Windows 8.1 або Windows 7? Яку систему встановити на сучасний комп'ютер?

  1. Недоліки Windows 8.1
  2. Переваги Windows 8.1
  3. висновки

У цій статті ви не знайдете купи графіків і порівняльних таблиць. Таких комплексних оглядів і так предостатньо в Інтернеті. Сьогодні ми хочемо дуже коротко і простими словами відповісти на часто звучить сьогодні питання:

Що краще: Windows 7 або Windows 8.1?

Для виключення непотрібної мішури ми не будемо згадувати Windows 8. Порівнювати будемо тільки Windows 8.1 Update 1 і Windows 7 SP1. Також, відразу обмовимося - можливість вибирати між Windows 7 і Windows 8.1 є у власників лише тих змін, які офіційно підтримують обидві ці операційні системи.

Якщо на офіційному сайті виробника вашого заліза немає драйверів під певну операційну систему, то встановлювати її на комп'ютер практично немає сенсу. Така система буде приносити більше проблем, ніж зручності.

Як правило, підібрати офіційні драйвери під стаціонарні комп'ютери дещо легше, ніж під мобільні платформи. З ноутбуками і нетбуками часто ситуація складна - коли на офіційному сайті виробника присутні драйвери або тільки під Windows 7, або тільки під Windows 8 / 8.1.

Недоліки Windows 8.1

1. заточений під сенсорні екрани і мобільні пристрої.

У Windows 8 розробники погналися відразу за двома зайцями. Вони спробували випустити універсальну операційну систему, яка підходила б і для комп'ютерів, і для планшетів. Ми вважаємо, що такий підхід є неправильним. Посудіть самі: ну навіщо користувачеві стаціонарного ПК якісь плиткові програми? Навіщо йому панель Сharms? І хіба зручно йому викликати її відведенням курсора в кут екрану? Та й що відкривається на весь екран меню Пуск сподобається далеко не кожному користувачеві стаціонарного ПК.

Тому, в даному випадку універсальність - скоріше мінус, ніж плюс. І всі ці метання з боку в бік з меню «Пуск»: то його вирішують прибрати, то поступово повертають. Експерименти, розуміємо. Але знову простежується прагнення створити універсальну ОС для всіх пристроїв: мобільних і стаціонарних, сенсорних і гаджетів з класичними методами введення.

2. Використання інтерфейсу «Параметри комп'ютера» поряд зі старою панеллю керування.

Ясно, що розробники взяли курс на те, щоб плавно витіснити Панель управління і замінити її новим інтерфейсом налаштувань. Наприклад, при редагуванні прав облікових записів з панелі управління в певний момент потрібно запускати новий інтерфейс налаштувань.

Однак, для користувача такий стан речей виглядає несистемно і незрозуміло: коли одні дії можна виконати в звичній оснащенні Панелі управління, а для коригування інших потрібно запускати інший інтерфейс.

На зображенні нижче ви можете бачити новий інтерфейс налаштувань «Параметри ПК». Внизу самотньо красується посилання на класичну Панель управління:

Внизу самотньо красується посилання на класичну Панель управління:

3. Видалення деяких дуже затребуваних налаштувань з графічного інтерфейсу.

Яскравий приклад - відсутній в Windows 8 розділ Управління бездротовими мережами. В результаті чого, вручну видалити профіль бездротової мережі можна тепер тільки через командний рядок .

Можливо, для просунутого комп'ютерника такий спосіб управління мережами буде зайвим приводом блиснути ерудицією перед друзями, однак, для недосвідченого користувача створюється проблема на рівному місці.

Хоча, швидше за все, зниклий елемент мережевих налаштувань також можна віднести до «плавному» переходу від Панелі управління до нового інтерфейсу налаштувань.

Переваги Windows 8.1

Серед переваг Windows 8.1 варто згадати:

1. Досить зручний риббон-інтерфейс всіх вікон, знайомий нам ще з Microsoft Office 2007 і 2010:

Досить зручний риббон-інтерфейс всіх вікон, знайомий нам ще з Microsoft Office 2007 і 2010:

2. Можливість включити паузу в режимах копіювання та переміщення у вбудованому провіднику плюс відображення швидкості операції:

Можливість включити паузу в режимах копіювання та переміщення у вбудованому провіднику плюс відображення швидкості операції:

3. Трохи більше швидке завантаження системи.

Наш ноутбук HP G62, оснащений класичним шпиндельним жорстким диском WD на 7200 RDP, завантажує Windows 7 x64 за 46 секунд, а Windows 8.1 x64 Update 1 - за 40 секунд. Виміри проводилися від натискання на кнопку Power з вимкненого стану до автоматичного завантаження робочого столу .

4. Вбудований Захисник Windows

Захисник (він же Defender) є аналогом антивіруса Microsoft Security Essentials, який успішно забезпечує базовий захист.

5. Вбудований SkyDrive (OneDrive) і синхронізація

Хмарний сервіс дозволяє безкоштовно зберігати 7 ГБ даних користувача. Якщо ви користуєтеся кількома пристроями, вам не потрібно нічого переносити на «флешці» - робочі файли завжди під рукою.

Функція синхронізації параметрів користувача працює з обліковим записом Майкрософт і дозволяє синхронізувати деякі настройки користувача: макет початкового екрана, тему, параметри мови, настройки браузера. Ви можете ввести реквізити свого LiveID на новому пристрої з Windows 8.1 і через кілька хвилин побачите звичний для вас робочий стіл. Також, це відмінно прискорює настройку після переустановлення системи.

висновки

Windows 8.1 безперечно має ряд поліпшень, але при цьому навряд чи істотно обганяє попередницю Windows 7 по продуктивності. Так, завантаження в Windows 8 відбувається швидше, але зазвичай користувачеві куди важливіше швидкодію в робочому режимі. Час завантаження, завершення роботи, глибокого сну і пробудження - звичайно важливі, але ці показники рідко мають вирішальне значення при виборі робочої ОС.

У більшості випадків замінювати любиться «сімку» на «вісімку» немає сенсу. Якогось відчутного приросту продуктивності це не дасть, а радість від поліпшень буде «компенсована» вищезгаданими незручностями.

Користувачам стаціонарних комп'ютерів і ноутбуків ми рекомендуємо встановлювати Windows 7 SP1 x64 Професійну або вище. Ну а власникам гаджетів з сенсорними екранами пропонуємо вибирати між Windows 7 і Windows 8.1. Бо, поки ви не випробуєте нову ОС самі, ніякої огляд вам визначитися не допоможе.

PS стаття відображає суб'єктивна думка автора і не є істиною в останній інстанції.

Посудіть самі: ну навіщо користувачеві стаціонарного ПК якісь плиткові програми?
Навіщо йому панель Сharms?
І хіба зручно йому викликати її відведенням курсора в кут екрану?

Лента Новостей

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация