці без жодних перетворень.

Середня рядок цифр показує нам чисельну оцінку помилки балансу білого в одиницях колірного простору HSV. Так, цифри червоного кольору позначають помилку по координаті S - saturation (насиченість), цифри синього кольору - в градусах Кельвіна [Міредо (Mireds)]. При значенні S 0.10 вона видна, особливо на нейтральних полях великої яскравості.

Нижня лінійка - це зображення шести нейтральних полів таблиці, на яких помилка колірного балансу спеціально збільшена так, щоб стати помітною (зовнішній квадрат), особливо в порівнянні з еталонним кольором (внутрішні квадрати - з корекцією на яскравість і контрастність без корекції).

На наступній діаграмі в графічній формі представлені відхилення зареєстрованих камерою квітів від ідеалу в колірному просторі CIE LAB. Дана діаграма відхилення в Lab показує на скільки камера дає помилку при передачі кольору.

Порівняльне тестування в однакових умовах

Дане тестування проводиться згідно з опублікованою методикою з метою встановлення чутливості відеокамери в даних умовах, а також для визначення відносної чіткості дається картинки; результати цих тестів акумулюються на порівняльній сторінці .

Можливо, читач, викачав і переглянув відеоролики, де зйомка велася при максимальному рівні освітлення, звернув увагу на мерехтіння в кадрі. Так, є така справа. Мерехтить. Від чого? Чому жодна відеокамера, раніше тестували за допомогою даного боксу, не побачила жодного мерехтіння?

Виявилося, що ця відеокамера так само "мерехтить" майже всюди, де присутня люмінесцентне освітлення!

Може, справа в цих 60 кадрах в секунду? Ні, мерехтіння видно при зйомці в усіх без винятку відеорежимах (60 кадр / сек, 60 полів / сек, 30 кадр / сек). Висновок: деякі NTSC -Видеокамера відображають мерехтіння, якщо зйомка проводиться при освітленні лампами денного світла (а в деяких випадках і лампами розжарювання). Це мерехтіння, однак, зникає при видаленні від джерела світла або при зменшенні рівня освітленості. Можливо, це пов'язано з тим, що при слабкому рівні освітлення відеокамера виставляє довшу витримку, внаслідок чого мерехтіння зменшується.

висновки

Хвалити? Ну ні. Лаяти? Тим більше не станемо. Нехай читач самостійно винесе вердикт даному продукту. Ми ж перерахуємо лише основні плюси і мінуси з тих, що вдалося виявити:

- слабкий електронний стабілізатор
- гучне відео
- мерехтіння при наявності деяких штучних джерел світла

+ Багата комплектація
+ Довгий час роботи від однієї зарядки
+ Широкий вибір режимів запису

Середня ціна (кількість пропозицій) відеокамери становить Н / Д (0).

Дякуємо компанії CTC CAPITAL
за надану на тестування відеокамеру Sanyo Xacti VPC-HD2000

Автор дякує Дмитра Дорофєєва aka ДМИТРО
за допомогу в підготовці огляду

[ Всі статті в розділі «Цифрове Відео» ]

? як це все було втиснуте в невелику коробку?
Ви вже звернули увагу на мерехтіння в наведених вище роликах?
Від чого?
Може, справа в цих 60 кадрах в секунду?
Лаяти?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация