Зовнішній накопичувач Transcend StoreJet 35 Ultra

Сергій Пахомов

Компанія Transcend представила новий зовнішній накопичувач StoreJet 35 Ultra на основі 3,5-дюймового жорсткого диска (HDD).

Зовнішні накопичувачі на основі жорстких дисків, або, як їх часто називають, зовнішні жорсткі диски, стають все більш популярними. Підвищенням попиту зростає і число пропозицій. Асортимент зовнішніх наповнювачів сьогодні дуже широкий. Це і закінчені рішення з відповідним програмним забезпеченням, які охоплюють різні інтерфейси підключення до комп'ютера, і бокси з можливістю самостійної установки жорсткого диска. Причому існують моделі на основі як 2,5-, так і 3,5-дюймових жорстких дисків (HDD).

Компанія Transcend, яка добре відома споживачам як виробник модулів пам'яті, флешок, картридеров, плеєрів і інших аксесуарів, теж пропонує широкий асортимент зовнішніх накопичувачів на основі жорстких дисків. У цій статті ми розглянемо одну з її новинок - зовнішній накопичувач StoreJet 35 Ultra на основі 3,5-дюймового жорсткого диска.

Оскільки сама компанія Transcend не виробляє жорстких дисків HDD (тільки твердотільні диски SSD), то в своїх зовнішніх накопичувачах вона використовує різні моделі жорстких дисків інших фірм (Western Digital, Seagate, Samsung, Hitachi). Зовнішні накопичувачі можуть продаватися як у вигляді закінчених рішення (з встановленим жорстким диском певного розміру), так і у вигляді боксів для встановлення жорстких дисків. Зокрема, зовнішній накопичувач Transcend StoreJet 35 Ultra продається і у вигляді боксу без встановленого жорсткого диска, і з диском ємністю 500 Гбайт, і з диском ємністю 1 Тбайт. Наприклад, в тому накопичувачі Transcend StoreJet 35 Ultra, який побував у нас на тестуванні, був встановлений жорсткий диск Hitachi Deskstar HDP725050GLA360 з інтерфейсом SATA II і ємністю 500 Гбайт.

Зовнішній накопичувач Transcend StoreJet 35 Ultra

Накопичувач Transcend StoreJet 35 Ultra виконаний в корпусі, у якого бічні поверхні алюмінієві, а торці - пластикові. Розміри накопичувача досить значні - 197,5x127,5x48 мм, а його вага без жорсткого диска становить 340 м

Відмінною особливістю накопичувача Transcend StoreJet 35 Ultra є потужна система охолодження. Він оснащений 80-міліметровим вентилятором, а в торцях корпусу передбачені вентиляційні отвори. Звичайно, настільки потужна система охолодження в якомусь сенсі навіть надлишкова. Крім того, потрібно врахувати, що 80-міліметровий вентилятор є некерованим (він весь час обертається на максимальній швидкості) і, будучи розташованим практично впритул до жорсткого диска, є джерелом додаткового шуму. Правда, справедливості заради треба відзначити, що в накопичувачі використовується досить тихий вентилятор і вироблений ним рівень шуму досить низький.

Зовнішній накопичувач Transcend StoreJet 35 Ultra допускає як горизонтальне, так і вертикальне розташування. В останньому випадку для цього використовується входить в комплект спеціальна підставка.

Головною особливістю зовнішнього накопичувача Transcend StoreJet 35 Ultra є наявність двох інтерфейсів для підключення до комп'ютера. Крім традиційного інтерфейсу USB 2.0, є новий інтерфейс eSATA, що дозволяє підключати цей зовнішній накопичувач до ноутбука або до стаціонарного ПК, якщо вони мають відповідний інтерфейс. Інтерфейс USB 2.0 є універсальним і дозволяє підключати накопичувач до будь-якого комп'ютера. Однак потрібно враховувати, що цей інтерфейс низкоскоростной і реальна швидкість передачі даних по ньому не перевищує 30 Мбайт / с (точне значення швидкості передачі залежить від моделі USB-контролера на материнській платі). Інтерфейс eSATA не настільки широко поширений, як інтерфейс USB 2.0, однак він є високошвидкісним (пропускна здатність до 300 Мбайт / с) і дозволяє використовувати весь швидкісний потенціал жорсткого диска. Природно, якщо комп'ютер оснащений інтерфейсом eSATA, то підключати зовнішній накопичувач Transcend StoreJet 35 Ultra має сенс саме по ньому. Відзначимо також, що в комплект до накопичувача входить кабель eSATA.

Відзначимо також, що в комплект до накопичувача входить кабель eSATA

Роз'єми накопичувача Transcend StoreJet 35 Ultra

Ще одна особливість зовнішнього накопичувача Transcend StoreJet 35 Ultra полягає в тому, що в комплекті з ним поставляються утиліти Transcend StoreJet Format Utility і Transcend StoreJet Elite. Перша з них призначена для форматування накопичувача. Здавалося б, навіщо потрібна така утиліта, якщо форматувати жорсткий диск можна і штатними засобами операційної системи? Якщо мова йде про застосування Transcend StoreJet 35 Ultra саме як зовнішнього накопичувача для ПК, то, дійсно, простіше використовувати саме штатні засоби для форматування. Однак якщо передбачається підключати Transcend StoreJet 35 Ultra до побутової техніки, здатної працювати з USB-накопичувачами, то необхідно, щоб накопичувач мав файлову систему FAT32, а не NTFS або якусь ще. Справа в тому, що плеєри, ресивери, ігрові приставки та інші побутові пристрої інших файлових систем, як правило, взагалі не розуміють. До того ж відформатувати жорсткий диск розміром більше 32 Гбайт під файлову систему FAT32 штатними засобами операційної системи просто неможливо. І ось тут-то на допомогу приходить спеціалізована утиліта Transcend StoreJet Format Utility. Правда, є одна недокументированная особливість її роботи. Для того щоб скористатися нею, необхідно, щоб накопичувач був підключений до комп'ютера через USB-інтерфейсу. При підключенні накопичувача по інтерфейсу eSATA утиліта Transcend StoreJet Format Utility не працює.

Програма StoreJet Elite представляє собою цілих чотири інструменти, об'єднані єдиним інтерфейсом: Backup і Backup Manage для резервування даних, Restore для їх відновлення і Crypto - для шифрування.

Що ж, нам залишилося лише протестувати зовнішній накопичувач Transcend StoreJet 35 Ultra на предмет визначення його швидкісних характеристик. Оскільки швидкісні характеристики зовнішнього накопичувача багато в чому залежать від того, який саме жорсткий диск в ньому використовується, ще раз нагадаємо, що в нашому випадку був встановлений диск Hitachi Deskstar HDP725050GLA360 з інтерфейсом SATA II ємністю 500 Гбайт.

Для вимірювання швидкості читання і запису ми застосовували утиліту IOmeter 2006.07.27. Вимірювалася як швидкість послідовного читання і запису в залежності від розміру запиту, так і швидкість вибіркового читання і запису.

Накопичувач Transcend StoreJet 35 Ultra підключався до комп'ютера спочатку по інтерфейсу eSATA, а потім по інтерфейсу USB. Комп'ютер був заснований на материнській платі ASUS P5E3 Premium з чіпсетом Intel X48 Express (південний міст ICH9R). У цій платі інтерфейс eSATA реалізований на базі контролера JMB363, а інтерфейс USB 2.0 - на базі південного моста ICH9R. В ході тестування використовувалася операційна система Windows Vista Ultimate 32-bit.

Результати тестування представлені на рис. 1-4.

1-4

Мал. 1. Швидкість послідовних операцій для накопичувача
Transcend StoreJet 35 Ultra при підключенні по інтерфейсу eSATA

Швидкість послідовних операцій для накопичувача   Transcend StoreJet 35 Ultra при підключенні по інтерфейсу eSATA

Мал. 2. Швидкість вибіркових операцій для накопичувача
Transcend StoreJet 35 Ultra при підключенні по інтерфейсу eSATA

Швидкість вибіркових операцій для накопичувача   Transcend StoreJet 35 Ultra при підключенні по інтерфейсу eSATA

Мал. 3. Швидкість послідовних операцій для накопичувача
Transcend StoreJet 35 Ultra при підключенні по інтерфейсу USB 2.0

Швидкість послідовних операцій для накопичувача   Transcend StoreJet 35 Ultra при підключенні по інтерфейсу USB 2

Мал. 4. Швидкість вибіркових операцій для накопичувача
Transcend StoreJet 35 Ultra при підключенні по інтерфейсу USB 2.0

Як бачите, при підключенні накопичувача Transcend StoreJet 35 Ultra по інтерфейсу eSATA максимальна швидкість послідовного читання і запису становить приблизно 90 Мбайт / с. Фактично такі самі дані ми отримали б, якби виміряли швидкість послідовного читання і запису диска Hitachi Deskstar HDP725050GLA360, підключивши його до SATA-контролера на материнській платі. Тобто інтерфейс eSATA дозволяє «вичавити» з диска все по максимуму, чого, звичайно ж, не скажеш про інтерфейс USB 2.0. При підключенні накопичувача по інтерфейсу USB 2.0 максимальна швидкість послідовного читання і запису обмежується можливостями самого інтерфейсу і становить 33 Мбайт / с.

У режимі вибіркової записи і читання залежність швидкості від розміру блоку даних цілком типова - швидкість зростає пропорційно розміру блоку даних. Це і зрозуміло, оскільки чим більше розмір блоку даних, тим більш послідовною є операція. Однак зростання швидкості вибіркових операцій не може тривати необмежено. Для інтерфейсу eSATA верхня планка становить 90 Мбайт / с, а для інтерфейсу USB - 33 Мбайт / с.

В цілому можна констатувати, що зовнішній накопичувач Transcend StoreJet 35 Ultra є надійним і високошвидкісним (при підключенні по інтерфейсу eSATA) пристроєм, який рекомендується використовувати як стаціонарний додатковий накопичувач. Роздрібна ціна накопичувача Transcend StoreJet 35 Ultra з диском ємністю 500 Гбайт становить приблизно 140 дол.

КомпьютерПресс 1'2009


Здавалося б, навіщо потрібна така утиліта, якщо форматувати жорсткий диск можна і штатними засобами операційної системи?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация