Все про вибір ноутбука. Який ноутбук купити. Як вибрати хороший ноутбук. Параметри і характеристики

 1. вступ
 2. характеристики ноутбуків
 3. продуктивність ноутбуків
 4. Недорогі ноутбуки
 5. Міфи і помилки пов'язані з ноутбуками
 6. Потужний ноутбук це добре
 7. Великі ноутбуки це погано
 8. Підставка для ноутбука охолоджуюча
 9. Ноутбуки по виробниках
 10. Ноутбуки Lenovo (Леново)
 11. Ноутбуки Sony (Соні)
 12. Ноутбуки Asus (Асус)
 13. Ноутбуки Samsung (Самсунг)
 14. Ноутбуки Acer (Асер, Ейсер)
 15. Ноутбуки eMachines
 16. Ноутбуки Packard Bell
 17. Ноутбуки MSI
 18. Ноутбуки Toshiba (Тошиба)
 19. Ноутбуки HP (Ньюлет-Паккард)
 20. Ноутбуки Apple (Ейпл)
 21. Ноутбуки DNS
 22. Як продовжити життя ноутбука
 23. роз'єми ноутбука
 24. Корпус ноутбука
 25. Жорсткі диски ноутбука

вступ  Ноутбуки були придумані для того, щоб комп'ютери можна було використовувати мобільно, тобто якомога простіше і легше переміщати їх в просторі

вступ

Ноутбуки були придумані для того, щоб комп'ютери можна було використовувати мобільно, тобто якомога простіше і легше переміщати їх в просторі. Мобільність будь-якого пристрою накладає обмеження на його розміри і вага. Обмеження в розмірах змушує виготовляти пристрої з набагато більшою щільністю компоновки елементів, ніж у звичайних ПК.

Саме висока щільність компонування створює головну трудність у виготовленні ноутов. Справа в тому, що всі елементи, які використовуються в сучасних PC, при роботі виділяють тепло. При цьому стабільність роботи всіх компонентів прямо залежить від температурного режиму - чим сильніше нагрітий елемент, тим менш стабільне він працює, тим коротше термін його життя.

Крім нагріву, кожен елемент створює електромагнітні випромінювання, які так само негативно позначаються на стабільності роботи сусідніх елементів. І чим щільніше компонування комплектуючих, тим вище їх взаємне негативний вплив. Все ускладнюється ще й тим, що сучасний рівень виробництва елементів комп'ютера не дозволяє випускати вироби з абсолютно однаковими показниками тепловиділення і теплової стабільності. Наприклад, центральні процесори (CPU), навіть в межах однієї виробничої партії мають різні показники тепловиділення.

Тому виробникам лептопів доводиться вирішувати дуже складні завдання. Потрібно не тільки правильно спроектувати ноутбук, але і ретельно підбирати мікросхеми по їх тепловиділенню і здатності стабільно працювати у високому температурному режимі. Тому виробництво ноутбуків не тільки дорожче ніж звичайних стаціонарних ПК, але і доступно лише обмеженій кількості виробників. Мова звичайно йде про хороших ноутбуках.

Далеко не всі, хто продає ноутбуки, самі їх виготовляють. Наприклад, компанія HP, замовляє свої ноутбуки у OEM виробників. Для того, щоб купити хороший ноутбук, потрібно знати дві речі:

 1. Не всі продавці ноутбуків самі їх виробляють.
 2. Не всі, хто виробляє ноутбуки, роблять хороші ноутбуки.

Ідеальним варіантом буде покупка ноутбука у продавця (фірми, під лейблом якої продається ноутбук), який сам їх виробляє. Або у продавця, який замовляє продукцію у хорошого OEM виробника.

характеристики ноутбуків

Оскільки ноутбук це мобільний комп'ютер, найважливіші його характеристики такі:

 1. Габарити (розмір) - ширина, довжина, товщина (висота). Менші розміри, дозволяють простіше переносити ноут, наприклад міні ноутбуки з екраном 11.6 - 12 дюймів, можна носити в звичайній жіночій або чоловічій сумці. А великий ноутбук доведеться носити в окремій, спеціальній сумці.
 2. Вага - Чим легше ноутбук, відповідно, тим легше його буде носити.
 3. Автономність - Це час, який ноутбук може працювати від акумулятора, без підключення до електромережі. Якщо ноутбук тримає 4, 5 або навіть 6 годин без підзарядки це сильно спрощує його використання поза будинку або офісу.

Таким чином, визначальними параметрами ноутбука будуть розмір, вага і ємність акумуляторної батареї. Всіма іншими характеристиками, в загальному випадку можна знехтувати.

Проте, для того, щоб купити найкращий ноутбук, потрібно відштовхуватися від моделі використання цього ноутбука. Якщо ви плануєте використовувати пристрій, в основному, для інтенсивної роботи з документами, наприклад ви бухгалтер, тоді вам, крім трьох основних параметрів, потрібно враховувати ще й розмір екрану. Оскільки від фізичного розміру матриці дисплея залежить розмір точки зображення. Чим менше розмір екрану, тим менше розмір точки.

Що означає маленький розмір точки екрану, пікселя?

Всі елементи зображення на екрані монітора будуть дуже дрібними. І якщо вам потрібно буде багато працювати з документами, то на ноутбуці з маленьким екраном зробити це буде утомительнее для очей, ніж на ноутбуці з великою діагоналлю дтсплея.

Приклад. Ноутбук Lenovo S205 має розмір екрану 11.6 (11.6 дюйма - фізична діагональ матриці). А у ноутбука Sony VPCEK2S1R розмір екрану 15.5 дюйма. Тобто майже на 4 дюйма (на 10 см) більше. Однак дозвіл екрана у них однакове - 1366 x 768 точок. У них на екранах вміщається однакову кількість інформації, але розмір всіх елементів (кнопок, іконок ярликів, букв) на екрані СОНІ VPCEK2S1R буде більше. І відповідно з текстом на такому екрані працювати буде легше, менше втомлює для очей. А на ноутбуці з екраном 17 дюймів, при такому ж дозволі зображення буде ще більший, хоча найчастіше на екранах 17 дюймів застосовується більшу роздільну здатність, а розмір точки такий же, як на екранах 15 дюймів.

І в тому випадку, якщо передбачається інтенсивна робота на ноутбуці, тоді можливо, має сенс принести в жертву маленький розмір і в обмін на це отримати більш зручний екран.

Якщо ви збираєтеся багато друкувати на ноутбуці, тоді потрібно уважно дивитися на такий параметр як клавіатура. Сьогодні є два типи ноутбучних клавіатур:

 • "Стара", традиційна - на ній клавіші розташовані впритул і між ними зазори прямо "всередину" ноутбука. У верхній панелі корпусу великий прямокутний виріз, в який вставлена ​​вся клавіатура цілком.
 • "Острівні" в останні пару-трійку років все частіше з'являються на ноутбуках. У верхній панелі корпусу ноутбука маленькі вирізи для кожної клавіші. При цьому кнопки розташовані з проміжками один від одного.

"Острівні" клавіатури зручніше тим, що важче "промахнутися" при наборі тексту, тобто натиснути разом з потрібною клавішею ще й сусідню. До того ж, така клавіатура пропускає менше пилу всередину корпусу. Та й виглядає вона красивіше. Крім того на острівній клавіатурі важче відірвати клавіші (діти люблять це робити :)), оскільки їх нижні краї знаходяться всередині корпусу.

продуктивність ноутбуків

Продуктивність ноутбука (швидкість роботи) залежить від наступних характеристик:

 • Частота центрального процесора - Чим вище частота ЦПУ, тим швидше буде працювати ноутбук.
 • Розмір і частота оперативної пам'яті - Чим більше розмір оперативної пам'яті, тим швидше буде працювати ноутбук. Однак збільшення розміру оперативної пам'яті відбивається на швидкості нелінійно. Найбільший відчутний ефект дає збільшення обсягу RAM з 1 Гб до 2 Гб. Але збільшення з 2 Гб до 4 Гб відчувається вже значно слабше.
 • Швидкість читання і запису диска - Чи відображається на швидкості роботи ноутбука також сильно, як і частота процесора. Жорсткий диск, сьогодні, це саме "вузьке" місце в комп'ютері. На механічних жорстких дисках HDD швидкість лінійного читання трохи перевищує 100 Мб в секунду при SATA3. А швидкість запису значно нижче. У реальних, робочих умовах швидкість читання і запису становить всього лише десятки мегабайт в секунду. У хороших SSD дисків (твердотільних накопичувачів) швидкості читання і запису в два-три рази вище, ніж у механічних.

Однак потрібно розуміти, що висока продуктивність відбивається на автономності ноутбука. Чим могутніше ноутбук, тим менше часу він може працювати від батареї.

Недорогі ноутбуки

Якщо є сильні фінансові обмеження тоді в першу чергу потрібно розглядати ноутбуки Acer і Lenovo. При цьому, краще купити менш наворочений Леново, ніж Асер з більш "крутий" начинкою, якщо вони мають близьку ціну. При рівній начинці Lenovo буде коштувати дорожче, ніж Acer.

Міфи і помилки пов'язані з ноутбуками

Гральний ноутбук

Нерідко продавці в магазинах пропонують купити "ігровий ноутбук". Насправді ігрових ноутбуків не буває. Бувають потужні лептопи, на яких багато ігор, що називається "не гальмують" і йдуть на Ultra-налаштуваннях. Це моделі з процесорами в 2 або 4 ядра, з 4 або 8 гігабайтами оперативної пам'яті і дискретної (окремої) відкритий ATI-AMD або nVidia.

Потрібно розуміти, що ігровий комп'ютер це не стільки обсяг оперативки, скільки її частота. Не стільки кількість ядер важливо, скільки частота цих самих ядер. Два гіга оперативної пам'яті з частотою 1.3 гігагерца і два ядра з частотою 3 гігагерца це краще ніж 4 гігабайти з частотою 800 Мгц і чотири ядра з частотою 2.4 Ггц.

А ще для ігрового комп'ютера дуже важлива відеокарта, не по фірмі, а по продуктивності. Важлива І звукова карта. За бажанням глянсовий або матовий екран.

В силу конструктивних обмежень ноутбуків, в них неможливо встановити пам'ять, процесор і відеокарту, які відповідають справжнім ігровим вимогам. Так, що якщо вам хтось говорить - це "ігровий ноутбук", то чи він не розбирається в питанні або вводить вас в оману. Хоча останнім часом, продуктивність мобільних компонентів просто вражає.

Хоча останнім часом, продуктивність мобільних компонентів просто вражає

Потужний ноутбук це добре

Є моделі ноутбуків з чотирьохядерним процесором, відеокартою nVidia (або ATI) і 8 гігабайтами оперативної пам'яті. На такому ноутбуці Windows 7 літає. Це звичайно приємно. Однак потрібно розуміти, що плата за це жорстока:

 • Велика вага - зазвичай такі лептопи мають вагу понад 3 кілограмів.
 • Великий розмір - зазвичай вони мають розмір більше 17 дюймів в діагоналі. Це більше 40 сантиметрів в довжину і близько 30 сантиметрів завширшки.
 • Коротке життя на акумуляторі. Якщо такий монстр протягне на акумуляторі години три, це дуже добре. Забудьте про те, щоб ходити кудись з ним без зарядного пристрою.

Великі ноутбуки це погано

Під великими ноутбуками я маю на увазі, що не потужні машини, і саме великі, тобто 17 дюймові ноутбуки. З екраном розмір, якого 17 дюймів. Не всі ноутбуки такого формату це потужні монстри. Є і осудні моделі, з вбудованою інтегрованою графікою і економічними прохолодними процесорами. Автономність такої моделі може доходити до 4 - 5 годин.

Але розмір і вага звичайно нікуди не дінеш, це залишається. Однак у ноута з великим екраном є і перевага - більш велике зображення. А якщо використовується така ж матриця як на 15 дюймових екранах, тоді більше дозвіл і відповідно більше інформації на екрані.

Бувають ситуації, коли великий екран важливіше, ніж розмір і вага. Наприклад, якщо на ноутбуці потрібно багато працювати з документами. Так, що великий ноутбук це не завжди поганий ноутбук.

Підставка для ноутбука охолоджуюча

При покупці ноутбука, продавці, в навантаження намагаються продати ще купу всякого "мотлоху" на додачу. Для "покращення" роботи ноутбука. Одна з таких непотрібних приблуд це підставка під ноутбук для охолодження. Дійсно ноутбук нагрівається, і тепло виділяється його компонентами потрібно відводити. Але підставка тут мало допоможе.

Корпус ноутбука зазвичай пластмасовий. Підставки теж пластмасові. Пластмаса поганий провідник тепла. Для того, щоб температура ноутбука змінилася через підставку, її потрібно зробити з чогось дуже холодного. З льоду, наприклад. Якщо ноутбук поставити на шматок льоду - він охолоне навіть через пластмасовий корпус.

Однак сама ідея такої підставки має сенс в деяких ситуаціях. Якщо ви ставите девайс на якусь м'яку поверхню - товсту скатертину на столі, ковдру на ліжку, в цьому випадку краще під нього покласти щось рівне і тверде. Для того щоб вентиляційні отвори в корпусі ноутбука не перекривалися тканиною. Але в такій ситуації підійде будь-який твердий, рівний предмет відповідного розміру - велика книга, шматок фанери, дерев'яна обробна дошка з кухні, шматок щільного картону. Немає необхідності щось купувати спеціально для цієї мети.

Ноутбуки по виробниках

Особисто я поділяю всіх виробників ноутбуків на дві категорії - велика четвірка і всі інші. Велика четвірка це Lenovo, Sony, Asus, Samsung - компанії, які продають відмінні гаджети. У кожної з них є свої переваги, наприклад Соні це красиві ноутбуки, а Леново найдешевші з цієї четвірки. Але в принципі можна купувати будь-бук будь-який з цих чотирьох компаній, не вникаючи в деталі.

Всі інші це досить об'ємний список. Деякі з цих "всіх інших" виробляють дуже якісні пристрої, як наприклад Toshiba, але з прагматичної точки зору, особисто я не бачу причин купувати електроніку будь-якого лейбла крім першої четвірки.

Трохи окремо від "всіх інших" я ставлю Acer, в його користь є дуже серйозний аргумент - низька ціна. Але Асер має сенс купувати тільки в тому випадку, якщо питання ціни первинний і грошей не вистачає навіть на самий бюджетний з першої четвірки.

Ноутбуки Lenovo (Леново)

Хоча Lenovo компанія китайська, ноутбуки вона робить хороші. Справа в тому, що на початку нульових років Lenovo купила виробництво мобільних комп'ютерів у компанії IBM. Заводи, лабораторії, персонал. Так що можна розглядати ноутбуки Lenovo як ноутбуки IBM, а це були хороші якісні машини. Непомітні, що не пафосні, можливо навіть непоказні на вигляд, але надійні і продуктивні. І торгові марки Ideapad і Thinkpad збереглися ще з часів АйБіЕм.

Ноутбуки Ideapad

Лінійка моделей ноутбуків орієнтована в першу чергу на домашніх користувачів і на малий бізнес (сектор SOHO). Ціновий діапазон від дешевих до недорогих. Майже всі моделі цієї лінійки мають ціну менше 1000 доларів. Більшість моделей мають ціну навіть менше 700-800 доларів.

Ноутбуки Thinkpad

Ця лінійка моделей орієнтована в першу чергу на корпоративний ринок. Дорожчі і наворочені ніж лінійка Ideapad. У цих моделях можуть бути, наприклад корпусу з вугіллі волокна, сканери відбитків пальців і т.д.

В цілому ноутбук Леново це дуже хороший вибір. За співвідношенням ціни, споживчих характеристик і якості збірки, напевно, ніхто не може посперечатися з Lenovo. При рівній начинці Lenovo буде дешевше, ніж Sony або Asus. І хоча він дорожче ніж Acer, але і якість конструювання і складання на порядок вище ніж у Асер. Загалом Lenovo це ноутбук для тих кому важливіше "їхати", а не "шашечки".

Ноутбуки Sony (Соні)

Хоча Sony сама не робить ноутбуки, але і у кого попало вона їх не замовляє - для Sony робить ноутбуки, наприклад Samsung, а це високий рівень виробництва портативної електроніки. Так, що покупка ноутбука Соні варіант практично безризиковий.

Ноутбуки Vaio (Вайо)

Ноутбук Sony Vaio один з кращих варіантів з точки зору якості виготовлення і гарантійного терміну. І можливо кращий варіант з точки зору зовнішнього вигляду і дизайну. Компанія дуже велику увагу приділяє зовнішньому вигляду пристроїв, які вона продає. Sony це не тільки якість виготовлення, а й візуальне і тактильне задоволення від використання цих гаджетів. Найбільшою мірою це відноситься до білих ноутбуків. Фактично, сьогодні тільки Sony пропонує великий вибір ноутбуків білого кольору.

Чорні ноутбуки роблять все, але як би не був хороший чорний ноутбук, коли в твоїх руках білий, це трохи інші відчуття. Але і націнка "за ім'я" і бренд в цьому випадку буде найвищою.

Однак у Соні є бюджетна лінійка моделей Sony Vaio - серія E. Це моделі з префіксами VPCE (VPCE) і SVE. Наприклад, VPCEH2E1R, VPCEG1S1R, SVE1512D1RW. Ці моделі мають вартість в районі 550 - 700 доларів при 24 місяцях гарантії. Sony Vaio серія E це дуже хороший варіант покупки - висока якість за прийнятною ціною. Однак із застереженням - краще шукати моделі білого кольору. Чорні не гірше, просто чорний можна купити Lenovo, а це буде або трохи дешевше, або трохи більше начинки за ті ж гроші.

Ноутбуки Asus (Асус)

Asus компанія, яка сама виробляє ноутбуки. Причому вона їх робить не тільки для себе, але і для інших компаній - це ще і OEM виробник. Ноутбук Asus (Асус) один з кращих варіантів з точки зору якості збірки і гарантії. Купити ноутбук Асус означає, з ймовірністю близькою до 100%, можливість використання роки і роки, не знаючи турбот і не стикаючись з будь-якими особливими проблемами.

Ноутбуки Asus це висока якість конструювання, виготовлення і мабуть друга, після Sony націнка "за ім'я". Я вважаю, що Asus варто своїх грошей, і я раджу їх купувати - це безпечно. Але сам я, для себе, можливо куплю Lenovo :)

Ноутбуки Samsung (Самсунг)

Ще один виробник з великої четвірки - Lenovo, Sony, Asus, Samsung - компанії які продають відмінні ноутбуки. Samsung робить ноутбуки не тільки для себе, але і для інших - це ще і OEM-виробник. Ноутбук Самсунг один з кращих варіантів з точки зору якості виготовлення і гарантійного терміну.

Ноутбук Samsung можна купувати так само сміливо, як і Asus, Lenovo або Sony. Девайс може бути привабливий і за ціною - в середньому, Samsung будуть приблизно між Леново і Асус.

Ноутбуки Acer (Асер, Ейсер)

Acer ще одна компанія, яка сама виробляє ноутбуки. Вона їх робить не тільки для себе, але і для інших компаній - OEM виробник. І в загальному вона робить непогані ноутбуки, але це вже другий ешелон. Ноутбук Acer це варіант тільки в тому випадку якщо першочерговим критерій вибору це ціна, якщо є дуже жорсткі умови за сумою бюджету, яку можна витратити на покупку.

Можна натрапити на неприємності на зразок Windows 7 Starter, встановленою на модель з 1 гігабайтом оперативної пам'яті - Sony і Asus в такій ситуації ставлять як мінімум 2 гіга оператіви. Це збільшує ціну, але дозволяє користуватися ноутбуком. Acer ж економить на всьому, нерідко перегинаючи палицю. Померлий, через пару-трійку років, вузол або деталь ноутбука теж цілком може статися з ноутбуком Асер.

Альо дешево. Дешевше ніж у цього бренду навряд чи є ноутбуки, побачивши яких не хочеться плакати.

Ноутбуки eMachines

Лейбл дешевих комп'ютерів, створений в США в кінці 90-х. Був перекуплений Gateway, потім сама Gateway куплена Acer. Сьогодні ноутбуки eMachines це ноутбуки Асер.

Ноутбуки Packard Bell

Російською сайті компанії пишуть про 1926 як рік заснування компанії, про те, що компанія була одним з перших виробників персональних комп'ютерів ще в 80-і роки. Але це все маркетингове лукавство. За фактом же Packard Bell це кілька разів перепродане торгове ім'я. Спочатку воно належало американцям, потім його купили ізраїльтяни, потім японці.

Маркетинговий прийом з цим ім'ям полягає в тому, що багато його плутають з такими гігантами як Hewlett-Packard, Pacific Bell, Bell Lab. І вважають, що купують техніку якийсь із цих гігантських фірм.

Зараз воно належить компанії Acer. Відповідно ноутбуки Packard Bell це ноутбуки Асер.

Ноутбуки MSI

Загалом непогані якісні ноутбуки. Але дорожче ніж Acer і зовсім не краще ніж Lenovo - Samsung - Asus - Sony. Сенсу купувати саме MSI я не бачу. Якщо тільки дуже сподобається якась конкретна модель, а у великої четвірки схожою моделі немає.

Ноутбуки Toshiba (Тошиба)

Toshiba (Тошиба) одна з небагатьох компаній, яка робить ноутбуки сама і при тому робить це дуже добре. Але є два аргументи проти:

 • У Росії мало авторизованих центрів по ремонту ноутбуків Toshiba (Тошиба) і це може сильно збільшити вартість ремонту, якщо такий знадобиться. І ускладнить обмін або ремонт по гарантії.
 • Ціна. При рівній начинці і якості виготовлення вартість буде вище, ніж, наприклад, у Леново або Самсунг.

Ноутбук Toshiba це варіант тільки для великого шанувальника цієї фірми.

Ноутбуки HP (Ньюлет-Паккард)

Корпорація дуже серйозна. Виробляє дуже хороші принтери. Ноутбуки замовляє у OEM виробників, але до вибору виробників відноситься недбало. Чудить з конструюванням і дизайном. В результаті якість від дуже середнього до нижче середнього. Ціна невисока, але, в загальному цих грошей не варті. Якщо потрібен дешевий ноутбук, краще купити Acer - там вище ймовірність потрапити на нормальний екземпляр. По крайней мере, це буде ноутбук з перших рук, від виробника, а не від посередника.

Чи не варіант, ні за яких умов. No way як кажуть янкі.

Ноутбуки Apple (Ейпл)

Є така маргінальна компанія, що спеціалізується на виробництві понтових техно штучок. Іміджева накрутка до ціни, у Apple просто безсоромна :) в той час як споживчі характеристики ноутбуків Apple на рівні нижче середнього.

Ноутбук macbook Air або macbook Pro це варіант для тих, кому "шашечки, а не їхати" і "понти дорожчі за гроші" :). І пофігу, що ви будете мати в два рази менше, ніж власник Леново або Самсунга, за вдвічі більшу ціну :). Притому, що ваш macbook з великою часткою ймовірності може бути виготовлений компанією Самсунг :)

Більш того, власник Мака ще й постійний "геморой" отримує за свої гроші. Якась дрібниця, легко досяжна зі звичайним ноутбуком, може привести до істеричних танців з бубнами в разі macbook Apple.

Вони красиві, годі й казати. Однак ноутбук потрібен не для того щоб їм милуватися - я так думаю. А з точки зору використання будь-яка техніка під лейблом Епл це вила в бік :)

Ноутбуки DNS

Важливо розуміти, що ноутбуки DNS це ноути, що продаються під лейблом DNS. Тому, що взагалі, в мережі ДНС продаються ноутбуки всіх головних виробників.

Це ще гірше, ніж HP. Теж замовляють у OEM виробників, але схоже десь в четвертому-п'ятому ешелоні. Нормальний за якістю виготовлення ноутбук неможливий за тими цінами, за якими їх продають в DNS. Ноутбук DNS може бути надзвичайно спокусливий за ціною, але з дуже великою часткою ймовірності власник з ним огребет і проблем.

Як продовжити життя ноутбука

Важліво розуміті, что ремонт ноутбука набагато дорожче, ніж ремонт стаціонарного комп'ютера . Тому чим акуратніше ви будете користуватися пристроєм, тим довше воно вам прослужить без ремонту і таким чином обійдеться вам дешевше.

роз'єми ноутбука

Стандартний набір роз'ємів сучасного ноутбука включає в себе:

 • HDMI - цифровий відео і аудіо вихід. Через цей роз'єм можна підключити телевізор або великий монітор. Роз'єм розрахований на часте використання і на підключення / відключення під час роботи ноутбука. Однак потрібно враховувати, що кабелі HDMI зазвичай дуже жорсткі і якщо він лежить не паралельно роз'єму, а під кутом, тоді буде "вивертати" роз'єм. Якщо це буде відбуватися часто, то роз'єм HDMI стане розбовтаним і можливо в ньому буде поганий контакт. Тому, перед тим як встромляти HDMI-кабель в роз'єм, розташуйте його таким чином, щоб він продовжував одну лінію з роз'ємом.
 • VGA - аналоговий відео вихід. Через цей роз'єм можна підключити телевізор або зовнішній монітор. Цей роз'єм не призначений для частого використання і для "гарячого" підключення під час роботи. Так само як і в першому випадку важливо правильне розміщення кабелю VGA щодо роз'єму. Потрібно уникати кутових механічних навантажень на роз'єм.
 • USB - через цей роз'єм можна підключити велику кількість зовнішніх пристроїв. Від миші або клавіатури до ТВ тюнера. Роз'єм розрахований на часте використання і на підключення / відключення під час роботи ноутбука. Деякі пристрої підключаються до гнізда через кабель, і цей кабель може бути досить жорстким. Так, що, як і в випадку з HDMI кабелем важливо правильне розміщення кабелю USB щодо роз'єму. Крім цього не можна підключати кілька ЮСБ пристроїв через зовнішній USB-концентратор, який не має свого блоку живлення. Справа в тому, що через USB передається не тільки сигнал, але і харчування для ЮСБ пристрою. І якщо ви увіткнете в USB роз'єм концентратор, а в концентратор увіткнете кілька USB пристроїв, то це може привести до псування порту або навіть всього контролера через перевантаження в ланцюзі харчування. Звичайно, дві-три флешки через хаб підключити можна. Або миша і флешку. Але одночасно підключати зовнішній HDD і наприклад WiFi адаптер це буде ризиковано.
 • RJ-45 (ethernet) - через цей роз'єм підключається мережевий Інтернет-кабель. Підключення його в цей роз'єм, можливо під час роботи. Але роз'єм не призначений для частого використання. Якщо ви будете кожен день встромляти в нього кабель, довго він не проживе.

Ремонт і заміна роз'ємів ноутбука, нетбука, планшета в Сервісному Центрі Московської Комп'ютерної Допомоги КомпрайЕкспресс.

Корпус ноутбука

Кришка (екран) ноутбука. Екран ноутбука зазвичай кріпиться до корпусу двома шарнірами. Вони мають обмежену механічну міцність, тому відкривати і закривати екран потрібно акуратно, без великого зусилля. Робити це потрібно за середину, а не за кут. Коли ви тягнете екран за кут, навантаження на шарніри передаються нерівномірно - на один шарнір більше, на інший менше, що може привести до виходу з ладу. Ремонт або заміна корпусу, петель ноутбука .

Корпус ноутбука . На більшості девайсів корпус пластмасовий, а це значить, що він має малу механічну міцність. Якщо ви не хочете пошкодити свій бук, то потрібно уникати ударних навантажень на його корпус. А також навантажень на вигин - наприклад, ставити ноутбук на нерівну поверхню. Ставити на нього що-небудь важке. Потрібно уважно ставитися до розміщення апарату разом з іншими предметами при транспортуванні - щоб сусідні предмети не тиснули на корпус і не изгибали його.

Захист від вологи. Корпуси буків ніяк не захищені від попадання вологи (за винятком спеціальних моделей). Тому потрібно ретельно стежити за тим, щоб всередину ноутбука не потрапила рідина. Попадання вологи всередину ноутбука може привести до виходу з ладу материнської плати, а її заміна дороге задоволення.

Температура ноутбука. Компоненти ноутбука працюють в жорсткому температурному режимі. Для продовження їх терміну життя потрібно уникати їх перегріву. Найпоширеніші причини перегріву ноутбуків:

 • Ноутбук лежить на ліжку (дивані) прямо на ковдрі (пледі і т.п.). Під власною вагою ноутбук занурюється в м'яку тканину, і ця тканина перекриває вентиляційні отвори в корпусі, ускладнюючи тепловідвід.
 • Охолодження в ноутбуках активну - вентилятор простягає повітря через внутрішній обсяг корпуса. Це призводить до потрапляння пилу всередину корпусу. Поступово вона відкладає на всіх внутрішніх елементах ноутбука. І це погіршує тепловіддачу. Відповідно компоненти починають перегріватися.

Якщо вам потрібно покласти ноутбук на м'яку поверхню підкладають під нього що-небудь рівне і тверде, наприклад шматок щільного картону.

Час від часу перевіряйте ступінь запиленості внутрішнього простору корпусу, обов'язково проводите профілактичні роботи з ноутбуком. У цьому вам допоможе покрокова інструкція з фото: " Як своїми руками почистити ноутбук від пилу, замінити термопасту на процесорі "

Жорсткі диски ноутбука

Жорсткий диск ноутбука. Це найбільш уразливий компонент. Це пов'язано з тим, що диск це обертається механічний пристрій з дуже високою щільністю розміщення обертається і нерухомої частин диска. Навіть не дуже сильна вібрація корпусу ноутбука або його струшування, удар по корпусу, можуть привести до його механічної поломки. Не можна розміщувати працює ноут на сильно вібруючою і тремтячою поверхні (наприклад, в рухомому авто). Працюючий noutbuk не можна різко переміщати, штовхати, струшувати, перевертати.

Однак замість механічного HDD можна встановити електронний твердотільний накопичувач SSD диск. У ньому немає механічних рухомих частин і тому його не можна пошкодити так само легко як перший.

Що означає маленький розмір точки екрану, пікселя?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация