Windows 7 vs. XP і Vista: порівняння продуктивності

  1. Windows 7 vs. XP і Vista | Завантаження та завершення роботи
  2. Windows 7 vs. XP і Vista | Picasa 3.5
  3. Windows 7 vs. XP і Vista | Geekbench
  4. Windows 7 vs. XP і Vista | SunSpider
  5. Windows 7 vs. XP і Vista | PCMark
  6. Windows 7 vs. XP і Vista | Висновки по продуктивності Windows 7

Якщо чесно, результати були для мене трохи дивними. Незважаючи на те, що в цілому вони не завдали нищівного удару по Windows 7, вони все-таки показали, що в деяких тестах на застарілому обладнанні XP обходить Windows 7.

Для початку я виконав чисту установку кожної операційної системи на лептоп Toshiba Satellite M45-S269 з процесором 1,73GHz, 1GB пам'яті і жорстким диском на 100GB. Як мені здавалося, догляд з XP буде цікавий як бізнесу, так і для окремих користувачів, тому для установки я вибрав Windows XP Professional і відповідні фахові видання Vista і Windows 7. Всі операційні системи були 32-х бітними. Для кожної з них, повторюся, я зробив чисту установку.

З огляду на, що тестування комп'ютера без встановлених програм не багато скаже про його реальної продуктивності, на кожну OC я встановив Microsoft Office 2007 Ultimate, Windows Live Essentials (Mail, Movie Maker, Photo Gallery, Messenger) і Picasa 3.5. Потім я провів серію тестів, намагаючись визначити для кожної операційної системи час завантаження і завершення роботи, як продуктивність кожної з них. Кожен тест я виконав, по крайней мере, по три рази і усереднити результати.

Windows 7 vs. XP і Vista | Завантаження та завершення роботи

Результати цих двох найбільш часто зустрічаються тестів в чомусь були дивовижними. Для вимірювання часу завантаження, я натискав кнопку живлення комп'ютера і відключав таймер в той момент, коли на екрані виникали робочий стіл і все елементи інтерфейсу, а меню Пуск приходило в працездатний стан. В результаті, Windows XP показала найкращий час, Windows 7 посіла друге місце, поступившись XP 14 секунд, а Vista - останнє, відставши ще на 4 секунди.

Так, XP на завантаженні перемогла. Однак слід враховувати, що машина, на якій проводився тест, була створена в дні XP. Нові ж машини, ймовірно, будуть більш орієнтовані на швидке завантаження Windows 7. І можливо навіть на дуже швидке завантаження. Однак тестування завантаження на нових машинах в рамках даного оповідання було б безглуздим - адже дана стаття про те, на що можуть розраховувати люди, при переході зі своїх старих операційних систем на нову, що для багатьох означає ще й стару машину.

Програвши тест завантаження, Windows 7 зрівняла результати, коли справа дійшла до завершення роботи. У цьому тесті Windows 7 обійшла XP на цілих 5,5 секунд, або на 32 відсотки. У той же час, як і в моєму попередньому тесті, Vista поступилася Windows 7 і на завантаженні і на завершення роботи.

До речі, однією з основних причин критики на адресу XP була відносно повільна продуктивність операційної системи при завершенні роботи. І проведений мною тест це також підтвердив. Навіть Vista завершувалася швидше, ніж XP. Хоча, для більшості користувачів більш важливим є саме час завантаження операційної системи. І в цьому плані XP лідирує.

Windows 7 vs. XP і Vista | Picasa 3.5

У зв'язку з тим, що Windows Live Movie Maker не працює під Windows XP, для тесту кодування відео мені довелося використовувати Picasa 3.5. З семи відеокліпів і фотографій я створив одномінутний фільм і потім використовував опцію Picasa Create Movie для його виведення на дозвіл 720p. В результаті XP знову ж обійшла Windows 7. Однак обидві операційні системи обійшли Vista приблизно на 20 секунд.

Windows 7 vs. XP і Vista | Geekbench

Ця оцінка від Primate Labs виконує серію божевільних тестів, на зразок простих чисел, множини Мандельброта, шифрування BlowFish, стиснення тексту, збільшення різкості або навпаки розмитості зображення і потоковий тест пам'яті. Подтестов включають в себе, як однопотокові, так і багатопотокових додатки. Всі ці тести є дуже вимогливими до устаткування, проте навіть на одному і тому ж ноутбуці перехід з XP або Vista на Windows 7 привів до збільшення балів програми.

Windows 7 vs. XP і Vista | SunSpider

Найбільш вражаючий результат показав тест продуктивності JavaScript в SunSpider. У ньому Windows 7 показала 42% перевагу над XP і 26% над Vista. На всіх трьох операційних системах тест запускався під Firefox 3.5 . Зв'язавшись з представниками Mozilla, я спробував з'ясувати причину збільшення продуктивності їх браузера під Windows 7. Однак ніхто з них не зміг відповісти на це питання.

Windows 7 vs. XP і Vista | PCMark

Оцінка PCMark05 проводить систему через 11 тестів, кожен з яких представляє певний вид використання комп'ютера. Зокрема в оцінку входять такі тести як тест доступу до жорсткого диска, рендеринга 3D і графіки, рендеринга веб-сторінок, розшифровки файлу і тест багатопотоковості з відео, аудіо, редагуванням тексту і декомпресією зображення. Результати роботи програма являє в балах PCMark. Чим вище отриманий бал, тим вище продуктивність.

Для тестування мені довелося використовувати PCMark05 v.1.2.0, тому що найостанніша версія програми - PCMark Vantage - не працює під Windows XP. У той же час запуск PCMark05 під Windows 7 також був кілька ускладнений. Спочатку мені доводилося кликати правою кнопкою миші по іконці програми, потім вибирати "рішення проблем сумісності" і в виникало діалозі вибирати запуск програми в режимі Windows XP mode (Зверніть увагу, що ця можливість присутня тільки в Professional, Ultimate і Enterprise виданнях Windows 7).

Однак я хотів провести тестування самої Windows 7, а не її емуляції XP. Завантаживши виправлення з сайту Futuremark і вибравши запуск від імені адміністратора, мені все-таки вдалося запустити оцінку з під Windows 7. До речі, програма повідомляла, що працює під Windows 7, а не під XP. Також, варто відзначити, що на кожній з трьох операційних систем я призначив Firefox 3.5 браузером за замовчуванням, тому що PCMark використовує в своєму тестуванні і браузер.

Які результати? Перехід з Windows XP на Windows 7 привів до невеликого зниження балів PCMark (приблизно на 2%). Також XP була на 7% краще, ніж Vista. І Windows 7 в свою чергу була на 5% краще Vista. Це означає, що серед трьох цих операційних систем, XP буде краще для ігор, тому що тест орієнтований на завдання, що виконуються іграми.

Це означає, що серед трьох цих операційних систем, XP буде краще для ігор, тому що  тест орієнтований на завдання, що виконуються іграми

Пам'ятайте, однак, що новітнім ігор потрібно DirectX 10 і DirectX 11 , І вони не підуть під XP. Проте, отримані результати свідчать про ще однієї невеликої перемоги XP над Windows 7, не кажучи вже про Vista.

Windows 7 vs. XP і Vista | Висновки по продуктивності Windows 7

Більшість проведених тестів не показало значної переваги Windows 7 над Windows XP. Однак для операційної системи, яка набагато багатше в плані можливостей і інтерфейсу, результати Windows 7 були зовсім не поганими. Найбільш вражаючий відрив від Windows XP нова операційна система показала в тестах завершення роботи і в JavaScript. Можливо, багато хто з вас звернули увагу, що Windows 7 обійшла у всіх тестах Vista. Однак Vista насправді показала свою перевагу над XP в тестах завершення роботи і в SunSpider. Хоча і значно довше завантажувалася, ніж XP.

Так, можливо не варто було очікувати від Windows 7 з усіма її багатствами і можливостями інтерфейсу переваг в продуктивності над XP і Vista, проте я все-таки розчарований тим, що не побачив Windows 7 на вірніше рядку всіх проведених тестів. Особливо мене засмутило час завантаження операційної системи, яке Microsoft обіцяла зробити мінімальним.

У той же час набагато більш висока продуктивність JavaScript під Windows 7 повинна, безумовно, стати більш важливою для більшості користувачів, тому що веб-додатки стають все багатшими і багатшими. Для геймерів, результати між XP і Windows 7 на старій машині досить близькі. Однак, з огляду на, що геймери, швидше за все, куплять нову високопродуктивну машину, а не стару, вибір операційної системи для них очевидний.

В цілому, приріст продуктивності Windows 7 повинен зняти з Microsoft репутацію компанії, чиї операційні системи непомірно роздуті і вимогливі до обладнання. Ні в одному тесті Windows 7 не займала останніх місць. У той же час XP опинялася на останньому місці три рази. І хоча, результати Windows 7 не ідеальні, вони показують, що Microsoft, схоже, усвідомила той факт, що вона не повинна спиратися на Закон Мура і випускати під все більш зростаючі обчислювальні потужності все більш вимогливі операційні системи. Це досить приємно, особливо з огляду на поточний попит на малопотужні і дешеві нетбуки.

Які результати?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация