Windows-планшет або ноутбук?

Що вибрати - windows-планшет або ноутбук?

Планшети на Windows тільки починають займати свою нішу на ринку, обережно вклинюючись між планшетами на Android і легкими невеликими нетбуками з операційною системою від Microsoft. Люди, далекі від IT-сфери, часто дивуються: «Навіщо потрібні планшети на Windows, якщо зручніше працювати на ноутбуці?».

Давайте згадаємо час, коли ASUS в 2007 році випустив свою дивну розробку Eee PC - крихітний ноутбук без оптичного приводу з діагоналлю екрана 7 дюймів. Новинка була зустрінута неоднозначно - знайшлося як багато критиків, що висміюють недо ноутбук без пристрою зчитування DVD-дисків, так і не менша кількість користувачів, захоплено зустріли новий пристрій.

Через декілька років ринок вже неможливо було уявити без нетбуків, що поклали початок розвитку мобільних процесорів Atom від Intel. У будь-якій поїздці нетбук показував всі свої переваги перед ноутбуками: невелика вага, компактні розміри, час роботи до 8 і більше годин.

До речі, з часом гідності нетбуків були перенесені на ультрабуки - тонкі і легкі пристрої без оптичного приводу, але з потужною начинкою і більшим, ніж у нетбука, екраном (від 11 до 15 дюймів).

Планшети на Windows навпаки, беруть все кращі якості від планшетів на Android і iOS, але мають величезну перевагу - повну сумісність з програмами і периферійними пристроями від настільних комп'ютерів. Їх переваги відразу оцінять IT-фахівці та ті, кому доводиться часто їздити у відрядження або працювати на виїзді.

Наводимо відгук нашого системного адміністратора, з якого видно всі переваги планшетів на Windows перед нетбуками (а тим більше ноутбуками):

«За родом своєї діяльності я в кожну поїздку (будь то відпустка, відрядження, виставка або семінар) обов'язково беру два пристрої - планшет на Android і нетбук з Windows 7.

Андроїд-планшет зручніше в дорозі - подивитися новини, почитати книгу в поїзді або літаку, подивитися кіно перед сном, лежачи в ліжку, або пограти в ігри. А ось коли приходить час попрацювати, розібрати пошту в The Bat, набрати звіт в Ворді, поправити код в програмі, обробити картинки в графічному редакторі і т.д. - доводиться витягати нетбук. І хоч він у мене легкий (1,2 кг), маленький (10 дюймів) і досить потужний, щоб забезпечити виконання всіх потрібних мені завдань, але все одно тягати його всюди за собою часом дуже проблематично.

Наведу приклад - недавно приїхали ми в інше місто на виставку, зупинилися в готелі в 1 км від виставкового центру. Вранці всі мої колеги йдуть без нічого, а я тягну з собою кульок, де лежить планшет (щоб не нудно було сидіти цілий день без діла 🙂) і нетбук (з договорами, зразками наших програм, документацією і т.д.).

По приходу на виставку я починаю діставати і розкладати своє господарство. Причому для роботи на планшеті треба всього лише відкрити чохол, натиснути кнопку і через кілька секунд він готовий до роботи.

Нетбук ж треба дістати з сумки, розстебнувши блискавки, підняти кришку, натиснути кнопку включення, почекати, поки завантажиться Windows 7, - в кращому випадку доводиться витратити 5 хвилин.

Загалом, одного разу мені це набридло і я на Aliexpress замовив собі новорічний подарунок - 8-дюймовий планшет з Windows 8.1 за ціною трохи більше 100 доларів. Додавши до нього комплект блютуз-клавіатури і миші, я на 100% закрив всі свої потреби в електронних девайсах.

Легкий (350 грамів) і невеликий за розмірами планшет я завжди ношу з собою практично скрізь. Він міститься в кишені куртки і зовсім не обмежує в рухах. Миша і клавіатуру я залишаю вдома (або в готелі) і підключаю їх тільки в разі, коли треба написати статтю, або погратися з шарами в графічному редакторі. За потужністю процесор не поступається моєму нетбучних, а завантажується Windows 8.1 навіть швидше, ніж Андроїд.

До речі, за родом діяльності мені часто доводиться підключатися до різних комп'ютерних мережах, не тільки бездротовим (WiFi), але й провідним (Ethernet). І навіть в цьому випадку мій виндовс-планшет справляється: я за кілька доларів докупив перехідник USB-Ethernet і тепер можу підключитися до будь-якої мережі.

А завдяки Microsoft, яка безкоштовно поставляє Windows 8.1 і Office 365 на планшети c діагоналлю менше 9 дюймів, я в комплекті з планшетом отримав ліцензійну операційну систему, чудовий офісний пакет і 1 Тб (терабайт!) Вільного місця в хмарному сховищі OneDrive безкоштовно!

Вважаю покупку планшета на Windows 8.1 своїм найкращим придбанням за останні кілька років. Всього одне недорогий пристрій замінило мені андроїд-планшет і нетбук, які разом важать більше в 4 рази, і коштують дорожче в 3 рази!

Коли цілий день проводиш в роз'їздах, а тим більше їздиш у відрядження, то дуже добре знаєш ціну кожного зайвого граму і кубічного сантиметра. Те ж саме можна сказати про ціну - під час поїздок можна легко пошкодити досить крихкі пристрою, після чого купити новий планшет за 100 доларів набагато простіше, ніж нетбук за 300 або ноутбук за 500.

Не думав, що я коли-небудь це скажу 🙂, але від щирого серця кажу спасибі Microsoft за безкоштовний ліцензійний Windows 8.1, компанії Intel за дешеві, але потужні 4-х ядерні процесори Atom Bay Trail і китайцям, які з усього цього створюють такі відмінні пристрою! »

Як бачите, будь-які нововведення насамперед може оцінити фахівець, який за допомогою новинки вирішує свої нагальні проблеми. Однак у міру поширення windows-планшетів популярність їх виросте і в широких масах, які зрозуміють переваги недорогих і потужних пристроїв.

Отже, підіб'ємо підсумки: планшети на Windows 8.1 стали доступною реальністю і вже знайшли своїх відданих шанувальників. Ними стали ті, хто не прив'язаний цілий день до комп'ютера вашої, але змушений постійно мати при собі пристрій з операційною системою Windows: адміністратори мереж, менеджери, дизайнери, програмісти, керівники будь-якого рівня і т.д.

А завдяки хорошим мультимедійним здібностям, швидкому розвитку ігор під metro-інтерфейс і виходу Windows 10 все гідності виндовс-планшетів незабаром оцінять і прості споживачі.

Що вибрати - windows-планшет або ноутбук?
Люди, далекі від IT-сфери, часто дивуються: «Навіщо потрібні планшети на Windows, якщо зручніше працювати на ноутбуці?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация