Збираємо ПК на базі AMD Ryzen: три кращих конфігурації

  1. Вибираємо кращий процесор Ryzen
  2. Материнська плата та оперативка для AMD Ryzen
  3. Потужність в 3D і високошвидкісний SSD
  4. Високошвидкісні SSD для всіх систем на Ryzen
  5. Міцна основа: корпус і блок живлення

Процесори Ryzen від AMD навели паніку на могутнього, здавалося б, конкурента Intel, який відреагував зниженням цін і випуском чіпів на архітектурі Skylake-X. Однак конкурувати з рішеннями від Ryzen все ще складно, адже вони як і раніше пропонують високу обчислювальну потужність за більш доступною ціною.

Більш того, всі процесори Ryzen легко можна розігнати - Intel ж свої CPU, крім топових моделей, захищає від підвищення тактової частоти. Ми розповімо, як вибрати потрібний процесор Ryzen і підібрати до нього компоненти.

Запропоновані нами варіанти конфігурацій можна легко модернізувати: комбінацію «ЦП - система охолодження - материнська плата - оперативна пам'ять» ми рекомендуємо залишити без змін, а решта частини можна замінити, в тому числі на вже наявні у вас.

У випадку з платформою Ryzen відразу слід звернути увагу ще на деякі моменти У випадку з платформою Ryzen відразу слід звернути увагу ще на деякі моменти. Наприклад, потрібно обов'язково мати на увазі сумісні модулі оперативної пам'яті виробників материнських плат. І нехай для вимогливих до ресурсів ігор як і раніше виходять патчі, що усувають нестачу оптимізації Ryzen, в повсякденному використанні ПК на Ryzen працюють так само надійно, як і аналоги від Intel.

Вибираємо кращий процесор Ryzen

Півроку тому компанія AMD представила на ринку лінійку Ryzen 7 - восьмиядерні CPU з 16 потоками, які в звичайних домашніх умовах навряд чи будуть завантажені на повну. І в цьому полягає вся принадність Ryzen.

Уже найдоступніша модель Ryzen 7 1700 може виконувати майже всі мислимі завдання, причому ще залишаються ресурси - наприклад, щоб кодувати відео з роздільною здатністю 4K і паралельно продовжувати безперешкодно працювати в пріоритетному режимі. Тому для ПК середнього класу ми рекомендуємо саме його. При ціні 21 300 рублів він поставляється разом з тихим і енергоефективним кольором.

Наша рекомендація з категорії верхнього цінового сегмента -   Ryzen 7 1800X   (Близько 34 100 рублів) з більш високою тактовою частотою Наша рекомендація з категорії верхнього цінового сегмента - Ryzen 7 1800X (Близько 34 100 рублів) з більш високою тактовою частотою. До нього ми радимо придбати потужний кулер Thermalright True Spirit 140.

Оскільки його теплові трубки розташовані безпосередньо на ЦП, він працює дуже ефективно, що допомагає процесору повністю проявити себе, в тому числі в бенчмарках і при виконанні завдань з великим об'ємом обчислень: чим краще охолодження, тим довше чіп може працювати в режимі підвищеної тактової частоти.

Нарешті, наш вибір для ПК початкового класу - найменший представник процесорів AMD лінійки середнього класу Ryzen 5 під модельним номером 1400. У деяких бенчмарках він навіть на волосок перевершує найпотужніший процесор лінійки Intel Core i5 - 7600K (Cinebench R15 на всіх ядрах: 690 проти 689 балів).

Але в іграх і старих програмах, які використовують тільки одне або не всі ядра, Core i5-7600K виявляється швидше до 20%. За ціною Ryzen 5 1400 коштує приблизно як Intel Core i3-7320, який поступається процесору AMD за всіма параметрами в тестових випробуваннях.

Для процесорів Ryzen X потрібні додаткові кулери: наприклад, Thermalright True Spirit 140 Direct. Нові кулери оснащені необхідними кріпильними рамками AM4.

Материнська плата та оперативка для AMD Ryzen

Для складання ПК на базі Ryzen нам знадобиться материнська плата з сокетом AM4 і чіпсетом AMD. Материнські плати з чіпсетом AMD B350 коштують від 4000 рублів і відповідають вимогам більшості користувачів. Непоганий для початкового рівня є плата Asus Prime B350M-A форм-фактора microATX, яка оснащена всіма необхідними компонентами і інтерфейсами і може використовувати весь потенціал продуктивності Ryzen 5 1400.

Для середнього класу потрібно щось трохи краще: Gigabyte AB350-Gaming 3 форм-фактора ATX передбачає більше місця для карт розширення і візуально краще підходить для корпусу MidiTower. Для комп'ютерів верхнього цінового сегмента ми рекомендуємо материнську Asus Prime X370-Pro з чіпсетом X370, яка дозволяє підключити відразу дві відеокарти. Крім того, десятифазним електроживлення ЦП надає більше можливостей і стабільності для розгону до граничних значень.

Власникам процесорів Ryzen особливо необхідно простежити за сумісністю з оперативною пам'яттю, оскільки вбудовані в ЦП контролери пам'яті дуже вибагливі. Мало які модулі оперативної пам'яті працюють на стандартній частоті 2666 МГц, причому вони повинні бути одноранговими (Single Rank) - а таку інформацію важко знайти.

Крім того, швидкість роботи пам'яті сильно впливає на продуктивність систем на базі Ryzen, оскільки з нею пов'язана передача даних між внутрішніми модулями процесора Крім того, швидкість роботи пам'яті сильно впливає на продуктивність систем на базі Ryzen, оскільки з нею пов'язана передача даних між внутрішніми модулями процесора. Тому перед покупкою обов'язково вивчіть список сумісних модулів пам'яті «Qualified Vendor List», який публікують виробники материнських плат на сторінках служби підтримки (для наших варіантів ми цю операцію виконали). І тільки потім можна замовити модуль, перевіривши маркування до останньої літери.

Потужність в 3D і високошвидкісний SSD

Якщо процесори Intel Kaby Lake оснащені вбудованим графічним ядром, то при використанні Ryzen обов'язково потрібна відеокарта, щоб як мінімум підключити монітор. Це скорочує перевагу в ціні на Ryzen. Але якщо говорити про ігрову продуктивності в 3D, то тут можна використовувати стару наявну карту або доступну базову модель.

Нову NVIDIA GeForce GT 1030 можна купити за ціною від 5000 рублів, AMD Radeon RX550 - приблизно від 6000 рублів. До цих карт можна підключати до трьох моніторів, вони звільняють ЦП від завдання декодувати відео, а ще вони доступні з пасивною системою охолодження, а значить, будуть працювати тихо.

Ми вибрали відеокарти, які як мінімум підтримують тривимірні ігри. Наш ПК початкового рівня на GeForce GTX 1050 Ti плавно відтворює сучасні вимогливі до ресурсів ігри при дозволі Full HD (1920 × 1080 пікселів) і не на найвищих налаштуваннях графіки. Але для бездоганного відображення сучасної гри комп'ютер потрібно оснастити комплектом модулів RAM на 16 Гбайт (для ПК середнього рівня) від Corsair - він також сумісний з платою Asus.

ПК середнього класу на Radeon RX570 вільно моделює будь-яку гру до дозволу WQHD (2560 × 1440 пікселів) ПК середнього класу на Radeon RX570 вільно моделює будь-яку гру до дозволу WQHD (2560 × 1440 пікселів). З 4K він теж справляється, але не завжди: буває, що якась гра відображається ривками. Для нашого ПК верхнього цінового сегмента, звичайно, розглядалася можливість відеокарти тільки аналогічного рангу.

Карта GeForce GTX 1080 Ti за 56 300 рублів - варто більше, ніж наш ПК на Ryzen початкового рівня цілком - легко і вільно обробляє гри в 4K і управляється з окулярами віртуальної реальності. Всі запропоновані відеокарти завдяки сучасному техпроцесу більш енергоефективні, ніж карти минулих поколінь, до того ж під час роботи десктопів їх практично не чутно - їх вентилятори розганяються тільки під високим навантаженням.

Високошвидкісні SSD для всіх систем на Ryzen

Навіть найдоступніші материнські плати Ryzen випускаються зі слотом M.2 і інтерфейсом PCIe з достатньою кількістю ліній для підключення твердотільного накопичувача специфікації NVMe. Швидкість передачі даних по ним досягає 2800 Мбайт / с - в п'ять разів більше, ніж на звичайних дисках SATA.

Швидкість доступу по ним також набагато більше, а ще вони забезпечують паралельний доступ до твердотілим накопичувачам, що в підсумку прискорює завантаження і відгук Windows. Одним словом, як системного диска варто використовувати твердотільний накопичувач, що працює за специфікацією NVMe, якщо, звичайно, дозволять фінанси.

Велику продуктивність для досить обмеженого бюджету представляє накопичувач   Samsung 960 Evo на 500 Гбайт   , Який ми рекомендуємо для середнього класу - в тому числі тому, що умови гарантії та забезпечення драйверами у Samsung краще, ніж у інших менш великих виробників Велику продуктивність для досить обмеженого бюджету представляє накопичувач Samsung 960 Evo на 500 Гбайт , Який ми рекомендуємо для середнього класу - в тому числі тому, що умови гарантії та забезпечення драйверами у Samsung краще, ніж у інших менш великих виробників. Версія Pro в екстремальних умовах (коли на накопичувач записується кілька десятків гігабайт) видає більш послідовні результати, ніж Evo.

У випадку з ПК початкового рівня недоцільно викладати за твердотільний накопичувач суму, рівну половині вартості всіх інших компонентів. Щоб все-таки залишитися в межах 500 Гбайт, пропонуємо стандартний SSD-накопичувач SATA Crucial MX300: для звичайного домашнього використання швидкість у нього досить висока.

Міцна основа: корпус і блок живлення

Габарити комплектуючих під Ryzen стандартні, тобто в більшості випадків можна продовжувати використовувати старий корпус. Звернути увагу слід на хорошу систему вентиляції. Перш за все цим повинні потурбуватися ті, хто бажає скористатися можливістю розгону, яку пропонують все ЦП Ryzen.

Запропоновані нами корпусу середнього класу і верхньої цінової категорії справляються з цим завданням легко, будучи оснащеним двома (Jonsbo RM4) або навіть трьома (Cooltek) вентиляторами спереду і одним ззаду. У обох корпусів одна з бічних панелей виконана зі скла.

Три ефектно світяться передніх вентилятора Cooltek TG-01 забезпечують хороший потік свіжого повітря, який необхідний для того, щоб перевірити розгінний потенціал процесорів Ryzen.

Cooltek привертає увагу передніми вентиляторами зі світлодіодним підсвічуванням, яка після натискання кнопки змінює колір і ефект світіння (втім, можна їх і відключити), в той час як алюмінієвий Jonsbo виглядає більш суворим.

Варіант для початкового рівня Thermaltake Versa H23 спочатку оснащений тільки одним вентилятором ззаду - цього для Ryzen 5 1400 с TDP 65 Вт і енергоефективної відкритий вистачає. Якщо після всіх процедур по збірці комп'ютер занадто нагрівається під час роботи, можна доустановити спереду один або два вентилятори на 120 мм.

Також відзначимо, що процесорний кулер Thermalright з верхнього цінового сегмента настільки високий, що не вміщається ні в один з більш доступних корпусів з наших збірок, крім як в Jonsbo RM4.

До блоку живлення з системою організованою укладання кабелів непотрібні кабелі навіть не будуть підключатися. Виглядає акуратно - а це важливо, перш за все, для корпусів зі скляною передньою панеллю.

Старий блок живлення теж можна продовжувати використовувати, якщо йому не більше п'яти років, він від відомого виробника і його потужність становить мінімум 400 Вт (або 500 для верхнього цінового сегмента), оскільки 65 і 95 Вт тепловідведення - це нижче, ніж на попередніх поколіннях процесорів.

Сучасні відеокарти теж стали менш «ненажерливі» в плані енергоспоживання. Але несправність БП може привести до пошкодження нових компонентів; тому, якщо сумніваєтеся, краще придбайте новий. Так ПК на Ryzen точно будуть працювати протягом декількох наступних років з більш ніж достатньою потужністю.

Лента Новостей

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация